Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli ve Özel Atıkların Yönetimi Eğitimi

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında zuhall tarafından paylaşıldı.

1. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Eğitimin Adı: Tehlikeli ve Özel Atıkların Yönetimi Eğitimi

Eğitimin Verileceği Tarih
    :26-27 Kasım 2010 Cuma / Cumartesi

Eğitimin Verileceği Yer
    :TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Eğitim Salonuİstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu

Katılımcı Sayısı 20 Kişi

Eğitmen Bilgileri
    Aysun SARAÇ Çevre Müh. İZAYDAŞ

Dinçer KOÇER Çevre Müh. Akademi Çevre

Ç.Sinem Özgen Çevre Müh. Kimyasal Taşıma Araçları Temizleyicileri Derneği Lastik Sanayicileri Derneği ,Akümülatör ve Geri Kazanım Sanayicileri Derneği (AKU DER)

Teknik Gezi

Eğitimin Kapsamı

Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği
    Amaç, Kapsam, Tehlikeli atık tanımı ve Tehlike özellikleri
    Görev Yetki ve Sorumluluklar
    Tehlikeli Atıkların Taşınması
    Atıkların Geri Kazanımı ve BertarafTehlikeli Atık tanım ve envanter oluşturma
    Atık Yönetim Planı
    Atık beyan formu, Ulusal Atık Taşıma Formu takibi, yasal kayıtlar ve raporlamaEğitim Programı
    • Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği
    • Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik
    • Atık Yönetim Planı Hazırlanmasına yönelik Uygulama Projesi
    • Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Kontrolü Yönetmeliği
    • Pil ve Akülerin Kontrolü Yönetmeliği
    • Elektronik Bileşenlerin Geri Dönüşümü
    • Tanker Temizleme Tesisleri Tebliği ve İçeriği
    • Teknik Gezi
    Eğitim Ücreti : ÇMO Üyeleri : 200
    ÇM Lisans Öğrencisi : 175
    TMMOB üyeleri / Diğer:400

Eğitim Ücretine Dâhil olanlar:Katılım Belgesi, Eğitim Notları, Öğle Yemeği , Teknik Gezi ve İkramlar

Ön Kayıt Bilgileri :
    28 Eylül – 25 Kasım 2010

Ön kayıtlarınızı egitimist@cmo.org.tr adresine ad, soyadı, iletişim bilgilerinizi, oda üyesiyseniz oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz. (başvuru e-postalarına onaylama mesajları gönderilecektir.)

Eğitim ile ilgili sorularınız için iletişim bilgileri :Ad Soyadı: Tarkan KILIC
    Tel: 0212 245 89 15 / 16 0530 641 68 73
    E-posta: egitimist@cmo.org.tr

2. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Güzel bir eğitim fakat bu eğitimlerin standartlaştırılması gerekiyor bu sebeple ÇMO tarafından verilen eğitimlerin standart bir plan ve doküman üzerinden yürütülmesinde fayda vardır.!

Tehlikeli ve Özel Atıkların Yönetimi Eğitimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli ve Özel Atık Yönetimi Semineri

Değerli Üyelerimiz, Şubemiz 12-13 Mart 2009 tarihlerinde "TEHLİKELİ VE ÖZEL ATIK YÖNETİMİ SEMİNERİ"ni gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Eğitim ile ilgili bilgiler aşağıda ilgilerinize sunulmuştur. Eğitime katılmak isteyenler egitimist@cmo.org.tr e-posta adresinden kayıt yaptırabilirler. Saygılarımızla, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu...
  2. Kentsel / evsel atıkların yönetımı semineri

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI KENTSEL / EVSEL ATIKLARIN YÖNETIMI SEMİNERİ MERSİN 3- 4 Eylül 2009 Seminer Konuları Belediye Atıkları Yönetimi ve Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi İşletimi ve Rehabilitasyon Hafriyat Toprağı İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği...
  3. Diğer Meslek Gruplarına Özel, 'Çevre Görevlisi Sınavı Eğitimi'

Merhaba Arkadaşlar, Yönetmelikte yer alan 18 meslek grubu için, bazı koordinatörler 'çevre görevlisi sınavı eğitimi' verecekler.Bu koordinatörler tarafından söz konusu meslek gruplarına, ilerisi için de 'çevre görevlilerinin eğitimi' organizasyonu hedefleniyor. sonuç olarak çevre görevlisi istihdamında artış ve pastadaki payda azalış sözkonusu olacak.üstelik meslektaşlarımızın emekleri hiçe...
  4. Tehlikeli atıkların sınıflandırılması

http://www.cevresehircilik.gov.tr/gm/cygm/index.php?Sayfa=sayfahtml&Id=1657 adresinden alınmıştır. Güncelleme : 11.05.2012
  5. Tehlikeli atıkların ve tıbbi atıkalrın kontrolü eğitimi

Merhabalar. Tehlikeli atıkların kontrolü ile ilgili işçilere eğitim verebileceğim bir sunum arıyorum. Aynı şey Tıbbi atıklar içinde gerekli. Var mıdır elinde olan ya da ulaşabileceğim bir link bilen?