• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

sdagtekin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Vakıf
Merhaba,

Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu gösteren ayırtedici durum nedir?

merhaba arkadaşlar. radyasyon cihazı kullanımı eğitimini kimin alması gerekiyor ve bu eğıtim nerede hangi aralıklarla düzenleniyor.yardımlarınızı bekliyorum.

@esra kokturk radyasyondan korunma derneğinden biz eğitimi ve cihazı aldık. cumartesi günleri ankarada eğitimi ve cihazı aynı gün içinde alabiliyorsunuz. eğitime de tesiste sürekli çalışacak birinin alması daha uygun olur. bizim firmada patronum eğitimi aldı

@esra kokturk

Radyosyon cihazı kullanıcı eğitimini TAEK ( Türkiye Atom Enerjisi Kurumu ) veriyor. Kurumun sitesine girdiğinizde eğitim yer ve tarihleri sıralanıyor. Eğitim İstanbul ve Ankara'da gerçekleşiyor, iki kentten birini tercih etmeniz gerekiyor.
Eğitime işletme çalışanlarından herhangi biri gidebilir. Bu durumda çoğu işletme kalıcı diye düşüneceği herhangi bir çalışanı gönderebilir.

İstanbul' da olan arkadaşlar için
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden iletişim bilgilerini alıp arayabilirsiniz. Her cuma eğitim var. Kişi sayısına bakılmıyor. Cihazı da oradan alabilirsiniz. Araştırdığım yerlere nazaran uygun fiyatlı.

selamlar. tat-gdt tesisimize tehlikesiz atık toplama, ayırma belgesi almak için başvuru yapacağız. tebliğde geçen "yağ ile kontamine olmuş yüzeyi temizlemek amacıyla absorban malzemeler ile yağ çözücüler bulundurulur" ifadesinde belirtilen absorban malzeme olarak kum kullansak sorun olur mu acaba? yani çşb il müdürlüğü bunu sorun eder mi acaba?bildiğim kadarıyla kum absorban olarak kullanılabiliyor. zaten tesise kabul edeceğimiz teh.siz atık türleri genel olarak sera naylonu, damlama sulama sistemi borusu gibi oldukça zararsız atıklar. o yüzden endüstriyel bir absorban malzeme almaya gerek yok diye düşündüm, "maliyetin yüksekliğini de hesaba katarak".