• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Orbay Ersen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bilecik Demir Çelik San. ve Tic. A.Ş.
Merhaba arkadaşlar. Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı eğitimi almak istiyorum, Ankara'da eğitim kurumu önerebilecek var mı?

Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi olan bir firmanın başka lokasyonlarda şubeleri varsa eğer, acaba 1 TMGD yeterli midir yoksa bütün şubeler için ayrıca TMGD atanması gerekli midir?

Firmaya ait kapsamda olan her bir şube için Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi alınır, belge bulunduran her tesisin de TMGD bulundurma zorunluluğu vardır. Aynı danışmandan 5 tesise kadar hizmet alabilirsiniz.

Tesiste İSG Uzmanı olarak tam zamanlı çalışan personel tesisin aynı zamanda TMGD'si olabilmekte midir? Aynı soruyu Çevre Görevlisi olma durumunda da yerine koyarak soruyorum. Teşekkürler.

Aynı anda hem çevre görevlisi hem isg olunuyorsa bence bunda da bir sakınca yoktur. ADR'de en azından bununla ilgili hiç bir kısıtlama yok. Hatta atık taşıyan firmalarda çevre görevlileri TMGD almak zorunda kalacak martta.

@lizzie

@Can Elmas
merhaba, çok teşekkürler ,
önümüzdeki haftaya eğitimlere başlayacağım Maltepe şubesinde,
yemek vermiyorlarmış ama:)

Merhaba, Ankara'da önerebileceğiniz bi yer var mı eğitim için? Hatta bizzat eğitim alan varsa harika olur. : ) Eğitim kurumu seçmek için çok az zaman kaldı, yanlış hatırlamıyorsam 12 şubata kadar eğitim alınması şartı vardı nisandaki sınava girebilmek için.