• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

sdagtekin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Vakıf
Merhaba,

Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu gösteren ayırtedici durum nedir?

Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Tesisleri "METAL" halk dilinde HURDA işi yapan firmalar. Belgesi mevcut ise istenilen her ilden alım yapabilir. İstenilen her hurda-metal ihalelerine katılabilir. Hurda alınırken kesilen fişler ve Kütle Denge Sisteminde giriş-çıkış belirtildikten sonra hiçbir sıkıntı olmaz.

Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Tesisleri "METAL" halk dilinde HURDA işi yapan firmalar. Belgesi mevcut ise istenilen her ilden alım yapabilir. İstenilen her hurda-metal ihalelerine katılabilir. Hurda alınırken kesilen fişler ve Kütle Denge Sisteminde giriş-çıkış belirtildikten sonra hiçbir sıkıntı olmaz.

Merhaba Arkadaşlar,

TAT belgesi olan bir firmanın belge yenileme sürecinde izlemesi gereken yol nedir? Sabahtan beri bakıyorum bulamadım yardımcı olursanız Sevinirim.

Saygılarımla

Selamün Aleyküm Yakın bir zamanda Çalıştığım kurumdan emekli olacağım ve Geri Dönüşüm işi ile uğraşmayı düşünüyorum. Küçük çaplı bir işletme olarak başlamayı düşünüyorum. ve ne yapmam gerektiği konusunda henüz bir fikre sahip değilim. Önce hangisinden başlayacağım bir ÇED raporu ve arkasından Tehlikesiz Atık toplama ve ayırma izin belgesi mi almalıyım? tüm bu süreçler nasıl işliyor bana yardımcı olursanız sevinirim.

Tüm bu işlemlerin bana maliyeti ne olur? En azından fikir edinmiş olurum

@Deniz06

Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Lisansı için başvuru belgeleri içerisinde ÇED belgesi yer almamaktadır. Ancak Bursa gibi bazı iller ÇED görüşü istemekte veya Kocaeli gibi belediyeden bu işin yapılacağına dair yazı istemektedir. İlla ÇED alayım derseniz kapsamdışı olduğundan kısa sürede alabilirsiniz. Sonrasında işyeri açma ve çalışma ruhsatı alımında belediyeye ibraz edebilirsiniz. Metal atıkları da almayı planlıyorsanız radyasyon cihazı ve eğitim sertifikası almanız gerekiyor. Umarım açıklamalar faydalı olmuştur.