• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık toplama ayırma tesisleri için kütle denge adımları

Gamze hanım merhaba öncelikle teşekkürler paylaşımınız için :) ben tat tesisinde yeni işe başladım gfb si vardı lisansı ben işe başladıktan sonra onaylandı kütle denge sistemini lisans alındıktan sonra mı doldurmam gerekiyor ? :kötü:

@nrhyt
Oncelikle merhaba, ben araya girmiş gibi oldum kusura bakmayin. Gfb alındığı tarihten itibaren ve bu tarih itibari ile atik alinmaya baslandigi zaman kdsye atiklar girilmeli. Zaten lisansa başvuru yaparken kütle denge sisteminin doldurulması gerekir ve sisteme yüklenir. Gfb düzenlendiği tarihten itibaren girilmistir ve sizde artik düzenli olarak her ay beyan yapabilirsiniz.

merhaba Olgaç bey sorun değil ben teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için :) Size de teşekkür ederim Gamze hanım. GFB alındıktan sonra hiç giriş yapılmamış kütle denge sistemine sadece ambalaj atığı beyanı yapılmış nasıl yapmalıyım geçmiştekileri. ambalaj bilgi sistemindekileri kütle denge sistemine mi girmeliyim?

@nrhyt
Öncelikle üstadım sorun bildir kısmından sorunu yazarak kds yi actiracaksiniz ve geçmiş beyanlarida gireceksiniz. Ambalaj atiklari 2016 tarihi itibari ile kdsye girilecek. Muhadebeden gfbyi aldiginiz tarihten itibaren faturalari isteyin ve girisleri yapin. Gfb den önceki faturaları girmeyin. Cezai duruma dusebilirsiniz.

Ben şubat ayı için ambalaj bilgi sistemine fire ve stokları girmemiştim girileceğini bilmiyordum onun için sistemi açtırmaya çalışıyorum şuan sistemsel sıkıntı var bi de kütle denge sistemini de açtırmam lazım şimdi :naslyany: peki gfb den öncekileri girmem çok teşekkür ederim Olgaç bey :harika::)

Tamam Olgaç bey çok teşekkür ederim tekrardan :):)

merhaba Olgaç bey bir sorum olacak müsadenizle. Kütle denge sisteminde 2016 ekimden 2017 şubat ayına kadar atık miktarları girilmiş ama eksik bide bu aydaki raporlar onaylanmamış sadece girilip bırakılmış. bu eksiklikleri düzeltebilir miyim ben bulamadım da güncelle kısmını veya düzenle kısmını :confused: nasıl yapmam gerekiyor?

@nrhyt
Merhaba, eğer formlar onaylanmamissa sistemden girip beyan yapabilirsiniz. Eğer form onaylandı ise sorun bildir kısmından gerekli durumu açıklayarak sistemi açarlar.Atık gonderim ve atik alim islemlerinden gerekli duzenlemeleri yapabilirsiniz.

Formlar onaylanmamış.Benim ilk yapışım o yüzden bu sorularım kusura bakmayın lütfen. Normal yeni beyan yapar gibi girip düzenleme yapacağım ayı girip ekleyeceğim değil mi ? (yanlış mı biliyorum?)

Yeni başladığım TAT firmasında stokda çok fazla kağıt ve plastik ambalaj gözüküyor. r12 prosesinden fire olarak bi kısmını göstersem bi sıkıntı yaşarmıyım ? elimizde stoktaki gözüken kadar atık yok çünkü

@levent13kurt öncelikle işin hayırlı olsun. elınde net bir şekılde kagıt ve plasık ambalaj atıgı mıktarları yazıyorsa bu senın prosesten atık gecısı yptıgını gosterır . ama elınde karısık ambalaj atıgı olarak stopk görunuyorsa işte o zaman r12 proses gırısı yaparsın ondan sonra fıre atık cınsını ve mıktarlarını yazarasın . elınde bulunan kagıt ve plastık ambalaj atıgı mıktarını şuan tesısde bulunan atık mıktarılarını tahmını düş sonra patronuna bana şu kadar fatura lazım de onlar ayarlar . sonucta atıgı sattıgı bır yer ver ama faturası yok sadece .onu patronun ayarlarsın sen sadece gereklı olan atık mıktarı ve cesıdını patronuna ver ve acıl fatura kesıp getırsın sana .fatura da yazılacak atık ısmı ve koduna dıkkat et para cezası olur .bıde faturayı kestıgın yerın lısans belgelerını ıste .gerı dönusum tesısıne fatura kesıldıgıne de dıkkat et .ıyı çalışmalar :)

@mahsunGS
teşekkür ederim :) zaten şu an patronum lisanlı yer arıyor fatura kesmek için. anlayamadığım bi yer var. r12 prosesi yapmam için gelen atıkları karışık ambalaj olarak mı girmek gerekiyor. şimdiye kadar kağıt plastik şeklinde girilmiş.

@levent13kurt karışık ambalaj atıgı olarak r12 prosesıne sokuyorsun .sonrasında cıkan atık cesıdını yazıyorsun. ona göre fırende cıkar .ben proseslerı atık gonderımı yaparken ıslıyorum .bugun atık gonderdım dıyelım 1000 kg karısık abalaj atıgını r12 prosesınde ıslıyorum cıkarn pastık ambalaj 900 kg (faturada yazan kg ) cıkan ambalaj atıgını yazıyorum gerıye kalan 100 kg da fıre olarak blırtıyorum . bu kafana yatmazsa her ay gelen toplam atıgı beedıye ıle yapmıs oldugunuz atık karakterızasyonunu baz alarak ortalama atıkları yaz .her ay sonunda toplu r12 yaparsın :)
kafama takılan şey şu oldu plastıgı r12 prosesıne soktugun zaman fıre nasıl oluyor kı. senden oncekıler sadece r12 yı sadece pres cıksı olarak yapmıs demekkı