Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tehlikeli atıkların kod numarasının belirlenmesi..

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Aysun Kurt tarafından paylaşıldı.

1. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Otomotiv yan sanayi firmasında çalıısyorum. Kontamine olmuş atıklar ve atık yağ vs cıkıyor. Yağlarımızı analiz ettirdik fakat yaptırdıgımız firma sadece kaçıncı kategoride oldugumuzu yazmıs o kadar. Şimdi laboratuvar tehlikeli atık kodunu belirlememiş bunu ben mi belirlemeliyim yoksa analiz yaptrdığımız laboratuvar mı belirlemeli? Ayrıca yönetmeliği okudum fazlasıyla karısık geldi bu atıkların kod numaralarını nasıl belirleneceğiyle ilgili fikri olan varsa paylasırsa cok sevinirim..

2. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelik.kod belirlemeye birde burdan bakın isterseniz.?

3. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Öncelikle teşekkür ederim.. Yönetmeliği inceledim tehlikeli atık yön. ile aynı nasıl bir yol izlemeliyim bilemedim :(

4. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelik ekine bakın orada atık listesi var, o listeden size uygun olan atığı seçebilirsiniz

5. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Teşekkür ederim bulmaya çalışıcam artık.

6. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

önce hangi üretim prosesinden kaynaklanıyor atık yağın onu belirlemelisin sonrasında da atık yağ analizinde kaçıncı kategori çıktıysa ona göre kodu oluşturuyorsun.

7. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

yağımız 3.kategori çıktı yağlı talaş kontamıne olms bez eldıven naylon kağıt vs cıkıor nasıl kategoriye göre belırlıyoruz?

8. ozdemir

ozdemir Misafir

• (15 01 10) Tehlikeli madde ile kirlenmiş ambalaj
    • (15 02 02) Tehlikeli madde ile kirlenmiş absorbanslar, yağlı üstübü, bez

gibi geldi bana...

9. mevlut_d

mevlut_d CMNet Üyesi

kategorısıne göre atıklara kod belirlemene gerek yok bence.yağla temas etmişse eldiven,üstübü tarzı seylerin kodu 15 02 02 dir. burada önemli olan analiz yaptırdıgınız yağı baska ünitelerden cıkması muhtemel yaglarla karıstırmamanız.eğer karıstırmazsanız bir kere analiz yaptırmanız yeterli olacaktır.karıstırırsanız eger kategorısi degisebilir bu da size bertaraf ederken ek maliyet dogurur.çünkü bertaraf tesisine verirken yağınızın kategorisini belirtiyorsunuz ve eğer kategorisi farklı cıkarsa size sorun cıkarırlar.yapılan sözleşmede sartları var onların. atık yağlarla ilgili olarakta nerede nasıl cıkıyorsa 13. baslık altından bakabılırsınız atık yönetimi genel esasları hk yön.

tehlikeli atıkların kod numarasının belirlenmesi.. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli ve Özel Atıkların Yönetimi Eğitimi

Eğitimin Adı: Tehlikeli ve Özel Atıkların Yönetimi Eğitimi Eğitimin Verileceği Tarih :26-27 Kasım 2010 Cuma / Cumartesi Eğitimin Verileceği Yer:TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Eğitim Salonuİstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu Katılımcı Sayısı 20 Kişi Eğitmen BilgileriAysun SARAÇ Çevre Müh. İZAYDAŞ Dinçer KOÇER Çevre Müh. Akademi Çevre [COLOR=black]...
  2. Tehlikeli atıkların sınıflandırılması

http://www.cevresehircilik.gov.tr/gm/cygm/index.php?Sayfa=sayfahtml&Id=1657 adresinden alınmıştır. Güncelleme : 11.05.2012
  3. Yürürlükte Tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği

TEHLİKELİ ATIKLARIN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 14.03.2005 Resmi Gazete Sayısı: 25755 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, tehlikeli atıkların, üretiminden nihai bertarafına kadar; a) İnsan sağlığına ve çevreye zarar verecek şekilde doğrudan veya dolaylı biçimde alıcı ortama verilmesinin önlenmesine, b) Üretiminin ve taşınmasının kontrolünün sağlanmasına, c) İthalinin...
  4. Tehlikeli atıkların sınıflandırılması kılavuzu

Tehlikeli atıkların sınıflandırılmasında yardımcı olabilecek bir kaynak.
  5. Geri kazanımı mümkün olan atıkların belirlenmesi

Herkese merhaba, Aşağıdaki atıkların hangilerinin geri kazanılabileceği ya da nasıl bertaraf edilmesi gerektiği konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim: 1- Etiket arkasındaki mumlu kağıtlar (parlak yüzeyli, etiketler çıktıktan sonra kalan kısım) 2- Peçeteler (temiz sadece el kurulamasında kullanılanlar) 3- Çay, kahve vb. başka maddeler dökülmüş A4 kağıtlar 4- Çay, kahve vb....