Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atıkların sınıflandırılması kılavuzu

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında bll_2081 tarafından paylaşıldı.

?

Tehlikeli Atıkları

Anketin kapanma tarihi 16 Nisan 2012.
  1. Sınıflandırsak da mı Saklasak?

66,7%
  2. Sınıflandırmasak da mı Saklasak?

33,3%
  1. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

Tehlikeli atıkların sınıflandırılmasında yardımcı olabilecek bir kaynak.

Ekli Dosyalar:

sudamlası, benkimya ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  2. mnemonic

mnemonic CMNet Üyesi

Ege Üniversitesi tüm fakülteleri kapsayan bir çalışma yapıyor ( Entegre Atık Yönetimi Çalışması) Bu çerçevede geçtiğimiz Ağustos ayından itibaren de detaylı olarak faaliyetler yürüttük ve tüm çalışmaların sonucunu kitapçık haline getirdik. Sanayi kaynaklı atıklar daha fazla bilinirliğe sahipken maalesef laboratuar, hastane gibi yoğun kimyasal kullanımı olan yerlerle ilgili çalışmalar mevcut değil. O nedenle de faydalı olabileceğini düşünerek bu çalışmayı burda paylaşmayı uygun gördüm.
    http://euatik.ege.edu.tr/files/tehlikeliatiklarbilgilendirmekitapcigi.pdf
    bu linkten çalışmaya ulaşabilirsiniz.

Gizem_ bunu beğendi.
  3. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

Tehlikeli atıkların sınıflandırılması kılavuzu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli ve Özel Atıkların Yönetimi Eğitimi

Eğitimin Adı: Tehlikeli ve Özel Atıkların Yönetimi Eğitimi Eğitimin Verileceği Tarih :26-27 Kasım 2010 Cuma / Cumartesi Eğitimin Verileceği Yer:TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Eğitim Salonuİstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu Katılımcı Sayısı 20 Kişi Eğitmen BilgileriAysun SARAÇ Çevre Müh. İZAYDAŞ Dinçer KOÇER Çevre Müh. Akademi Çevre [COLOR=black]...
  2. Tehlikeli atıkların sınıflandırılması

http://www.cevresehircilik.gov.tr/gm/cygm/index.php?Sayfa=sayfahtml&Id=1657 adresinden alınmıştır. Güncelleme : 11.05.2012
  3. tehlikeli atıkların kod numarasının belirlenmesi..

Arkadaşlar merhaba, Otomotiv yan sanayi firmasında çalıısyorum. Kontamine olmuş atıklar ve atık yağ vs cıkıyor. Yağlarımızı analiz ettirdik fakat yaptırdıgımız firma sadece kaçıncı kategoride oldugumuzu yazmıs o kadar. Şimdi laboratuvar tehlikeli atık kodunu belirlememiş bunu ben mi belirlemeliyim yoksa analiz yaptrdığımız laboratuvar mı belirlemeli? Ayrıca yönetmeliği okudum fazlasıyla...
  4. Yürürlükte Tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği

TEHLİKELİ ATIKLARIN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 14.03.2005 Resmi Gazete Sayısı: 25755 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, tehlikeli atıkların, üretiminden nihai bertarafına kadar; a) İnsan sağlığına ve çevreye zarar verecek şekilde doğrudan veya dolaylı biçimde alıcı ortama verilmesinin önlenmesine, b) Üretiminin ve taşınmasının kontrolünün sağlanmasına, c) İthalinin...