• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atıkların bildirimi

M. Hayri Cüneydi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ARFEN ALUMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş.
Arkadaşlar merhaba;

Bu sene Tehlikesiz Atıkların bildirimi sistem üzerinden yapılacak dendi ama herhangi bir tebliğ veya yönetmelik yayımlanmadı konu ile ilgili olarak.Mart sonuna kadardı süre yanılmıyorsam.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı diye sormak istedim.Eski sistemden mi (Ek1'in doldurulması) başvuruda bulanacağız yoksa yeni sistemi mi bekleyeceğiz.

@Ercan Selvi

Bende bugün görüştüm Kocaeli İl Çevre Müdürlüğü ile onlarda tam olarak neyi dolduracağımızı bilmiyorlar.Israrla sorduğum sorular üzerine bana denilen şu oldu, "dilekçe ile yazın getirin" konu hakkında bilgiye sahip değiller.Telefondaki konuştuğum bayan Tebliği okuması gerektiğini söyledi. bende şaşırdım dolayısıyla.
Firmalar için Tehlikesiz Atıkların Beyanı için doldurmamız gereken Ek-1 ve Ek-2 formlarının örnekleri elinde olan var mı? Ekleyebilirmisiniz acaba.
Teşekkürler.

@Ngş
burda uzun uzun ınceledım fakat Toplama Ayırma İçin herhangı bır form doldurulması gerekıp gerekmedıgı soylenmıyor.. siz deTAT mısınız?

Ekli dosyalar

• tehlikesizatiklergeridonusum.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 61
  • Tehlikesiz ve İnert Atıkların Geri Kazanımı Tebliği 12.05.2010 27579.doc
    110.5 KB · Görüntüleme: 37
@Tuğçe Kökbaş

BAZI TEHLİKESİZ ATIKLARIN GERİ KAZANIMI TEBLİĞİ

Yürürlükten Kaldırılan Mevzuat
MADDE 14 – (1) 12/5/2010 tarihli ve 27579 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Tehlikesiz ve İnert Atıkların Geri Kazanımı Tebliği” yürürlükten kaldırılmıştır.

@Tuğçe Kökbaş
Evet bence biz zorluyoruz biraz sanki :) Sizden kim istedi?
Tebliğ; ç) Tehlikesiz atık beyan formunu, her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı programı kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla,

Yani elden bir beyan söz konusu değil, Alper Bilgin 'de böyle bir sistemin olmadığını bildirdi.

merhaba
ben il çevreyle görüştügumde tehlikesiz atiklar için bir sistem oluşturulacakms belgeleriniz bir dosya oluşturun dendi

@Merve Yeşildağ

Merve Hanım,

Birincisi sistemi Müdürlük değil Bakanlık oluşturuyor. İkincisi ben Bakanlıkla görüştüğümde 1 seneyi alacağını bildirdiler. Sadece tehlikesiz atıklarınız ile ilgili kantar fişleri, faturalar ve irsaleyeleri güzelce dosyalayın dendi.

@CMNet Okuru
bazı seylerı bılmeyenler kendını kurtarmak ıcın ortaya laf atıyor bızde onun pesıne gıdıyoruz ıste :) il çevre karıstırdı aslında benım kafamı ..