Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli nitelikli evsel arıtma çamuru

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Pınar Özgen tarafından paylaşıldı.

1. Pınar Özgen

Pınar Özgen CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Bir tesisime ait evsel atıksu arıtma tesisinden alınan arıtma çamuru analizi tehlikeli olarak sonuç verdi. Lisanslı firmalar evsel arıtma çamurlarının belediyelere verilmesi sebebiyle bu çamurları kabul etmiyorlar. Belediye ise tehlikeli nitelikte olması sebebiyle kabul etmiyor. Bu durumda bildiğim sadece çimento fabrikaları var alabilecek ancak onlar da çok maliyetli oluyor. Bu konuda yardımcı olabilecek olan var mıdır acaba?

2. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

burada bir arkadaş vardı tuğla kiremit yapımında kullanıyorlardı.

3. Eray Özkaran

Eray Özkaran CMNet Üyesi

ADS Atık Dönüşüm Sistemleri olarak İzmir Torbalıda sözünü ettiğiniz arıtm çamurlarının bertarafını yapıyoruz. Burada mail adresim görünüyor mu bilmiyorum ama eray.ozkaran@atikdonusum.com adresinden bana ulaşabilirsiniz

Ati 54, alev_, Pınar Özgen ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ben evsel arıtma çamurunun neden tehlikeli çıktığını merak ettim açıkçası.

5. Pınar Özgen

Pınar Özgen CMNet Üyesi

Bahsettiğimiz tesis bir havaalanı Ahmet Bey. Arıtma Tesisi terminal işletmecisi sorumluluğunda. Ancak terminal işletmecisinin sorumluluk alanları dışından da tesise atıksu gönderildiğini düşünüyoruz. Kastettiğim yerlerde dezenfekte amaçlı olarak deterjanlar kullanılıyormuş ve bunlar değerleri değiştiriyor olabilir. Bunların tespit edilip bağlantılarının kesilmesi için çalışmada bulunacağız. Ancak su analizlerinde herhangi bir soruna rastlanmıyor. Tehlikeli nitelik sadece çamurda. Biz de henüz muallaktayız anlayacağınız.

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

O zaman arıtma kimyasallarından da kaynaklanıyor olabilir mi? Belki fazla kullanılan bir kimyasalın birikmesi veya yanlış kullanılan bir kimyasalın olması veya kimyasalların yanlışlıkla karışması? Ama deterjanlar daha mantıklı tabi

7. Eray Özkaran

Eray Özkaran CMNet Üyesi

Depolanabilirlik açısından. Yoksa, AYGE yönetmeliğine göre EK4 listesinde Tehlikesiz. Yani çamurla ne yapacağınıza bağlı :)

alev_ bunu beğendi.
Tehlikeli nitelikli evsel arıtma çamuru konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Arıtma çamuru kompostlaştırılmasında organik evsel katı atık ilavesinin etkisi

Arıtma çamuru kompostlaştırılmasında organik evsel katı atık ilavesinin etkisi Osman Atilla ARIKAN*, İzzet ÖZTÜRK İTÜ İnşaat Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü Bu çalışmada, evsel atıksu arıtma tesisi çamuru ile organik evsel katı atık(EKA)-evsel atıksu arıtma tesisi çamuru karışımı için havalı kompostlaştırma teknolojilerinin uygulanabilirliği ve evsel atıksu arıtma çamuru...
  2. Evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi deşarj izni

Arkadaslar belediyenin işlettiği evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi için deşarj iznine başvuruyorum. Bakanlığın yazılım portalından giriş yaptığımda ilgili yönetmeliklere uyulması için taahütname istiyor. Bununla daha önceden karşılaşan var mı?
  3. Evsel atıksu arıtma tesisi çamuru analizi

arkadaslar merhaba, konu ıle ılgılı bılgısı olanalrdan yardım ıstıyourm evsel atıksu arıtma tesısı desarj ıznı ıcın çevre ıznıne bakanlıgın yazılım portalından basvuruda bulundum. ancak 3 tane eksık evrak bıldırımınde bulunulmus ben bunlardan arıtma camuru berteraf yontemı ve analız sonuclarını ekleyın kısmına takıldım. tesıs yaklasık5 senedır ısletımde ancak ben gelene kadar camurla ılgılı...
  4. Evsel nitelikli arıtma tesisi kurulum hk.

Merhabalar; Evsel Nitelikli bir arıtma tesisi inşaasında hangi belgeleri almak gerekir.İki Havuzlu biyolojik arıtım yapan bir arıtma tesisi olacak . Not: Proje onayı dosyaları harici! Şimdiden Teşekkürler
  5. Tehlikesiz arıtma çamuru (evsel) kabul eden tesisler

Tehlikesiz arıtma çamuru (evsel) kabul eden tesislerin listesine nasıl ulaşabilirim? Bir de uygun atık kodu nedir?