Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık taşıyan araçlara mobil takip sistemi takılması

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Merhabalar arkadaşlar,

Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır bilmiyorum. Ama muamma bir mevzu.

"Resmi Gazete Tarihi: 18.01.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28532
    ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ"e göre
    Mobil cihaz taktırılması zorunluluğu
    GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Bu Tebliğin yürürlüğe girmesinden önce lisans almış olan firmaların araçlarına bu Tebliğin yürürlüğe girmesini müteakip 1 yıl içinde mobil cihazı taktırılır ve gerekli eğitimlerin alınması sağlanır.

ifade eder.

Bakanlıkla 4 ay önce görüştüğümüzde şu an mobil cihaz ile ilgili yetkili firma yok. sitede ilan vereceğiz. dendi. şimdilerde yoklayım dedim kimseye ulaşamıyorum. 18.01.2014 tarihine kadar araçlara mobil takip cihazı taktırıp, şoförlere de eğitim aldırmak gerekiyor. bununla ilgili bilgisi olan?

2. akint.

akint. CMNet Üyesi

Aynı konudan bende müzdaribim Tarık Bey bir aracımıza Tehlikeli atık taşıma lisansı alırken Motat, güvenlik danışmanı, SRC5 vs. taahhütler verdik. Ortada bişey yok hala 18.01.2014 te taahhütler bitecek. İl çevredekilerde kesin bişey söylemiyor. Bilgisi olan varmı?

Tarık Can bunu beğendi.
  3. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

aynı durum devam ediyor. tıbbi atık aracı için lisans alma sürecinde bu konu hakkında il müdürlüğü ile görüştüm. henüz bir kuruluşa yetki vermediklerinden bundan sorumlu değilsinz dediler.

tıbbi atık taşıyan firmamızın lisansını yenileyeceğiz ancak kafama takılan konu güvenlik danışmanları. bu güvenlik danışmanlığı işini kim yapar ? bakanlık yetki verir diyor ama kim bunlar :)

4. akint.

akint. CMNet Üyesi

Mrb Abdulkerim bey bu konuyla ilgili il çevreye taahhüt verdik. Tehlikeli Maddelerin Karayolunda Taşınması Hakkında Yönetmeliğin 10. Bölümünde yer alan Madde 33’e göre “Bu Yönetmelik kapsamındaki faaliyetleri gerçekleştiren işletmelerin, ADR Bölüm 1.8.3’te yer alan hükümlere göre tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etmesi veya tehlikeli madde güvenlik danışmanından hizmet alması zorunludur. Tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimi, sınavı, yetkilendirilmesi, görev, yetki ve sorumlulukları ile ilgili hususlar Bakanlıkça belirlenir.” Bu madde 01.09.2014 e kadar geçerli fakat bakanlık bununla ilgili bir yetkilendirme yapmadı. Bekliyoruz bakalım :)

5. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

taahhüt örneği var mı acaba :)

6. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Arkadaslar konu hakkında bilgisi olan var mı?

7. realastala

realastala CMNet Üyesi

Daha sonrada bu yayınlandı:)

upload_2014-7-2_17-37-33.png

sdagtekin ve Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
  8. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Teşekkür ederim, bende sonradan farkettim aslında gözden kacırmışım.

9. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

ŞİMDİDE bu taslak..

Ekli Dosyalar:

10. Emre Efe

Emre Efe CMNet Üyesi

Bu sektör karışmaya başladı galiba :) İş değiştirmek lazım...

11. Hüseyin Hanlı

Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

Tehlikeli Atık Taşıma Lisansı almam gerek Mobil Atık Taşıma sistemini/Cihazını takıp sistem eğitimlerini veren firma varmı?

12. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    mobil cihaz taktıran varmı? il çevreye başvuru yapıyoruz değilmi, şartları nelerdir başvuranınız varmı???

Tehlikeli atık taşıyan araçlara mobil takip sistemi takılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli Atık Beyan Sistemi

[FONT=Verdana]Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığından [FONT=Verdana] [FONT=Verdana]2011 yılı tehlikeli atıkların beyanı için kullanılacak olan web sayfası adresi [FONT=Verdana]http//cevre.cob.gov.tr [FONT=Verdana] [FONT=Verdana]olarak değiştirilmiştir. [FONT=Verdana] [FONT=Verdana]Yeni kullanıcı adı ve şifreler için faaliyet sahipleri yine [FONT=Verdana]http//cevre.cob.gov.tr...
  2. Tehlikeli atık beyan sistemi

merhaba arkadaşlar.ben birkaç gündür tehlikeli atık ve atık yağları sisteme giremiyorum.İl çevrenin verdiği kullanıcı adı ve parola ile giriyorum.Tesis bilgilerimi güncelledikten sonra devam et dediğimde tesis vergi numarası hatası veriyor...Bakanlığa ilgili konu için mail de attım ancak sizler de böyle bir sıkıntı yaşayan arkadaş var mı? en kısa sürede bu konuda yardımcı olursanız çok...
  3. Tehlikeli atıklara mobil takip

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, tehlikeli ve tıbbi atık taşıyan araçların seyir halindeyken takibini sağlayacak Mobil Atık Takip Sistemi'ni hayata geçirdi. Atıkların Karayolunda Taşınmasına İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğ, tehlikeli atıklar ile taşınması kendi mevzuatıyla kurala bağlanan özel atıklar ve tıbbi atıkların karayolunda...
  4. Gemi atık takip sistemi

GATS ile ilgili bilgisi olan ve sorularımı yanıtlayabilecek birileri var mıdır ? çok umutsuzca soruyorum ama belki çıkar :)
  5. Tehlikeli atık beyan sistemi açılacak!

Tehlikeli Atık Beyan Sistemi kullanıma kapatıldı 02.04.2013 Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği gereği her yıl yapılması zorunlu olan tehlikeli atıkların beyan işlemi için verilen süre 31.03.2013 itibariyle sona ermiş olup, beyanlar için kullanılan web tabanlı tehlikeli atık beyan sistemi (TABS) kullanıma kapatılmıştır. TABS'ne http://online.cevre.gov.tr adresinden ulaşılmaktadır....