Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli Atık ve PCB Envanteri

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında deucevre tarafından paylaşıldı.

1. deucevre

deucevre CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar, Tehlikeli atık için şifresi olan firmalarımın kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaptığımda PCB için herhangi bir başvuru yapmamama rağmen atık beyan formu ve PCB Envanteri çıkıyor, ve sistemden firmalarım e-çevre sisteminde görüntülensin diye seçiyorum hem atık beyan formu hem de PCB Envanteri işaretlenmiş olarak başvuru formu çıkıyor, böyle bir durumla karşılaşan var mı ve ne gibi bir yöntem izlediniz, şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.

2. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

e-çevre sisteminde görüntülensini işaretleseniz bile yine eski düzen e-izin (yani çevre ormanın yazılımını) kullanıyoruz. çevre bilgi sisteminde izinlerle ilgili herhangi birşey göremezsiniz.

3. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Yeni bir başlık açmak istemiyorum. Bu başlık benim soruma da gayet uygun. PCB bulunan tesislerin nasıl bir yol izlediklerini öğrenmek istiyorum arkadaşlar. PCB envanteri doldurulması ile ilgili bir tarih var mı örneğin ? Neye göre ve nasıl beyan ediyorsunuz ? Yönetmelik analiz yaptırılmasından bahsediyor. Bu durumla ilgili olarak nasıl bir analiz yaptırıyorsunuz ?

4. N. Nazlı Ergun

N. Nazlı Ergun CMNet Üyesi

''Yeni bir başlık açmak istemiyorum. Bu başlık benim soruma da gayet uygun. PCB bulunan tesislerin nasıl bir yol izlediklerini öğrenmek istiyorum arkadaşlar. PCB envanteri doldurulması ile ilgili bir tarih var mı örneğin ? Neye göre ve nasıl beyan ediyorsunuz ? Yönetmelik analiz yaptırılmasından bahsediyor. Bu durumla ilgili olarak nasıl bir analiz yaptırıyorsunuz ?''

Sorularınızın cevabını bulabildiyseniz burada da paylaşabilir misiniz?

Panzerfaust bunu beğendi.
  5. cevreci_gokhan

cevreci_gokhan CMNet Üyesi

tahlikeli atık beyanları mart sonuna kadar uzatıldı mı?

6. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Tehlikeli atık beyanı zaten Mart sonuna kadar yapılıyor Gökhan bey. Ancak atık yağların beyanı, tehlikeli atıkların beyanı ile birlikte yapılmasıyla birlikte Şubat sonuna kadar ayrıca yapılmalı.

Gülfem Polat bunu beğendi.
  7. cevreci_gokhan

cevreci_gokhan CMNet Üyesi

Teşekkür ederim, 2 gündür beyan sistemine giremiyorum bende kapandığını düşünmüştüm.

8. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Beyan sistemine Ocak ayından itibaren girebiliyor olmanız lâzım. Dilerseniz farklı bir tarayıcı ya da bilgisayardan deneyin.

9. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Bütün firmalar tehlikeli atık beyanlarını mart ayına bıraktıkları için bu ay yoğunluktan dolayı birtakım sıkıntılar yaşanabiliyor. Sabah bir tesisin beyanını zorda olsa tamamladım.. Geçen ay sisteme yaptığım girişlerde çok daha hızlı ve hatasız işlem yapılabiliyordu.

10. Olcay Çetin

Olcay Çetin CMNet Üyesi

Öncelikle merhaba...
    Ben firmanın ne atık yağ beyanını ne de tehlikeli atık beyanını yaptım,ceza yer miyim?
    Bildiğim kadarıyla Mart sonuna kadar uzatıldı bu beyan verme işlemi?
    Yardımcı olursanız sevinirim...

11. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Tehlikeli atıkların beyan işlemi internet üzerinden Mart ayı sonuna kadardır. Uzatılma gibi bir durum değil.
    Ancak atık yağlarla ilgili olarak, tehlikeli atıklar içerisinde beyan ettiğiniz gibi bir de ayrıca Şubat ayı sonuna kadar beyan yapmanız gerekiyordu ( sadece atık yağlarınızı ). Ceza yeme konusunda kesin bir şey söylenemez.
    Yine de tereddütte iseniz müdürlüğü arayıp sorun istersenir. Tesis ismi vermemenizi tavsiye edebilirim tabi bu durumda :)

Olcay Çetin bunu beğendi.
  12. Olcay Çetin

Olcay Çetin CMNet Üyesi

Teşekkürler, peki atık yağ beyanı için farklı bir link yok bildiğim kadarıyla...
    EK-2 yi doldurup mu vericez?
    Açıklamalı olarak anlatabilir misiniz?

13. Eda Altınay Tekin

Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

İyi Günler ..Tesislerimde bilgi güncellemesi yaptığımda PCB envanteri hepsinde çıkmakta İl Müdürlüğüne sorduğumda kendileri tehlikeli atık şifresi ile güncelleme yaptığınız için PCB işaretli olarak çıktığını eğer PCB ile ilgili bildirim yapılmayacaksa bunu kaldırmamız gerektiğini söylediler....Ayrıca atık yağlarda tehlikeli atık şifresini girdiğimiz zaman tehlikeli atık beyan kısmında çıkmakta onlarda Tehlikeli Atık Beyanları ile birlikte Madeni Yağlar beyan edilmeyecek mi yanlış mı biliyorum ? Ayrıca Bitkisel Atık yağlarında sadece UAT formlarındaki yeşil formları sadece İl Müdürülüğüne vermemiz gerektiğini biliyorum

14. deucevre

deucevre CMNet Üyesi

PCB envanteri ile ilgili kısmı kaldırıyorum güncelleme yapıyorum ama PCB envanteri tekrar çıkıyor :S

15. Eda Altınay Tekin

İşareti kaldırdıktan sonra bilgi güncellemenizi yaptığınızda bir daha çıkmaması gerekiyor ? Atık Beyan ve PCB Envanteri işaretli çıkıyor zaten .PCB kaldırdığınızda sadece Atık beyanı kalıyor .E-izinde seçi,lmiyor o kutucukta kaldırılmış!!!

16. s_meyra

s_meyra CMNet Üyesi

Tamam atık beyanı ve PCB envanteri işaretli çıkıyor Eda hanım,PCB envanterinin işaretini kaldırıp güncelliyorum ama tekrar çıkıyor.bende PCB envanteri için başvurmadım ve bunu nasıl kaldırcam bilemiyorum:(

17. Eda Altınay Tekin

Vallahi kaldırdıktan sonra çıkmaması gerekiyor sebebini bilmiyorum ama !!! Bildiğim kadarı ile şöyle bir alternatif daha var dilekçe ile il müdürlüğüne başvurmanız doğrultusunda ekleme ve çıkarma yaptırta biliyorsunuz .

18. s_meyra

s_meyra CMNet Üyesi

İlginiz için teşekkürler Eda hanım.Artık başka çare kalmadı o yolu deniycem.

19. Eda Altınay Tekin

Kolay gelsin iyi çalışmalar :)

20. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

PCB Envanteri Linkinin orada durmasının ne gibi bir sakıncası varmış ki ? Kullanmak zorunda mıyız orada açık olan her linki ?

Tehlikeli Atık ve PCB Envanteri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
  2. Atik envanteri için atık kodu belirleme

Atık Envanteri oluşturulması Atık Yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır. İnternetten derlediğim ve edindiğim bilgiler doğrultusunda bu konuyu etraflıca değerlendirelim. Öncelikle tesis veya işletmelerde bir atığa karşılık gelen atık kodunun belirlenmesi için [COLOR=DarkRed]"Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin...
  3. Tehlikeli Maddeler Envanteri

Merhaba Arkadaşlar; Tehlikeli Maddelerin Su ve Çevresinde Neden Olduğu Kirliliğin Kontrolü Yönetmeliği'ne göre oluşturulan envanteri dolduranlar var mı acaba?
  4. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
  5. Tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri

merhabalar tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri hakkında ödevim var. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim