Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında hakan karaer tarafından paylaşıldı.

1. hakan karaer

hakan karaer CMNet Üyesi

merhabalar tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri hakkında ödevim var.
    Yardımcı olabilecek varsa sevinirim

2. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

İzaydaş'la iletişime geçebilirsin.Telefon edip, yetkili çevre mühendisinin e-mail adresini alıp istediğin bilgileri alabilirsin.Çok yardımcı oluyorlar.Kolay gelsin.

3. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

yardımcı olurlar mı bilemiyorum ama Bursa Çimento ile de görüşebilirsiniz , onlar da yakarak enerji elde ediyorlar.

4. gülay

gülay CMNet Üyesi

Kocaeli Aslan Çimento da yakarak enerji elde ediyor, kurumsal sitesinden belki proses bilgisi atık cinsleri vs. hakkında bilgi alabilirsiniz.

5. hakan karaer

hakan karaer CMNet Üyesi

6. Hurricane

Hurricane CMNet Üyesi

Çimento fabrikaları hangi kategorideki tehlikeli atıkları kabul ediyorlar enerji eldesi için. Bizim burada (gaziantep) hastanelerin tehlikeli atıklarını düşünüyorum baya bir miktar tehlikeli atık ve masraf da bir o kadar.

7. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

Tehlikeli atık kabul ettiklerini sanmıyorum benim birebir gördüğüm atıksu artırma tesisin kuru ürününü(çamur) Akçansa kabul ediyor.
    Kategori olarak da sanırım yönetmeliğe göz atmak gerekir.

Hurricane bunu beğendi.
  8. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Tehkikeli atık olarak ayrıca yağ da yakıyorlar. Ona göre arıtma ve kazan tasarımı var tabii.

Tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. atık yakma tesisleri

mrb arkadaslar benım proje konum atık yakma tesilerinin hava kirliliği üzerine etkileri.. hiç biyerde bulamadım yardımcı olursanız sevinirim :(
  2. katı atık yakma tesisleri

Mrb Arkadaşlar Elinizde katı atık yakma tesisleri hakkında döküman yada bilgisi olan var mı ? teşekkürler....
  3. Bilgisayar atıkları, atık toner ve kartuş tehlikeli atık kodları yardım

Arkadaşlar merhaba, Tehlikeli atık kontrol yön. inceledim bilgisayar atıkları ve atık toner , kartuşların atık kodlarını belirleyemedim Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?
  4. Maden tesislerinde tehlikeli atık depolama tesisleri

Merhaba arkadaslar kırma eleme tesislerinde (maden tesislerinde) tehlikeli atık depolama, atık depolama sahası nasıl olmalıdır. örnek resim varsa gönderirseniz sevinirim
  5. Tehlikeli atık yakma tesisi boyutlandırılması

[FONT=Trebuchet MS]Merhaba ben çevre mühendisi adayıyım ve projemde bazı sorunlar yaşıyorum. Rica etsem bana tehlikeli atık yakama tesisi boyutlandırılması konusunda yardım eder misiniz??