Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atık beyanı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mahmut Konukcu tarafından paylaşıldı.

1. Mahmut Konukcu

Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

Herkese Merhaba,
    Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nde 8. maddenin birinci fıkrasının (ç) bendi 1/1/2013 itibariyle yürürlüğe girdi. "Tehlikesiz Atık Üreticisi; ç) Tehlikesiz atık beyan formunu, her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı programı kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla yükümlüdür". Tehlikesiz atık beyanının nasıl yapıldığına dair bilgisi olan var mıdır? Tehlikeli atık beyanı ile aynı link üzerinden mi yapacağız?
    Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.

Duygu Dilek ve ferhatcam bunu beğendi.
  2. şu an öyle bir link yok Mahmut bey.

ferhatcam bunu beğendi.
  3. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

Şuan belirsizlik var bu konuda. Açıklama olmaz ise manuel olarak doldurup il çevreye göndermemiz gerekecek. Belki şubat sonuna kadar bir açıklama olur.

4. ferhatcam

ferhatcam CMNet Üyesi

Hala bildirim icin bir sistem belli olmadi degilmi arkadaslar. Yoksa form doldurup teslimmi yapacagiz. Fazla bir vakit kalmadi malum...

5. Ayda

Ayda CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba, tehlikesiz atıklar için sistem açıldı mı giriş yapabiliyor muyuz?

6. akint.

akint. CMNet Üyesi

Mrb arkadaşlar Tehlikesiz atık beyanı ile ilgili bir gelişme var mı?

7. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

2015 de yapılacak beyanlar ondan baskada bır gelısme yok.

hs1987 bunu beğendi.
  8. nesliy

nesliy CMNet Üyesi

sistemde bir gelimşe yok, onun dışında formla mı beyan yapılacak?

9. Olgaç Sürmelihindi

formla ısteyen doldruabılır oyle bır zorunluluk yok. ama doldurursan ıı olur.

10. putperest

putperest CMNet Üyesi

bence 3 yıllık tehlikeli atık yönetim planlarının, tehlikesiz atıkları da içerecek şekilde endüstriyel atık yönetim planına çevrilmesi ve bunun il çevre ve şehircilik mdlüğüne sunulması tebliğde istendiği gibi bir bildirim oluyor. tabii bu bu şekilde bir yerde yazmıyor.

Duygu Dilek bunu beğendi.
  11. ibrahim59

ibrahim59 CMNet Üyesi

Tehlikesiz atık üreticisinin yükümlülükleri
    MADDE 8
    – (1) Tehlikesiz atık üreticisi;
    ç) Tehlikesiz atık beyan formunu, her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı programı kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla,

Yürürlük
    MADDE 15
    (Değişik:RG-1/10/2013-28782)
    (1) Bu Tebliğin;
    a) 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendi ve 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi 1/1/2015tarihinde,
    b) Mevcutta kurulu bulunan metal hurdayı ergiterek işlem yapan sanayi tesisleri için 10 uncu maddesi 1/1/2015 tarihinde,

c) 11 inci maddesinin ikinci fıkrasının (f), (g), (ğ) ve (h) bentleri 1/1/2015 tarihinde,

ç) Diğer hükümleri yayımı tarihinde,

yürürlüğe girer.

Bu yıl tehlikesiz atık beyanı yapacakmıyız.

Olcay Çetin ve Gülin Ç. bunu beğendi.
  12. Olgaç Sürmelihindi

İl çevreden gelen yazı tehlikesiz atık,ambalaj atığı ve tehlikeli atık için beyan hakkında bilgi veriyor. İyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

13. Özkan B.

Özkan B. CMNet Üyesi

@Tuğba Çivioğlu 11 Mart 2015 tarihinde Resmi Gazetede tebliğ yayınlandı. Bakanlık Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak tanımladılar.

14. Tuğba Çivioğlu

Tuğba Çivioğlu CMNet Üyesi

evet farkettim, o yüzden mesajı kaldırdım :)

Özkan B. bunu beğendi.
  15. Olgaç Sürmelihindi

Tehlikesiz atık beyanları 2014 yılı için sisteme giriş çıkış yapılıyor ama stok miktarı yazılamıyor.

16. Ferhat Bağaç

Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

sistem derken nereye yazılıyor ben ajandalara yazıyorum :/

17. Olgaç Sürmelihindi

Çevre bilgi sistemine yapılıyor.

Ferhat Bağaç bunu beğendi.
  18. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

bakanlık vize eğitiminde tehlikesiz atıklarının beyanlarının 2016 yılında yapılacağı söylendi.

Ferhat Bağaç bunu beğendi.
  19. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

@Ferhat Bağaç sen aklının bir köşesine yaz ajandalar seni yormasın :)

20. realastala

realastala CMNet Üyesi

Bazı Tehlikesiz atıkların Geri Kazanım Tebliği uyarınca,Tebliğin 8 inci maddesinde tehlikesiz atık üreticisinin yükümlülüklerinin verilmekte olduğu, aynı maddenin 1 inci fıkrasının (ç) bendinde tehlikesiz atık üreticilerinin beyan yükümlülüğünün yer aldığı ifade edilmektedir. Söz konusu hükmün uygulanmasının, anılan tebliğin 15 inci maddesinin 1 inci fıkrasının (a) bendi uyarınca 01.01.2015 tarihinde başlayacağı bildirilmiştir.Bu çerçevede, 01.01.2015 tarihinde başlayacak beyan yükümlülüğü doğrultusunda beyan edilecek olan 2015 yılı tehlikesiz atık bilgisinin, 2016 yılının Ocak ve Mart ayları arasında Bakanlığın Çevre Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi gerektiği ifade edilmiştir.

Tehlikesiz atık beyanı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikesiz ve inert atık beyanı

Merhaba Arkadaşlar, Ocak sonuna kadar atık üreticileri İl Çevre müdürlüklerine atık beyan formunu doldurarak,göndermeleri gerekiyor.Ancak bu zamana kadar tehlikesiz ve inert atıklara dair herhangi bir çalışma yapmayan bir çok firma var.Bu beyan ilk defa yapılacağından birçok aksilikle ve eksiklikle karşılaşılacaktır sanıyorum.Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum. Not:"Artık sürekli...
  2. Tehlikesiz atık beyanı ile ilgili yardım

Merhaba arkadaşlar, size bir sorum olacaktı, bizler geçen yıla ait tehlikesiz atık beyan formunu bu sene sonuna kadar İl Çevreye vereceğiz sanırım(yanlışım varsa beni düzeltin), bu formla beraber ek olarak vermemiz gerek bir evrak var mı arkadaşlar, herkese kolay gelsin iyi çalışmalar
  3. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
  4. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?
  5. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...