Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tehlikesiz atık yoplama ayırma belgesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında ibrahim19 tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim19

ibrahim19 CMNet Üyesi

iyi günler çalışmış olduğum TAT firmamıza tehlikesiz atık (tekstil ürünleri) toplama ayırma yapmak için GFB alacağımda E-izin portalında tehlikesiz atık toplama ayırma bölümü yok daha önceden bu belgeyi alan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba

2. c.s.gül

c.s.gül CMNet Üyesi

Cevap: tehlikesiz atık yoplama ayırma belgesi

bildiğim kadarıyla tehlikesiz atık toplama ve ayırma için ayrıca gfb başvurusunda bulunmuyorsun gerekli şartları sağladıktan sonra müdürlükten uygunluk yazısı alman yeterli gfb başvurusunu tehlikesiz atık geri kazanımı için yapman gerekiyor.

BAZI TEHLİKESİZ ATIKLARIN GERİ KAZANIMI TEBLİĞİ
    DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
    Çevre İzin ve Lisansı ile İlgili Hükümler
    Geri kazanım tesislerine çevre lisansı verilmesi
    MADDE 13 –
    (3) Bu Tebliğde tanımlanan tehlikesiz atık geri kazanım tesislerine Bakanlık tarafından çevre lisansı; tehlikesiz atık ve metal hurda toplama-ayırma tesislerine İl Çevre ve Orman Müdürlükleri tarafından 7 nci maddenin birinci fıkrasının (d) bendinde düzenlenen belge verilir. Metal hurda ıslah/geri kazanım tesislerinin toplama-ayırma faaliyeti için il çevre ve orman müdürlüklerinden belge almaları şartı aranmaz.

3. ibrahim19

ibrahim19 CMNet Üyesi

denetimden geçip uygunluk yazımızı bu hafta başında aldım zaten ama il çevre diyorki GFB almam gerekiyormuş zaten bizimki tekstil ile ilgili (kumaş ,tül, tela falan ) eskiden geri kazanım varmış sadece sonradan toplama - ayırma diye ayrılmış yani bu belge için bana yardımcı olursanız sevinirim..

4. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

hayır uygunluk almanız yeterli çünkü toplama-ayırma için belge verilmiyor sadece yazı alıyorsunuz biz aldık ama tekstil geri kazanımı yapıyorsanız geri kazanım lisansına başvurmanız gerekiyor.

tehlikesiz atık yoplama ayırma belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tat tesisine Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

Merhabalar. Tat tesisimize Tehlikesiz atık Toplama ayırma belgesi almak istiyoruz.Nasıl bir yol izleyeceğimiz konusunda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? Teşekkürler
  2. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
  3. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?
  4. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi alınması hak.

merhaba arkadaşlar, tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi il çevre müdürlüklerinden alınıyor. belge almak için istenen belgeler nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalılmalar dilerim.
  5. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

iyi günler herkese benim bir sorum olacak toplama ayırma tesisinde çalışıyorum tesisin genelde ambalaj atığı topluyor ve bunun içinde lisansın var ama ambalaj haricinde demir gibi tehlikesiz atıklar sınıfına giren atıklar geliyor bunun için tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak istiyoruz bunun için çevre il müdürlüğü ile konuştum bana dilekçe ile başvuru yapmam söylendi şimdi tehlikesiz...