• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli maddeler ve tehlikeli atik zorunlu mali sorumluluk sigorta

R.Toprakci

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ELİPS PLASTİK GERİ DÖNÜŞÜM
Arkadaşlar Merhaba
Endüstriyel Atık Yönetim Planı hazırlıyorum Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası yok. Bunun için napmam gerekiyor?

il çevre istemeyebilir ek olarak mı istiyor.eğer istemiyorsa poliçeyi işin içine katma öyle ver il çevreye eğer eksiklik olarak tekrar geri dönüş olursa sigortacılardan bir yarım saate halledilecek bi iş ama tabiki firmadan para çıkışının hızlı olması lazım..:)

@brkcfc yani şöyle söyleyeyim işe başlayalı 1 ay oldu daha önceki mühendis hazırlamış yarım bırakmış sorumluluk sigortası eklenecek demiş

@R.Toprakci benden istemediler fakat yaptırmanız iyi olur hemde görevinizi yerine getirmiş olursunuz fakat daha önceden sunulmamışsveherhangi bir eksiklik bildirilmemişse bu konuda poliçesiz sunsanız dahi planı il çevreye karşı sorumluluğunuzu yerine getirmiş olursunuz ve en kötü ihtimalle il çevre size eksiklik bildirir böylece vakitde kazanmış olursunuz. bu benim acizane fikrim. ama @Olgaç Sürmelihindi üstadımda :) haklı sonuçta yasal olarak er yada geç poliçenin yapılması gerekmekte..

Tehlikeli atık mali sorumluluk sigortası sigortacılardan hızlıca yaptırılabiliyor. AYP denetlemelerinin olmazsa olmaz evrakıdır :) poliçenin açıklama kısmına ''2872 sayılı çevre kanunu kapsamında bulunan tehlikeli atıklar'' ibaresini koydurmayı unutmayın.
Memur inisiyatifinde olmakla beraber bir süredir İstanbul il müdürlüğü uygunluk denetlemelerinde de sorulmaya başlandı.

izmir de sırf Sigorta için denetimlere başladılar. Tehlikeli/tehlikesiz ayrımı yapmadan bence yaptırın. cüzi rakamlar 250-300 civarı. riske atmaya gelmez.

Şu düşünceden biraz uzak durulmalı bence. Siz öyle yollayın il çevreye geçti geçti geçmedi eklersiniz. Arkadaşlar İl Müdürlüklerini denemek yerine, kendi görev ve sorumluluklarımızı yerine getirelim. Mevzuatta varsa yapalım yoksa, hiçbir il müdürlüğünün keyfine göre hareket etmeyelim.

@eyavuz KARDEŞ HERYERDE HERŞEY DÖRT DÖRTLÜK OLMUYOR MALESEF YOK ÖYLE BİR DÜNYA. FİRMANINDA KENDİNE AİT SORUNLARI OLABİLİR TALEP EDİLEN ÜCRETLERİ ANINDA KARŞILAMAYABİLİYOR EE NAPCAN HİÇ YAPMAMAK YERİNE SÜRE KAZANMAK DAHA İYİ DEĞİL Mİ? NE YANİ İZİN LİSANS İŞLEMLERİNDE EKSİKLİK BİLDİRİNCE İL ÇEVRE, İL ÇEVREYİ Mİ DENEMİŞ OLUYORUZ. HEM BİLİYOR HERKES KARDEŞİM NE YAPIP NEYİ YAPMAYACAĞINI GÖREVİNİ HERKES BİLİR. ÇEVRE MÜHENDİSİ OLARAK FİRMAYA KARŞI YAPTIRIM GÜCÜN NE KADAR BENCE ONU SORGULA ÖNCE. FİRMA ÇEVRE MÜHENDİSİNE 1400 LİRAYI VERMEYİ BİLE ÇOK GÖRÜRKEN GİDECEKSİN POLİÇEYE 800-900 LİRA PARA VERDİRECEKSİN ÇOK ZOR... @R.Toprakci EMİNİMKİ EK OLARAK POLİÇEYİ KOYMADAN ÇOK FİRMAYA BU İŞİ NASIL YAPTIRACAĞI AŞAMASINDA SIKINTI ÇEKİYORDUR. AKSİ DURUMDA YARIM SAATİ BİLE GEÇMEYEN BİR İŞLEMLE ALINAN POLİÇEYİ EKE KOYMAK MI DIR PROBLEM... ????

@brkcfc atık yönetim planında mutlaka olması gereken bir belgedir mali sorumluluk sigortası. Artık İl Müdürlüğü Çevre İzni Uygunluk başvurusunda da isteniyor. İstanbul için durum bu. Bizim görevimiz firmaya mevzuata göre yapılması gerekenleri söylemek ve aylık raporlarda belirtmek. Yaptırım işi bakanlığa ait. Herşey bu kadar basit olayı büyütmeye gerek yok.

@oknt BİLMİYORDUM ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ !!! SAĞOLUN KATMA DEĞER SAĞLADIĞINIZ İÇİN. SİZ BİLDİĞİNİZ ŞEKİLDE YAPINIZ... HALEN DAHA NE DEMEYE ÇALIŞTIĞIMI ANLAYAMADINIZ . İLK YAZDIKLARIMI DA Bİ ZAHMET BUYURUP OKUSAYDINIZ SANKİ YAPILMAMASINDAN TARAFIM BEN!!!????

@brkcfc her zaman yardımcı oluyoruz zaten elimizden geldiğince. Bilgi paylaşıldıkça değerlidir. Yalnız siz olayı hala kavrayamamışsınız. Bizim işimiz muhasebe işi değil. Mevzuata göre yapılması gerekenleri bildirmek. Üzerine basa basa söylüyorum. Yapılması gerekenleri, uygunsuzlukları her ay düzenli olarak aylık değerlendirme raporlarına yazın. Yoksa bir gün denetim de yazılmadığı için sizin başınız ağrır. Bence konuyu uzatmaya gerek yok artık.