• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık yönetimi

Merve Gül

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhabalar final sınavında hoca EK-7 de belirtilen Tehlikeli Atık Listesindeki başlıklardan verecek (deri sanayi ,maden ocaklarından kaynaklanan tehlikeli atıklar vs.) bizde onların tehlike sınıflandırmasını (kod ile) , bertaraf yöntemlerini ve yönetimini yapacağız. Bertaraf yöntemleri ve yönetimi ile ilgili konuya uygun kaynakları olan var mı? Konu ile ilgili biir dosya hazırladım buna da yorum yaparsınız mutlu olurum.

Ekli dosyalar

• TAY DOSYA.docx
    199.4 KB · Görüntüleme: 26
Merhabalar Merve Hanım , elimde bir kaç sektörün atık yönetimi uygulamalarıyla ilgili dökümanları var, ekte gönderdim onları. Diğer sektörlerle ilgili olarak seramik maden vs. kaynak yok ama elimden geldiğince yardımcı olurum size.

Ekli dosyalar

• Deri Sektörü.pdf
    1.9 MB · Görüntüleme: 26
  • Metal Sektörü.pdf
    3.3 MB · Görüntüleme: 20
  • Boya Üretimi.pdf
    6 MB · Görüntüleme: 16
  • Döküm Sektörü.pdf
    2.7 MB · Görüntüleme: 16
  • Oto Tamirhaneleri.pdf
    2.6 MB · Görüntüleme: 12
@Pınar Pelit Demir merhabalar pınar hanım çok teşekkür ederim özellikle deri ile ilgili olan tam aradığım gibi, buna benzer maden ve t.a.y. ek7 15/43 deki 05-06-07 ile ilgili döküman önerinizde olursa sevinirim. Tekrardan çok teşekkürler :)

05 petrol arıtma, doğal gaz saflastirma ve kömürün işlenmesinden kaynaklanan atıklar 06&07 inorganik&organik kimyasal işlemlerden kaynaklanan atıklar. :) bunlardan kaynaklanan tehlikeli atıkların bertaraf ve yönetimini yorumlamam gerek. Sulu organik ve inorganik atıklara örnek buldum sadece. Belli başlı bertaraf yöntemleri derine enjeksiyon depolama yuzey doldurma yakma sıvı arıtma ve solidifikasyom tanımlarını özetledim çeşitli slaytlardan