Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli Maddeler Envanteri

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Sadiye Yüce tarafından paylaşıldı.

1. Sadiye Yüce

Sadiye Yüce CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar;

Tehlikeli Maddelerin Su ve Çevresinde Neden Olduğu Kirliliğin Kontrolü Yönetmeliği'ne göre oluşturulan envanteri dolduranlar var mı acaba?

Ekli Dosyalar:

2. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

3. Sadiye Yüce

Sadiye Yüce CMNet Üyesi

Merhaba;

Alıcı ortam kimyasal parametreleri nasıl belirlediniz acaba
    Ek-1 ve Ek-2'ye giren kimyasallarınızın atıksudaki miktarları için bir analiz yaptırdınız mı?

Yardımcı olursanız sevinirim.

4. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

firmamız atıksuyu dilovası organize sanayi bölgesinin yapım aşamasında olduğu atıksu arıtma tesisine bağlanmıştır.Bununla ilgili analizi yine dosb un tablo1 ine göre yapılmıştır.Bu bilgileri kollektör hattına bağlantığına dair yazıyı analiz raporunu ön yazı ile birlikte ek olarak gönderdim.Açıkçası bakanlığın ve müdürlüğün açıklayıcı bir cevabı da olmadı.Elinizde konu ile alakalı ne varsa ekte gönderin dendi.Yine dosb tan gelen deşarj ile ilgili yazıyı da ekte gönderdim.
    Endüstri sektörü bölümünü ise;
    " S.K.K.Y ye göre dahil edildiği sektör; Karışık Endüstriyel Atık Suların Alıcı Ortama Deşarj Standartları-Küçük ve Büyük Organize Sanayi Bölgeleri ve Sektör Belirlemesi Yapılamayan Diğer Sanayiler " şeklinde doldurdum.
    Umarım verdiğim bilgilerin yardımı olur.
    İyi çalışmalar

5. Sadiye Yüce

Sadiye Yüce CMNet Üyesi

Teşekkür ederim anladım. Ama bu bilgiler bana yardımcı olmuyor :) Bağımsız bir arıtma tesisimiz var (osb içinde değiliz) ve alıcı ortam standartları hakkında bir bilgi yok elimde.

6. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

anladım.ben yaptıklarımı yazdım.Elinizde analiz raporu var ise eğer onu değerlendirip ekte belirtebilirsiniz.

Tehlikeli Maddeler Envanteri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli maddeler

Tehlikeli kimyasalların çevreye kazalar ya da atık boşaltımı yoluyla ulaşması çok sayıda çevre felaketinin ortaya çıkmasına neden olmuştur .Tehlikeli atıkların taşıdığı özellikler nedeniyle ayrı olarak uzaklaştırılması gerekmektedir.bu yazıda tehlikeli atıklar ve özellikleri tartışılmıştır.:cool:
  2. tehlikeli maddeler zorunlu sorumluluk sigortası

Merhabalar? Tehlikeli atık oluşan her fabrika, hastane, otel vs Tehlikeli maddeler zorunlu sorumluluk sigortası yaptırmakla yükümlü müdür? Herhangi bir miktar sınırlaması var mıdır?
  3. Tehlikeli Atık ve PCB Envanteri

Merhaba arkadaşlar, Tehlikeli atık için şifresi olan firmalarımın kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaptığımda PCB için herhangi bir başvuru yapmamama rağmen atık beyan formu ve PCB Envanteri çıkıyor, ve sistemden firmalarım e-çevre sisteminde görüntülensin diye seçiyorum hem atık beyan formu hem de PCB Envanteri işaretlenmiş olarak başvuru formu çıkıyor, böyle bir durumla karşılaşan var mı...
  4. Yürürlükte Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalıştırılacakların mesleki eğitimlerine dair yönetmelik

TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞLERDE ÇALIŞTIRILACAKLARIN MESLEKİEĞİTİMLERİNE DAİR YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 13.07.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28706 Amaç: Bu Yönetmeliğin amacı, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışanların mesleki eğitimlerinin usul ve...
  5. Tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri

merhabalar tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri hakkında ödevim var. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim