• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık geri kazanım çevre izin aşaması

handeA

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel
Arkadaşlar merhaba; gfb sini almış olduğum tehlikesiz atık geri kazanım tesisin Çevre İzni aşamasında gerekli olan teknik uygunluk raporu , bakanlık tarafından kabul görmüş örnek elinizde var mıdır? bir de tse geri kazanılmış ürün(ambalaj ve tehlikesiz atık için) için nasıl bir yazı vermektedir.? TSE ile görüşmem neticesinde artık numune gönderilmediği, yalnızca dilekçe ile başvuru yapmamızın yeterli olduğu söylendi. durum hakkında bilgisi olan var mı ?

Ve bir de sistemde hangi D ve R kodlarını seçiyorum? Kütle-denge lerden de tüm aylara ait olanları artarda yapıştırarark PDF halinde mi yüklüyorum? Teşekkürler şimdidennnnn

ambalaj ve tehlikesiz atık. her ikisini de geri kazanıyoruz ve palet geri kazanımı yok. TSE ile ilgili çalışma nasıl yürüyor?

@Dilan Seycan
atık koduna göre işlem yapilmali diye düşünüyorum 15 li kodlar ambalaji içeriyor eğer o gruptaysa işleminz ona göre yapilmali bence:-)

Merhaba arkadaşlar. Tehlikesiz kablo geri kazanımı için izin ve lisans alma aşamasındayız. GFB yi aldık. Çevre izn içn başvuru yaptık ancak eksiklik bildiriminde bulundular. TSE den onaylı analiz isteniliyor. Bu konuda hangi yolu izlememiz gerekiyor bilgisi olan var mı acaba?

@Gizem Deli
bakır kablo mu? ts en 12861 standardına göre analiz yaptırmanız gerekmektedir. TSE ankara kimya laboratuvarıyla görüşebilrisniz.

Merhaba arkadaşlar
Kendi bünyesinde oluşan atıkları geri dönüştürüp tekrar kullanan firmaların geri dönüşüm lisansı alması gerekiyor mu?

@ozlemmalkoc
Sadece sizin fabrikanızdaki oluşan atığı dönüştürüyorsanız lisans almıyorsunuz. Fakat dışarıdan da atık gelecek ise o zaman çevre lisansı alıyorsunuz.

O zaman almayacaksiniz. Cunku cevre lisansi sadece disaridan atiklarin geri kazanim ya da donusturulmesinde verilir. Siz imalat atiklarinizi prosesinize geri besleme yapiyorsunuz.

Yalniz bisey eklemek istiyorum bu gerikazanim dediginiz atiklar ambalaj sektorundeki gibi degil mi? Atik dediginiz malzeme imalat hatasi ve prosese yeniden geri besleme yapiyorsunuz dimi