Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atık toplama ayırma lisansı

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Özgür Gülen tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Gülen

Özgür Gülen CMNet Üyesi

Arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma lisansı için iskan(Yapı Kullanma İzin Belgesi) şartmı iskan olmadan lisans alanlar varmı

2. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Yapı kullanım izin belgesi olmadan lisansı almanız mümkün değildir.

KaanDogukan bunu beğendi.
  3. Burak Karaman

Burak Karaman CMNet Üyesi

Mümkündür, Yer Uygunluk yazısı alabiliyorsan tabi

4. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

iskan olmayan yere izin verilmiyor burak bey, sizin dediğiniz alana iskan verilmiş olabilir mi?

5. Hilmi Katırcılar

Hilmi Katırcılar CMNet Üyesi

tabiki alabilirsiniz yönet melikte dediği gibi 2004 yılı öncesi iseniz, sorunsuz şekilde lisansa başvurabilirsiniz.

6. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

Merhabalar arkadaşlar.. Bende bu konuyla ilgileniyorum bu aralar..Tehlikesiz atık toplama ayırma lisans kapsamında değilde belge olark il müdrlükleri tarafından veriliyor bildiğim kadarıylaa..

7. Sule Yanıkkaya

Sule Yanıkkaya CMNet Üyesi

merhaba,
    ben yeni bir tehlikesiz atık toplama ayırma tesisi ile ilgili çalışmaya başladım
    tehlikesiz atık toplama ayırma tesisi genel yerleşimi nasıl olmalıdır? ayrıca alınacak atık kodlarının herbirinin gruplandırılıp mı levhalandırılması gerekiyor?

8. Ertan Duman

Ertan Duman Misafir

İskanı bulunmayan yere izin verilmiyor arkadaşlar.

9. Yasin Güldeş

Yasin Güldeş CMNet Üyesi

arkadaslar peki hazine arazisinde kurulu ve ruhsatı olmayan bir iş yerine toplama ayırma lisansı verildi bunu ne ile açıklayabiliriz?

Nihal Ş. Aksoy bunu beğendi.
  10. KaanDogukan

tebrik etmek lazım...

Nihal Ş. Aksoy ve bll_2081 bunu beğendi.
  11. Çağla Kasım Aydın

Çağla Kasım Aydın CMNet Üyesi

Merhaba,
    tehlikesiz atık toplama-ayırma izni başvurusu yapılırken kapasite raporu mu yoksa (üretim yapılmadığı için )kapasite raporundan muaf yazısı mı alınması gerekiyor?

12. KaanDogukan

bu gibi durumlarda Kapasite raporuna tabi ise Kapasite raporu, muaf ise muaf yazısı ile birlikte makine ekipman beyanını gösterir belge hazırlamak doğrudur...

13. Emel Kaya

Emel Kaya CMNet Üyesi

pekii kapasite raporu yok ve ambalaj atığı toplama ayırma tesşsş için ayırma bandı gerekli yönetmelik gereği ozman ne yapmalı. makina ekipman listesi değişecek o kişinin aleti aldıktan snra kapasite raporunu alması dahamı uygun olur ?

14. Yasemin Karadiş

Yasemin Karadiş CMNet Üyesi

yönetmelikte bahsi geçen tesiste bulundurulması gerekli ekipmanların hepsi olmadan zaten uygunluk yazısını vermezler. en küçük tabela eksikliği bile olsa bu. ekipmanlar alıncak ve bunların hepsi demirbaş olarak işlenip kapasite raporunda olacak. denetim esnasında sorabilirler bandınız var ama kapasite raporunda neden yazmıyor diye. zaten lisansı alana kadar bir sürü denetim geçireceksiniz. gerek çed olsun gerek uygunluk gerekse başka şeyler. bu denetimler sırasında her türlü olabilmesi muhtemel şeyleri minimuma indirmek gerekir.

15. Hilmi Katırcılar

Hilmi Katırcılar CMNet Üyesi

levhalandırman gerekmez
    atık kodlarını belirlersiniz dilekçeyle sunarsınz il müdürlüğüne onlar gelirler zaten bazı tehlikesiz atıkların yonetmeliğinde yapılması gerekenler mevcut orda tesisinizi hazır hale getirirsiniz ben şuanda almak uzereyım tehlikesiz atık belgesini son aşama ya geldım takıldığınız bı şey olrsa sorabılırsınız.

Kemal Eldeş ve Ebubekir Gonen bunu beğendi.
  16. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

Tehlikesiz Atık Toplama-Ayırma Belgesini verenin başını yakabilecek bir iş olarak açıklayabiliriz.

17. Hamdiye Güzel

Hamdiye Güzel CMNet Üyesi

Merhaba,
    Firmamız Tehlikesi Atık Toplama -Ayırma Belgesine sahip bizim bakanlığa herhangi bir bildirimde bulunmamız gerekiyor mu ?Teşekkürler.

18. Ebubekir Gonen

Ebubekir Gonen CMNet Üyesi

Arkadaslar tehlikesiz atik toplama ve ayirma lisansi almam lazim nereye nasil hangi dilekce ile hangi belgelerle basvurmam gerekiyor yardimci olabilirmisiniz veya cuzzi bi miktar ucretle islerin takibi icin yardimci olabilecek biri var mi

basvuru formu ve gerekli evraklar konusunda yardimina ihtiyacim var

19. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

Hilmi Bey biz Ankara' da levhalandırmadan alamıyoruz, her firmamıza levha yaptırdık. Evet doğru tesisi hazır hale getirdikten sonra hiç sorun kalmıyor. 5 tane aldık biz de. Ancak dediğim gibi levhalandırma, bölmelendirme olmasına kesin dikkat ediyorlar.

20. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

Peki bu Tehlikesiz atık Toplama-Ayırma lisanslı firmalar hangi R grubunda ele alınmalıdır?

Tehlikesiz atık toplama ayırma lisansı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tat tesisine Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

Merhabalar. Tat tesisimize Tehlikesiz atık Toplama ayırma belgesi almak istiyoruz.Nasıl bir yol izleyeceğimiz konusunda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? Teşekkürler
  2. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
  3. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?
  4. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi alınması hak.

merhaba arkadaşlar, tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi il çevre müdürlüklerinden alınıyor. belge almak için istenen belgeler nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalılmalar dilerim.
  5. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

iyi günler herkese benim bir sorum olacak toplama ayırma tesisinde çalışıyorum tesisin genelde ambalaj atığı topluyor ve bunun içinde lisansın var ama ambalaj haricinde demir gibi tehlikesiz atıklar sınıfına giren atıklar geliyor bunun için tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak istiyoruz bunun için çevre il müdürlüğü ile konuştum bana dilekçe ile başvuru yapmam söylendi şimdi tehlikesiz...