Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atık toplama belgesi için

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar,
    tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için sisteme lisans gibi bilgiler yükleniyor mu yoksa bu sadece belge diye gfb basvurusu gibi işlemlere gerek yok mu? yardımcı olursanız sevinirim.
    iyi çalışmalar

2. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi il müdürlükleri tarafından verildiği için, dilekçe ile buraya başvuracaksınız...Elektronik ortamda herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok..

3. Merve Yeşildağ

çok tesekkur ederım.uygunluk yazısı falan verılıyor mu yoksa dırek tesısıe bakıp uygunsa belgeyı mı verıyorlar.

4. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

Şartları yerine getirdikten sonra dilekçeyle başvuruyosunuz, il müdürlüğü yetkilileri gelip yerinde inceledikten sonra eğer uygunsa belgeyi veriyorlar..

5. Hülya Arslan

Hülya Arslan CMNet Üyesi

Biz bir tesisimiz için aldık. İlk önce ÇED görüşü alınıyor. Daha sonra

"İL ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ’NE
    ..........

.... firmasıolarak .... İlçesi, ......... adresinde ......Toplama Ayırma faaliyeti yapmaktayız. Bu kapsamda işletmemizin “Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği’nin 12. Maddesi” ’nde belirtilen şartları taşıdığına dair “Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Tesisi” belgesinin tarafımıza verilmesi hususunda,
    Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

.......
    İşyeri Sahibi"
    Şeklinde bir dilekçe yazıyoruz. Dilekçeye ek olarak;

1. Tapu fotokopisi
      [*][FONT=Arial Narrow]3194 Sayılı İmar Kanunun Kapsamında; 12/10/2004 tarihinden önce yapılmış yapılarla ilgili olarak; İşletmenin bu tarihten önce yapıldığını kanıtlayan resmi belge
      [*][FONT=Arial Narrow]İş Akım Şeması ve Proses Anlatımı (Bunu GFB'deki formatta hazırlayıp içerisine tesise kabul edilecek atıkların kodlarını ekliyoruz.)
      [*][FONT=Arial Narrow]TAEK El Tipi Radyasyon Ölçüm Cihazı Faturası [B](Metal İçin)[/B]
      [*][FONT=Arial Narrow]TAEK Radyasyon Cihazı Eğitim Katılım Belgesi [B][FONT=Arial Narrow](Metal İçin)[/FONT][/B][FONT=Arial Narrow]
      [*][FONT=Arial Narrow]Atık Listesi
      [*][FONT=Arial Narrow]ÇED Görüşü
      [/FONT][/FONT][/font][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
    [FONT=Arial Narrow][FONT=Arial Narrow][FONT=Arial Narrow][FONT=Arial Narrow][FONT=Arial Narrow][FONT=Arial Narrow]
    [FONT=Arial Narrow]ekliyoruz ve veriyoruz. Sonra gelip uygun olup olmadığınıza bakıyorlar ve direkt olarak belgeyi veriyorlar.[/FONT][/font][/font][/font][/font][/font][/font]

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  6. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

benim 2 tesisimde tehlikesiz atık toplama-ayırma olduğu için çed'e değinmediler.

7. Hülya Arslan

Hülya Arslan CMNet Üyesi

bizimkide tehlikesiz atık toplama-ayırma olarak geçiyor zaten belgeyi o şekilde düzenliyorlar. ÇED görüşü her lisansın ön şartı gibi bir şey genelde söylemiyorlar bile ama istiyorlar da. Yine de siz bilirsiniz tabi :)

8. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

yok hayır bende başta dosya vericektim. kapsam dışı için, sizin sahanın mevcut ÇED 'i var dediler ve çok üzerinde durmadılar... mevcut durumda atık üzerine başka bir işlem yapılıyordu zaten... eğer sıfırdan toplama-ayırma yapılacaksa tabiki şart.. eksik anlattım.. kusuruma bakmayın..

9. Merve Yeşildağ

Bizde tat lisansliyız cedi hic sormadilar

10. Emre Eryiğit

Emre Eryiğit CMNet Üyesi

BNazı tehlikesiz atıukların kontrolü yönetmeliğini inceledim Başvuru şartlarında metal dışında ki diğer tehlikesiz atık lisans başvurusu için tesisin sağlaması gereken şartlarda tesisin kaç m2 olacağını bulamadım.Metal dışındaki diğer başvurularda tesis kaç m2 olmalı o yere başvuru yapabilmek için?

11. jn6zo

jn6zo CMNet Üyesi

Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Tesisi” belge başvurusu işyeri sahibi tarafından mı yapılıyor? Ambalaj Atığı toplama ayırma ve tehlikesiz atık toplama ayırma tesislerinde çevre görevlisi bulunması veya danışmanlık hizmeti alması zorunlu değil midir? Ayrıca Çed Görüşü almış olan bir ambalaj atığı ve tehlikesiz atık toplama ayırma tesisi bu belge ile atık alabileceğini iddia etmektedir. Yorumlarınızı bekliyorum..

12. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

arkadaşlar metal toplama ayırma yapmayan tesisler için de radyasyonla ilgili tedbirler geçerli mi

Tehlikesiz atık toplama belgesi için konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tat tesisine Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

Merhabalar. Tat tesisimize Tehlikesiz atık Toplama ayırma belgesi almak istiyoruz.Nasıl bir yol izleyeceğimiz konusunda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? Teşekkürler
  2. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
  3. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?
  4. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi alınması hak.

merhaba arkadaşlar, tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi il çevre müdürlüklerinden alınıyor. belge almak için istenen belgeler nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalılmalar dilerim.
  5. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

iyi günler herkese benim bir sorum olacak toplama ayırma tesisinde çalışıyorum tesisin genelde ambalaj atığı topluyor ve bunun içinde lisansın var ama ambalaj haricinde demir gibi tehlikesiz atıklar sınıfına giren atıklar geliyor bunun için tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak istiyoruz bunun için çevre il müdürlüğü ile konuştum bana dilekçe ile başvuru yapmam söylendi şimdi tehlikesiz...