Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

1. sedefp

sedefp CMNet Üyesi

@Batuhan Aşcı @Gülin Ç. firmalar farklı ve farklı şehirde. ama evet atık kabul ve diğer konularda sıkıntı çıkabilir ileride. teşekkür ederim

Batuhan Aşcı ve Gülin Ç. bunu beğendi.
  2. esra kokturk

esra kokturk CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar. radyasyon cihazı kullanımı eğitimini kimin alması gerekiyor ve bu eğıtim nerede hangi aralıklarla düzenleniyor.yardımlarınızı bekliyorum.

3. cevreciolalım

cevreciolalım CMNet Üyesi

@esra kokturk radyasyondan korunma derneğinden biz eğitimi ve cihazı aldık. cumartesi günleri ankarada eğitimi ve cihazı aynı gün içinde alabiliyorsunuz. eğitime de tesiste sürekli çalışacak birinin alması daha uygun olur. bizim firmada patronum eğitimi aldı

4. MDAVAS

MDAVAS CMNet Üyesi

@esra kokturk

Radyosyon cihazı kullanıcı eğitimini TAEK ( Türkiye Atom Enerjisi Kurumu ) veriyor. Kurumun sitesine girdiğinizde eğitim yer ve tarihleri sıralanıyor. Eğitim İstanbul ve Ankara'da gerçekleşiyor, iki kentten birini tercih etmeniz gerekiyor.
    Eğitime işletme çalışanlarından herhangi biri gidebilir. Bu durumda çoğu işletme kalıcı diye düşüneceği herhangi bir çalışanı gönderebilir.

5. esra kokturk

esra kokturk CMNet Üyesi

biz toplama ayırma tesisimiz için kapasite raporu çıkartmıştık. bu cihaz kapasite raporunuetkiliyormu

6. gokaydasdelen

gokaydasdelen CMNet Üyesi

bizim eğitimi izmirde verdiler bazen gurup sayısını yakalarlarsa bulunduğunuz şehirde yapabiliyorlar

7. esra kokturk

esra kokturk CMNet Üyesi

biz tehlikesiz atık toplama ve ayırma tesisimiz için kapasite raporu çıkartmıştık. bu cihaz kapasite raporunu etkiliyormu peki

8. cevreciolalım

hayır il çevreye dilekçe yazıyorsunuz. onlar tesise gelip eksiklik bildirimi yapıyorlar.

9. esra kokturk

esra kokturk CMNet Üyesi

teşekkür ederim

bu cihazların ortalama ücretleri ve eğitim ücreti ne kadar?

10. cevreciolalım

eğitim ücreti 250 kdv dahil toplamda 1375 lira ya eğitim ve cihazı aldık

11. esra kokturk

esra kokturk CMNet Üyesi

teşekkürler ceren hanım. iyi çalışmalar.

12. cevreciolalım

13. celyagut

celyagut CMNet Üyesi

İstanbul' da olan arkadaşlar için ALARA RGD / Anasayfa adresinden iletişim bilgilerini alıp arayabilirsiniz. Her cuma eğitim var. Kişi sayısına bakılmıyor. Cihazı da oradan alabilirsiniz. Araştırdığım yerlere nazaran uygun fiyatlı.

14. gokaydasdelen

gokaydasdelen CMNet Üyesi

fabrikalrın motat'a kaydı nasıl oluyor

15. morgul

morgul CMNet Üyesi

20 01 01 kağıt karton atığına örnek verebilirmisniz? ambalajdan ayrı neler giriyor bu koda ? belediyeler bu kodu alamıyorlar mı

16. yusufkoz

yusufkoz CMNet Üyesi

selamlar. tat-gdt tesisimize tehlikesiz atık toplama, ayırma belgesi almak için başvuru yapacağız. tebliğde geçen "yağ ile kontamine olmuş yüzeyi temizlemek amacıyla absorban malzemeler ile yağ çözücüler bulundurulur" ifadesinde belirtilen absorban malzeme olarak kum kullansak sorun olur mu acaba? yani çşb il müdürlüğü bunu sorun eder mi acaba?bildiğim kadarıyla kum absorban olarak kullanılabiliyor. zaten tesise kabul edeceğimiz teh.siz atık türleri genel olarak sera naylonu, damlama sulama sistemi borusu gibi oldukça zararsız atıklar. o yüzden endüstriyel bir absorban malzeme almaya gerek yok diye düşündüm, "maliyetin yüksekliğini de hesaba katarak".

17. OSMAN EROĞLU

OSMAN EROĞLU CMNet Üyesi

talaş alın bence..bedava veren bile oluyor..kumdan daha iyi absorbandır..

18. yusufkoz

yusufkoz CMNet Üyesi

öyle ama onun da yanma riski var, o yüzden kumu düşündüm.

19. morgul

morgul CMNet Üyesi

ARKADAŞLAR TEHLİKESİZ ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSLERİ (METAL TOPLAMA) İL DIŞINDAN ALIM YAPABİLİYORLAR MI

20. mcelebi

mcelebi CMNet Üyesi

lisansınız varsa yapılır