• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

tehlikesiz atık gider pusulası

• Konuyu başlatan Silinen üye 22292
  • Başlangıç tarihi
S

Silinen üye 22292

arkadaşlar merhaba tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi bulunduran tesisler gider pusulası ile toplayıcılardan tehlikesiz atık alabiliyor diye duydum. Aldığımız tehlikesz atıklarıda kds ye gider pusulası ile yükleyip gdtlere satabiliyormuşuz. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

@Ceren Saydam Tehlikesiz atıkla alakalı gider pusulası (sokak toplayıcısı) alınamaz gibi bir madde yok. fakat gp dediğiniz sokak toplayıcılarından gelen malzeme ve bunların çoğu zaten ambalaj atığı, kds de o kişinin ismini yazabilir aylık olarak toplu halde girebilirsiniz. sadece burda ki temel problem eğer denetime gelirlerse bunlar tehlikesiz atık derseniz gelen görevlinin kabul etmesi biraz şansa kalmış.:)

@Hilmi.K size katılıyorum ve memur olsam, nasılsa tehlikesiz atıklar için böyle bir madde yok boşluk buldunuz işverenin usulsüzlüğüne ortak oluyorsunuz der, bir güzel tutanak tutarım :rolleyes:

şu konu hakkında kesin bir şey öğrensek nasıl rahatlayacağım anlatamam. Hülya hanım ve Aylin hanımı aradım ama ulaşamadım ikisine de

hülya hanımda, aylin hanımda bu konuya karışmaz, onlar ambalajcı? ben birebir kurduğum iletişime bina en yazdım yazıyı

Peki arkadaşlar bu atık metal ise gider pusulası ile alım yapılabilir mi ? Çünkü sokak toplayıcısından almama ambalaj atıkları için uygulanmakta çünkü belediye Ambalaj atıklarının toplanmasından sorumlu.Fakat Metal atıklarda böyle bir durum söz konusu değil ?

arkadaşlar merhaba, ambalaj atığı tesisleri de artık tehlikesiz atık için bir ibare yok deyip her şeyi tehlikesiz atık üzerinden yapmaya çalışıyorlar. Böyle yükleme olursa yakında tehlikesiz atıklar içinde ayrı bir madde eklenecektir:)

@Ceren Saydam
Ceren hanım, ambalaj atığı ve tehlikesiz atık için gider pusulası uzun zamandır kullanılmıyor, nedeni ise il çevre müdürlüklerinin gider pusulası yazanlar için firmalara idari ceza yaptırımı uygulaması, bu durumda kalan ve cezayı ödeyen firmalar olduğunu iyi biliyorum.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Ceren Saydam
Evet doğru tehlikesiz için kesmenizde sakınca yok ancak denetim sırasında sorun oluyor, ambalajla tehlikesiz arasındaki ayrımı denetim sırasında il çevre mühendisleri ayırt etmekte güçlük çekiyorlar. Ayrıca Bakanlık Müsteşarlığı sokak toplayıcılarını tamamen kaldırmayı planlıyor yeni düzenlemeye göre TAT firmaları arasındaki ambalaj alışverişini kaldırdı, bu durumda gelir pusulası kesmek oldukça riskli diye düşünüyorum [emoji4]

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet arkadaşlar ben de sordum il çevreye , tehlikesiz atıkta gider pusulası ile atık alımı yapılabiliyor.