Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli Kimyasal Depoları fiziksel şartlar hk.

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında tuba-ak tarafından paylaşıldı.

 1. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  Tesislerde depolanan bahçe kimyasalı, boya-vernik, LNG-mazot-LPG, havuz kimyasalı vb. kimyasaların depolarına örnek olacak görseller elinizde mevcut ise paylaşırsanız çok sevinirim.
  Teşekkürler.
   
 2. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  İş sağlığı ve güvenliği uzmanı arkadaşlar konu ile ilgili bilgilerini paylaşabilirlerse sevinirim.
   
 3. alix

  alix CMNet Üyesi

  Tuba Hanım konu cok geniş detaylı.Bu nedenle kısa olarak, oncelikle ürünlerin MSDS lerini gözden gecirin Bu tür bilgi formları size gerekli bilgileri verecektir. Bu tür kimyalasalların depolanması ve kullanılan KKD ve yangın södürücüler değişiklik arzetmektedir. Birbirleriyle reaksiyona girebilecek kimyasallar birlikte depolanmamalı, özellike solvent türevlerini içeren boya ve verniklerin güneş ışınlarından ve ates kaynaklarındanuzak tutulmalı statik elektirik önlemi alınmalıdır. Giriş çıkışlar mutlaka kontrollu olmalıdır. Kapalı olması durumunda gerekli havalandırmalar yapılmalı ürüne yönelik olarak CO2 köpüklü ve KKT yangın tüpleri bulundurmanız gerekli. Ayrıca yangın alarım sisteminin olması gereklidir. Bu tür kimyasallar yanıcı parayıcı özelliklete olması nedeniyle kullanılan ekipmanlarda alev tutucular yani exproof, aydınlatmalar etanj olmalıdır. Södürme sistemi olarak sprinkler etkin bir söndürme sistemidir. Bunlarıın haricinde gerekli uyarı ve ikaz tabelaları ile desteklenmelidir. Görsel resim olarak google örnekler mevcuttur.
   
Tehlikeli Kimyasal Depoları fiziksel şartlar hk. konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Fiziksel Etkenler

  Mahmut ÇANDIR tarafından hazırlanan İş Sağlığı ve Güvenliğinde Fiziksel Etkenler adlı sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
 2. Fiziksel şartları

  Merhaba arkadaşlar pcb tehlikeli atık ve digerleri icin fiziksel şartlar tabloların en güncel hali hangi sitededir ya da elinizde mevcutsa bana iletirseniz sevinirim
 3. Fiziksel temel işlemler

  Arkadaşlar fiziksel temel işlemler dersiyle ilgili final de çıkabilecek sorusu olan varsa paylaşabilir mi
 4. Tehlikeli atık depolama için gerekli şartlar

  Tesis içerisinde oluşan tehlikeli atıkların depolanmasında ve il müdürlüğünün depolama izni verebilmesi için deponun sağlaması gereken şartlara ilişkin memurda aldığım yazı ekde verilmiştir.İyi Çalışmalar
 5. Radyoaktif atıkların bulunduğu kurşun depoları hk.

  Arkadaşlar Merhaba, Radyoaktif atıkların muhafaza edildiği kurşun depoları hakkında bilgisi olan var mıdır? Bu depoların ne şekilde olması gerekiyor, nereye konması gerekiyor gibi bir prosedür var mıdır? ya da bir yönetmelik. ben bulamadım. yardımcı olabilecek var ise çok sevinirim.