• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

Can Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
iyi günler herkese benim bir sorum olacak toplama ayırma tesisinde çalışıyorum tesisin genelde ambalaj atığı topluyor ve bunun içinde lisansın var ama ambalaj haricinde demir gibi tehlikesiz atıklar sınıfına giren atıklar geliyor bunun için tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak istiyoruz bunun için çevre il müdürlüğü ile konuştum bana dilekçe ile başvuru yapmam söylendi şimdi tehlikesiz atıklar için demir vb maddeler için radrasyon ölçüm cihazı ve bunu kullanabilen eleman yetiştirmek gerekiyor doğrumudur ben bu radyasyon olayını hallettikten sonra mı başvuru yapayım ayrıca bu dilekçe nasıl doldurulur yani içerisine ne yazmak gerekir

Tehlikesiz Atık Toplama işi yapan belgeli firma da çevre mühendisi/çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu var mı?

@Gülay Kudret Birdal

Hayır gerekmiyor :), ancak 2015'te izin- lisansa tabi olacaklar/dı, ancak yeni yönetmelik nasıl olur bilemiyorum :D

Konuya açıklık getirmem gerekiyor :) şöyle ki; biz sadece talep doğrultusunda belge alımında firmalara yardımcı oluyoruz, danışmanlık hizmetine tabi değiller.

@Şeyma Huyut
İş görüşmem var bir firmayla biraz bilgi sahibi olmam lazım

@Gülay Kudret Birdal

Anlıyorum, ancak şimdilik yönetmelik durduruldu, danışman hizmeti yükümlülükleri de yok, ancak belge alımı işlemlerinde yardımcı olabilirsin.

ayrıca istediğin şeyi sorabilirsin ;) telim açık :D

@Şeyma Huyut
2011 de almışlar belgelerini, amaçları bu işe ek ne yapabiliriz? Çevre mühendisinden beklentileri bu anladığım kadarıyla mühendis yada danışmana ihtiyaçları yoksa :harika:

Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Tesisi Belgesi almak için tesisin bir çevre görevlisine ihtiyacı var mı? İşletme sahibi başvurusunu doğrudan müdürlüğe yapabilir mi?

Bir de başvuru dilekçesi örneği varsa paylaşabilir misiniz?

.... Valiliği Çevre Ve Şehiricilik İl Müdürlüğü'ne

......... şirketi olarak ........ adresinde tehlikesiz atık toplama ve ayırma faaliyeti yapmak istiyoruz. Tesisimize kabul etmek istediğimiz atık listesi ve kodları ekte belirtildiği gibidir.
Bu kapsamda gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.
(Kaşe, imza, adres, iletişim bilgilerii vs.)

Ek 1: Tesise Kabul Edilecek Atık Kodları

il müdürlüğündeki memur arkadaşın yönlendirmesiyle yukarıdaki gibi bir dilekçe ile başvuru yapmıştım 2012 yılında Nihal Hanım; yani açıkçası bunun dışında farklı bir format var mı yok mu bilmiyorum. Ben ambalaj atık toplama ayırma tesisimize almıştım bu belgeyi, yani çevre görevlisi var tesisimizde.. Fakat tebliğin tehlikesiz atık toplama ayırma tesislerinde aranan şartlarla ilgili 12. maddesinde çevre görevlisi bulundurma gibi bir şartı söz konusu değil.

Geri Kazanım yapmayacaksanız, Sadece Toplama Ayırma yapacaksanız,
Ve Ambalaj da işin içinde yoksa Gülin Hanım ın dediği gibi Çevre Görevlisi Bulundurma Zorunluluğunuz bulunmamaktadır

Çok çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Başvuru yapmak için bir çevre görevlisine ihtiyaç var mı peki? Tesis kendi başına da başvuru yapabilir mi? Mevzuat bu konuda bağlayıcı mı?

Bu durumda TAT Belgesi için ekteki dilekçe ve ekleri uygun mudur?

Ekli dosyalar

• 000 - TEHLİKESİZ ATIK TOPLAMA AYIRMA BAŞVURU DİLEKÇESİ.docx
    16.6 KB · Görüntüleme: 156
@Can Doğan
il çevre müdürlüğüne dilekçe yazarak il çevre müdürlüğünün görusunu alın ve ekıne iş faaliyet özeti ve firmanın resimlerini ekleyın gelıp inceledikten sonra gerekli görecekler ve bir dilekçe daha yazarak tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak ıstıyorum diye ve ekınede iş akım seması ve özeti atık kodunu ve vergi levhası fotokopısı ekleyın

@Nihal Ş. Aksoy
bizde hurda metal tehlikesiz atık toplama ayırma var , radyasyon cihazı ve eğitimli personel bulunduruyoruz.Bir de bu tesislerde alan sınırlaması yok.