Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atık planları

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Okan Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Okan Öztürk

Okan Öztürk CMNet Üyesi

Arkadaşlar selamlar,
    tehlikeli atıklar için yapılan halihazırda bir plan sistemi var. Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebligi ile ilgili olarak bir plandan bahseden bir cumle var. bununla ilgili olarak bir plan hazırlayan varmıdır ? Elinizde bir format varsa veya izlenmesi gereken yol neyse paylaşımda bulunabilirsek çok sevinirim. Teşekkürler.

2. Tolga Polat

Tolga Polat CMNet Üyesi

Arkadaşlar bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler

3. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

bakanlığın sayfasında Entegre atık yönetim planı hazırlama kılavuzu tebliği olması lazım.orada belli bir format yok ama kendiniz oluşturabileceği bir formnat için yol gösteriyor.

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Bilgim yok. Fakat bence tehlikeli atıkla aynı yol izlenmeli. Tüm proseslerden çıkan tehlikesiz atıklar işaretlenmeli, türleri yazılmalı ve bertaraf yöntemleri açıklanmalı. Plandan anladığım bu benim..

Tuğba Cabi bunu beğendi.
  5. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Fatih Bey e katılıyorum. Tehlikesiz atıklar için bir format yok ama teklikeli atıklar ile aynı yok izlenecek, atık türü, geri kazanım yeri, geri kazanım türü vs. ve 3 yıllık tahmini atık miktarı belirlenecektir.

6. Elif Çelen

Elif Çelen CMNet Üyesi

Arkadaşlar, Tehlikesiz Atıklar için 3 yıllık atık yönetim planı hazırlama yükümlülüğü, sadece bu atıkları geri kazanan tesisler için mi geçerli , yoksa tehlikesiz atık üreten tüm işletmeler için geçerlimi dir?

tuba-ak bunu beğendi.
  7. Derya Efe

Derya Efe CMNet Üyesi

Arkadaşlar ben bu konuyla ilgili bakanlığı arayıp sormuştum biz mi hazırlayalım diye ama biz format oluşturacağız sizin hazırlamanıza gerek yok demişlerdi.

8. Göksel Kurtuluş

bu atıkları üreten yerler hazırlayacak zaten.

9. superjax

superjax CMNet Üyesi

her firma için mi yoksa aynı firma adı altında ayrı yerlerde ki tesisler için tek tek mi plan hazırlanmalı?

10. Göksel Kurtuluş

Planlar tesis bazında hazırlanır, her tesisin atık özellikleri, miktarı vs. değişkenlik gösterir.

11. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

beyan hakkında bilgisi olan var mı peki* yeni tebliğde tehlikesiz atık beyanından bahsedilmiyor. eski tebliğde bununla ilgili hüküm vardı eski tebliğ de yürürllükten kalktıına göre bu beyan yapılmayacaktır diye düşünyorum. ancak i,l çevre gene de isterse tabi yapılcak bişi yok:)

12. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

Arkadaşlar

Atık yönetim planı tüm işletmeler için yasal bir zorunluluk mudur? Danışmanlık firması oalrak anlaştığımız her firmaya bu planı yapmalımıyız

13. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Arkadaşlar "Atık Yönetim Planı" hazırlamakla yükümlüyüz. Bunu tehlikeli-tehlikesiz vd. atık türleri için ayrı ayrı yapabildiğimiz gibi, hepsini tek bir planda yer vererek hazırlayıp, bağlı olunan il çevre ve şehircilik müdürlüğü' ne onaylatmamız gerekmektedir.

bknz:atık yönetiminin genel esasları hakkında yönetmelik

Tehlikesiz atık planları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikesiz atık

TEHLİKESİZ ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ İÇİN lisans il müdürlük uygunluk yazısının dısında il müdürlügünden tehlikesiz atık yazısı alındıgı dogrumu bögle birşey varmı...
  2. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
  3. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?
  4. Tehlikesiz atık bildirimleri hk.

Merhaba, Bildiğiniz gibi Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği’n 8. maddesi gereği tehlikesiz atık üreticileri, tehlikesiz atık beyan formunu her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı program kullanarak beyan yapması gerekmektedir. İlgili yükümlülük 01.01.2013 tarihinden itibaren...
  5. Tehlikesiz atık

arkadaşlar ekteki dosyadaki yazı ve içeriği hala geçerli mi? (metal hurdaların lisans şartsız 2015 e kadar olan süre)