• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık beyanı

Mahmut Konukcu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
THY Teknik A.Ş.
Herkese Merhaba,
Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nde 8. maddenin birinci fıkrasının (ç) bendi 1/1/2013 itibariyle yürürlüğe girdi. "Tehlikesiz Atık Üreticisi; ç) Tehlikesiz atık beyan formunu, her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı programı kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla yükümlüdür". Tehlikesiz atık beyanının nasıl yapıldığına dair bilgisi olan var mıdır? Tehlikeli atık beyanı ile aynı link üzerinden mi yapacağız?
Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.

Arkadaşlar , Tehlikesiz olarak tesise kabul ettiğiniz atıklarda kodları eklettim , fakat ibareleri de birebir atık kodunun yanındaki gibi mi yazdırıyorsunuz ya da hangi ifadeleri kullanıyorsunuz ? Bunun da ambalaj daki gibi cezai işlemi olabilir mi ?

kolay gelsin herkese :) ben şimdi bir
@Hüseyin Hanlı

Kılavuza baktım da bir şeyi anlamadım beyanları yapacağım firma atıklara herhangi bir işlem yapmıyor sadece presleyip satıyor. Atık gönderim işlemlerinden giden tehlikesiz atık seçtiğimde de Lisansınızda bulunan firmaya neden satış yapıyorsunuz diye bir ekran açılıyor. Bu kısma açıklama olarak ne yazmak gerekli ?

@Gülin Ç.
Gülin hanım ambalajda nasıl yazılmalı cezai işlem olmaması için
Ahşap geri dönüşüm ve tehlikesiz atık tat aldık onun için soruyorum

K@Tarık Can
Kardeşim ambalaj atığı için hurda ambalaj atığı ya da ambalaj atığı (150102) diye yadsıyabilirsin. Tehlikesiz atığa gelince atik kodu ile beraber mesela po telef atığı olabilir

@Tarık Can
Merhaba Tarık Bey , Ambalaj atığında ; 150103 Ahşap Ambalaj yani kodlar ve yanındaki ibarelerle belirtilecek. Mesela palet yazıyordu ben ahşapa çevirttim.
Tehlikesiz atıkta da ibareler konusunda tam uyumlanamasak da kodları hepsine eklettim 120102 örneğin.

Arkadaşlar benim de kafam çok karıştı, biz LPG Dolum tesisiyiz ve Tehlikeli Atık oluşuyor onu bildiriyoruz, Tehlikesiz Atık olarak da sadece bizde kağıt/karton/kargo poşeti ve palet gibi ürünler ortaya çıkıyor ve bunları da Geri Dönüşüm firmasına kantar fişi ile teslim ediyorum.
Tebliğ de Ek2 de Tebliğ kapsamında olmayan atıklar var 15 01 01 - 15 01 03 - 15 01 06 gibi bunlar MUAF algılıyorum. O zaman ben Tehlikesiz Atıkları hangi kodla bildirmem gerekiyor ?

@Hilmi.K
merhaba,
karışık ambalaj şeklinde demek istemiştim aslında tehlikesiz olarak.Ambalaj kısmını belirtmemişim. ambalaj olan kağıt karton atığı ile olmayanı ayırt edemediğimiz için birlikte ambalaj şeklinde gönderiyorum.

herkese merhaba,

TABS sistemine kayıt yaparken tehlikesiz atıklarımızı verdiğimiz firma kayıtlı görünmüyor, bu durumda ne yapmamız gerekiyor bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

@m_mpeath

atıkları gönderdiğiniz firmalarda görüşmenizde fayda var. farklı kodla alıyor beyan yapıyor olabilir ve ayrıca r kodları da lisansın görünmemesini etkiliyor.

@m_mpeath

ilgili firma bağlı olduğu çevre ve şehircilik il müdürlüğünden uygulama ekletecek(çevre bilgi sisteminde görünmesini talep edecek)

merhabalar.

GFB süreci devam eden ambalaj atığı toplama ayırma firmasında çalışıyorum. Ambalaj beyanlarımı yapacağım sekmeler sistemde görünmüyor. İl müdürlüğü bakanlığa, bakanlık da il müdürlüğü'ne yönlendirdi. Uzunca süredir çözüm bulamadık. Lisans başvurusunu ambalaj beyanlarımı gerçekleştirmeden yapmak zorunda kaldım. Hala sistemsel sıkıntıyı yaşamaya devam ediyorum. Acaba gözden kaçırdığım bir nokta mı var? Ambalaj atığı toplama ayırma firmalarında çalışan arkadaşlar fikir verebilirler mi?