Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atıkların taşınması lisans başvurusu (acil)

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Abdulkerim Doğam tarafından paylaşıldı.

1. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

Tehlikeli atık taşıma lisansının alınması ile ilgili fikir alabileceğim yol gösterecek arkadaşlar var mı acaba ? Özellikle araç ile ilgili özel hususlar var mı? iç kısmı şöyle olmalı veya muhakkak damperli olmalı gibi. çünkü yönetmelikte bununla ilgili keskin sınırlar göremedim. araç ile ilgili herhangi bir bilgi de göremedim.

2. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

3. Abdulkerim Doğam

bunu daha önce incelemiştim tıbbi atık lisansımızı alırken. zaten benim şimdi tehlikeli atık lisansı almak istediğim aracı ben tıbbi atık aracı yapacaktım bunun için kasası tıbbi atık taşımaya uygun ama sonradan vazgeçildi bu araçtan başka bir araca aldık tıbbi atığı. doğrudan bu araç uygun olur mu acaba. mesela ben bu araç ile hem variller içinde yağ hemde atıyorum araç filtrelerini taşıyabilir miyim ?

4. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

Sizi yanlış yönlendirmek istemem , ne de olsa önce bu belgeyi almanız gerekecek TSE den aracı geçirecek şekilde hazırlık yapın onlar sizi yönlendirecektir.

5. Abdulkerim Doğam

teşekkür ederim :) ben tse ile görüşeyim bir bakalım ne diyecekler. bu araç için daha önce tıbbi atık uygunluk almıştık bakalım tehlikeli atık için verecekler mi

Gülin Ç. bunu beğendi.
  6. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

araç lisansı için başvuru sürecinde olan arkadaşlar, aldınızmı lisanslarınızı

Arkadaşlar dekontu başvuru aşamasında mı yatırıyoruz?

Tehlikeli atıkların taşınması lisans başvurusu (acil) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli atıkların/maddelerin kara yolu ile taşınması

Bir İSG ve Çevre sentezi.. Kaynak:İş Müfettişi Özlem ÖZKILIÇ
  2. Tehlikeli Madde Taşınması

Tehlikeli madde taşınması hakkında firmaların veya araçların lisans alması gerekiyor mu ? Lisans konuları içerisinde yer almıyor aslında. Tehlikeli atık olmuş olsaydı o takdirde firmanında aracında lisanslı olması gerekirdi. Fakat taşınması gereken atık değilde pazarlanacak bir ürün ise. Mesela benzinlikler için petrol taşıma araçları hakkında nasıl bir yol izlenebilir ? Lisans şartları var...
  3. Atıkların taşınması

Merhaba , Tesis kayıtlarında bir merkez ve şube olmak üzere iki lokasyonda bulunan bir geri dönüşüm fabrikası için, tesisler arası atık taşımada (tehlikeli ve tehlikesiz olmak üzere) tesis kendisine uatf formu düzenleme yoluna mı gitmeli, ve aylık kütle balanslar taşınma aşamasında iki lokasyondan birden yapılmasında bir sakınca yaratır mı? bilgisi olan olmayan herkese şimdiden...
  4. Yürürlükte Tehlikeli maddelerin karayoluyla taşınması hakkında yönetmelik

TEHLİKELİ MADDELERİN KARAYOLUYLA TAŞINMASI HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi : 31.03.2007 Resmi Gazete Sayısı: 26479 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, tehlikeli maddelerin; insan sağlığı ve diğer canlı varlıklar ile çevreye zarar vermeden güvenli ve düzenli bir şekilde kamuya açık karayoluyla taşınmasını sağlamak; bu faaliyetlerde yer alan gönderenlerin, alıcıların, dolduranların,...