• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık

Özlem Kocaman

Kayıtlı Kullanıcı
TEHLİKESİZ ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ İÇİN lisans il müdürlük uygunluk yazısının dısında il müdürlügünden tehlikesiz atık yazısı alındıgı dogrumu bögle birşey varmı...

Atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelik ek IV te (M) işareti olan atıklar için olabilir sizin söylediğiniz durum..net bi fikrim yok ilk aklıma gelen olay bu benim.çünkü bunlarla ilgili yapılan çelışmalarda bu atıkların tetkik analizinin yapılması ve buna göre değerlendirilmesi istenmekte.tehlikesiz çıkarsa bu atıklar il çevreye bildirilip işlem yapılıyor diye biliyorum.

Tehlikesiz atık topladığınız faaliyetini ve bununla ilgili toplama belgesi almak istediğinizi yazacaksınız zaten onlar geliyo tesise

Hayır başvuruda bulunmadım daha ama bulunacam tehlikesiz atık toplama ayırma tesisi için bunun için başvuru şartlarını ögrenmeye çalışıyorum

Anladım. Bunun için:

1) Yapı Kullanma İzin Belgesi
2) İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı
3) Kapasite Raporu
4) Yerleşim Planı
5) Makine/Ekipman Listesi
6) İşletme Geneline İlişkin Fotoğraflar
7) İş Akım Şeması ve Proses Anlatımı
8) TAEK El Tipi Radyasyon Ölçüm Cihaz Faturası
9) TAEK’ den Katılım Eğitim Belgesi
10) Atık Listesi

Yukarıdaki belgeleri tamamlamanız lazım. Müdürlüğe başvurada bulunmalısınız.

Evet tabi bu belgeleri tamamlıyorsunuz. Aynı zamanda madde 12'nin gereklerini yerine getirmeniz lazım (mesela ızgara yapımı gibi... vs.) çünkü başvurunuzdan bir süre sonra yerinizi denetlenmeye gelecekler şartları sağlamışsanız bir tutanak tutulur. Birkaç gün sonrada müdürlükten madde 12'yi sağladığınıza dair yazılı bir belge alırsınız.

ooo baya kabarık bir liste olmuş bu yaa aynı belge bende de var ama bu saydığınız malzemelerin çoğu yok bende öyle zor bir prosedürü yok olayın

Yani siz bir dilekçe ile toplama ayırma yapmak istediğinizi belirtiyorsunuz il çevreye daha sonra onlar sizi denetime geliyor yağmur sularının nereye gittiğine kanal sisteminize zemine falan bakıyorlar kapasite raporu falan öyle dosyalara bakıyorlar eğer uygunsa zaten uygunluk yazınız 2 hafta içinde çıkıyor olmadı size eksikliklerinizi rapor ediyorlar tamamla gel diyorlar .bir de daha çok yeni bende il çevrenin resmi yazısını bekliyorum ama uygunluk yazısı yerine 500 tl halkbankasına yatırıp dekontla beraber gidip il çevreden lisans alacaksın . prosedür bu yani sen şimdi dilekçeni yaz yolla onlar gelsinler aslında onlar baya yardımcı oluyorlar neyse ben uzattım hadi kolay gelsin sana.