Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atık

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Özlem Kocaman tarafından paylaşıldı.

1. Özlem Kocaman

Özlem Kocaman CMNet Üyesi

TEHLİKESİZ ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ İÇİN lisans il müdürlük uygunluk yazısının dısında il müdürlügünden tehlikesiz atık yazısı alındıgı dogrumu bögle birşey varmı...

2. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

Atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelik ek IV te (M) işareti olan atıklar için olabilir sizin söylediğiniz durum..net bi fikrim yok ilk aklıma gelen olay bu benim.çünkü bunlarla ilgili yapılan çelışmalarda bu atıkların tetkik analizinin yapılması ve buna göre değerlendirilmesi istenmekte.tehlikesiz çıkarsa bu atıklar il çevreye bildirilip işlem yapılıyor diye biliyorum.

3. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

Evet il çevreden alıyorsunuz

4. Özlem Kocaman

Böyle bir durumda il çevre ye nasıl bir yazı yazmam gerekecek.

5. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

Tehlikesiz atık topladığınız faaliyetini ve bununla ilgili toplama belgesi almak istediğinizi yazacaksınız zaten onlar geliyo tesise

6. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Toplama ayırma için sadece bir belge alıyorsunuz o belgede de madde 12' yi sağladığını yazar.

7. Özlem Kocaman

Ayrıca bir proje özeti yazmama gerek var mı peki...

8. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Siz başvuruda bulunmadınız anladığım kadarıyla doğru mu?

9. Özlem Kocaman

Hayır başvuruda bulunmadım daha ama bulunacam tehlikesiz atık toplama ayırma tesisi için bunun için başvuru şartlarını ögrenmeye çalışıyorum

10. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Anladım. Bunun için:

1) Yapı Kullanma İzin Belgesi
    2) İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı
    3) Kapasite Raporu
    4) Yerleşim Planı
    5) Makine/Ekipman Listesi
    6) İşletme Geneline İlişkin Fotoğraflar
    7) İş Akım Şeması ve Proses Anlatımı
    8) TAEK El Tipi Radyasyon Ölçüm Cihaz Faturası
    9) TAEK’ den Katılım Eğitim Belgesi
    10) Atık Listesi

Yukarıdaki belgeleri tamamlamanız lazım. Müdürlüğe başvurada bulunmalısınız.

bll_2081 bunu beğendi.
  11. Özlem Kocaman

Teşekkür ederim toplama ayırma belgesini bunları sunduktan sonra alıyoruz

12. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Evet tabi bu belgeleri tamamlıyorsunuz. Aynı zamanda madde 12'nin gereklerini yerine getirmeniz lazım (mesela ızgara yapımı gibi... vs.) çünkü başvurunuzdan bir süre sonra yerinizi denetlenmeye gelecekler şartları sağlamışsanız bir tutanak tutulur. Birkaç gün sonrada müdürlükten madde 12'yi sağladığınıza dair yazılı bir belge alırsınız.

13. Özlem Kocaman

Anladm Tugçe hanım çok teşekkür ediyorum cok yardımcı oldunuz..

14. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Önemli değil işinize yaradıysa ne mutlu.

15. Özlem Kocaman

Evet yaradı hemde cok bununla ilgili bir sorun olursa yine sizi rahatsız ederim haberiniz olsun :))

16. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

17. ibrahim19

ibrahim19 CMNet Üyesi

ooo baya kabarık bir liste olmuş bu yaa aynı belge bende de var ama bu saydığınız malzemelerin çoğu yok bende öyle zor bir prosedürü yok olayın

18. Özlem Kocaman

İbrahim bey siz nasıl aldınız peki

19. ibrahim19

ibrahim19 CMNet Üyesi

Yani siz bir dilekçe ile toplama ayırma yapmak istediğinizi belirtiyorsunuz il çevreye daha sonra onlar sizi denetime geliyor yağmur sularının nereye gittiğine kanal sisteminize zemine falan bakıyorlar kapasite raporu falan öyle dosyalara bakıyorlar eğer uygunsa zaten uygunluk yazınız 2 hafta içinde çıkıyor olmadı size eksikliklerinizi rapor ediyorlar tamamla gel diyorlar .bir de daha çok yeni bende il çevrenin resmi yazısını bekliyorum ama uygunluk yazısı yerine 500 tl halkbankasına yatırıp dekontla beraber gidip il çevreden lisans alacaksın . prosedür bu yani sen şimdi dilekçeni yaz yolla onlar gelsinler aslında onlar baya yardımcı oluyorlar neyse ben uzattım hadi kolay gelsin sana.

20. Özlem Kocaman

Anladım çok teşekkür ederim yardımcı oldunuz..

Tehlikesiz atık konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikesiz atık depolama

tehlikesiz atıklarda depolama nasıl olur hangi şartlar saglamamız gerekiyor.
  2. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
  3. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?
  4. Tehlikesiz atık bildirimleri hk.

Merhaba, Bildiğiniz gibi Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği’n 8. maddesi gereği tehlikesiz atık üreticileri, tehlikesiz atık beyan formunu her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı program kullanarak beyan yapması gerekmektedir. İlgili yükümlülük 01.01.2013 tarihinden itibaren...
  5. Tehlikesiz atık

arkadaşlar ekteki dosyadaki yazı ve içeriği hala geçerli mi? (metal hurdaların lisans şartsız 2015 e kadar olan süre)