Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalıştırılacakların mesleki eğitimlerine dair yönetmelik

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında M. Hayri Cüneydi tarafından paylaşıldı.

1. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞLERDE ÇALIŞTIRILACAKLARIN MESLEKİEĞİTİMLERİNE DAİR YÖNETMELİK
    Resmi Gazete Tarihi: 13.07.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28706

Amaç:
    Bu Yönetmeliğin amacı, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışanların mesleki eğitimlerinin usul ve esaslarınıdüzenlemektir.

Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Maşallah size Hayri Bey :) mevzuat takip sistemi uzmanı olmuşsunuz :)

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Mesleki eğitimin belgelendirilmesi

MADDE 6

(2) (Düzeltme R.G. 25.07.2013/28718 Mükerrer) Bu Yönetmelik kapsamına giren işlerde 1/1/2013 tarihinden önce işe alındığına dair Sosyal Güvenlik Kurumuna ait kayıtlar esas alınarak 1/1/2013 tarihinden önce çalışmaya başlayanlara Millî Eğitim Bakanlığı ile birinci fıkranın (e) bendinde sayılan kurum ve kuruluşlar arasında yapılacak protokoller çerçevesinde verilecek en az 32 saatlik eğitim modüllerinden geçirilerek alınan eğitimler sonucu düzenlenecek belgelere sahip olanlar bu Yönetmelik kapsamında mesleki eğitim almış olarak kabul edilir.

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalıştırılacakların mesleki eğitimlerine dair yönetmelik konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışacaklara ait İşe Giriş ve Periyodik Muayene Formu

Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışacaklara ait İşe Giriş ve Periyodik Muayene Formu ektedir. Kaynak : Nereden alığımı hatırlamıyorum. Kaynağını bilen varsa bildirirse eklerim.
  2. Yürürlükte Tehlikeli maddelerin karayoluyla taşınması hakkında yönetmelik

TEHLİKELİ MADDELERİN KARAYOLUYLA TAŞINMASI HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi : 31.03.2007 Resmi Gazete Sayısı: 26479 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, tehlikeli maddelerin; insan sağlığı ve diğer canlı varlıklar ile çevreye zarar vermeden güvenli ve düzenli bir şekilde kamuya açık karayoluyla taşınmasını sağlamak; bu faaliyetlerde yer alan gönderenlerin, alıcıların, dolduranların,...
  3. Çok tehlikeli işlerde görevlendirilebilecek (c) sınıfı iş güvenliği uzmanları hakkında önemli duyuru

Merhaba, İSG Katip'te aşağıdaki duyuruya rastladım. Çalışma Bakanlığı'nın sitesindeki duyuruya buradan ulaşabilirsiniz, İSG Katip'teki ekran görüntüsünü de ekte görebilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgisi olan kişiler paylaşımda bulunursa iyi olur. İyi çalışmalar. Çok Tehlikeli İşlerde Görevlendirilebilecek (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları Hakkında Önemli Duyuru !!! Bilindiği üzere...
  4. Tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri

merhabalar tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri hakkında ödevim var. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim