Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tehlikelki atık

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Duygu Erit tarafından paylaşıldı.

1. Duygu Erit

Duygu Erit CMNet Üyesi

firmalardan çıkan yağ tenekeleri bildiğim kadarıyla tehlikeli atık lisansı alan firmalar tarafından toplanmaktadır. bu firmalar yağ tenekelerini veya tehlikeli atık sayılabileecek bidon vs. leri ne kadar ücretle alıyolar bu konuda yardımcı olurmusunuz???????????

2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Duygu hanım,
    Bu konuyla ilgili bu işi yapan firmalarla görüşmeniz daha yerinde olacaktır. Neden ?
    Çünkü ben de benzer bir konuyla ilgileniyorum şu aşamada. Çalıştığım yerde bazı tehlikeli atıklar çıkıyor ( yağ, boya, tiner kutuları vs ) ve bunları bir firmaya vermek istiyoruz. Ancak görüştüpüm firmalar öncelikle miktar ve kompozisyon istiyorlar. Biz de konteyner içinde biriktiriyoruz şimdilik. Konteyner dolduktan sonra tekrar iletişime geçeceğiz.
    Fiyat konusunda miktar verilmeden pek bir şey söylenmiyor. Eğer bir şeyler duyarsanız farklı olarak, paylaşırsanız makbule geçer.

tehlikelki atık konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atik envanteri için atık kodu belirleme

Atık Envanteri oluşturulması Atık Yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır. İnternetten derlediğim ve edindiğim bilgiler doğrultusunda bu konuyu etraflıca değerlendirelim. Öncelikle tesis veya işletmelerde bir atığa karşılık gelen atık kodunun belirlenmesi için [COLOR=DarkRed]"Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin...
  2. Floresan atık ve elektronik atık lisanslı firmaları

Herkese merhabalar öncelikle, Ben çalıştığım firmada çevre görevliliği sorumluluğunu yeni üstlendim ve bu işte yeniyim. Firmamızda çok çıkmayacak da olsa elektronik atıklarımızı ve floresan lambalarımızı lisanslı firmalara göndermemiz gerekiyor. Konu ile ilgili 2 sorum olacak: 1. Lisanslı firmaların bir listesi mevcut mudur ? (Geri dönüşüm firmaları için böyle bir liste bulabildim ancak...
  3. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
  4. Sintene atık suları,atık yağları

Sintine suları ,sintine atık yağlarının neden geri kazanılamadığı ile ilgili bir bilgi döküman önerisi olan varmı ?
  5. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...