• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atıkların bildirimi

M. Hayri Cüneydi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ARFEN ALUMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş.
Arkadaşlar merhaba;

Bu sene Tehlikesiz Atıkların bildirimi sistem üzerinden yapılacak dendi ama herhangi bir tebliğ veya yönetmelik yayımlanmadı konu ile ilgili olarak.Mart sonuna kadardı süre yanılmıyorsam.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı diye sormak istedim.Eski sistemden mi (Ek1'in doldurulması) başvuruda bulanacağız yoksa yeni sistemi mi bekleyeceğiz.

@CMNet Okuru

Veri tabanı oluşturulduğunda zaten Bakanlığın diyeceği belli tebliğ yürürlüğe girdiğinden itibaren oluşan tehlikesiz atıklarınızı geçmişe dönük giriniz. Nasıl ambalajda var. Girmediğiniz yıllar varsa geçmişe dönük girin diye. Bu da öyle birşey olacak.

@CMNet Okuru
belkı dedım il mudurlugunde bu işlere duskun dogruyu bılne bır kısı vardır cunku her ıl mudurugu farklı bırsey soyluyor :)

Bn@CMNet Okuru

Bence İl Müdürlüğü nedir Bakanlığın altındadır. O halde Müdürlükler görüş sorsunlar. Ya da Müdürlükler tüm firmalara yazı göndersinler. Bakanlık sistem oluşturana kadar bize elden vereceksiniz diye. Öyle sözle söylemeleriyle olmaz. Bu benim düşüncem tabi.

BAZI TEHLİKESİZ ATIKLARIN GERİ KAZANIMI TEBLİĞİ
Resmi Gazete Tarihi: 17.06.2011
Resmi Gazete Sayısı: 27967

Tehlikesiz atık üreticisinin yükümlülükleri
MADDE 8 – (1) Tehlikesiz atık üreticisi;
tesisinden kaynaklanan tehlikesiz atıkların geri kazanımına yönelik olarak hazırladıkları üç yıllık atık yönetim planını il çevre ve orman müdürlüğüne sunmakla ve hazırlanan yönetim planını uygulamakla
Tehlikesiz atık beyan formunu, her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı programı kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla yükümlüdür.
buna göre bu tebliğ listesinde verilen atıklar dışında kalan atıklar için tüm atık üretenler atık yönetim planı yapmak, onaylatmak ve bir önceki yılın bildirimini atık beyan sistemi üzerinden mart ayı sonuna kadar yapmak durumunda.

Doğru mudur? doğruysa daha fazla dallandırmaya gerek yok sanırım bu konuyu?

@Ercan Selvi
bence yasa ne diyorsa ona göre yapmak gerek. seni bağlayan yasal mevzuat. il çevre sana yazılı bildirim yapıyor mu bu konu hakkında? sanmam

@safakyilmaz
pekı sıstem ortada yok bu konuda onu mu beklıyecegız :) il cevre toplantı yaptı ve fırmalara dosya seklınde belırtmelerını ıstedı ..

@Ercan Selvi
toplantı sonrası yazılı bir talep yaptıysa tabi ki ona göre hareket edilecektir. neticede karşı taraftakilerde insan. sistem arızalandıysa bakanlık görevlileri il müdürlükleriyle koordine oluyordur ve ona göre bu tür toplantı veya talepler yapılıyordur

@Tuğçe Kökbaşkimsenın tam olarak bılgısı yok ben bır konu ıcın ıl cevreye gıttıgımde bana kullanıcı portrlı acılıp oradan ıslem yapılacak dedı bakanlıgın adı bıle gecmemıstı kımse tam konuyu bılmıyor buda ısı eksık ve hatalı yapmamız ıcın neden olabılıyor.cunku herkes genelde kendıne gore yorumluyor:) tesekkur ederım:)

TAT fırmaları ıcın tehlıkesız atık bıldırımı ne gerek yok .. İzmit ve Çorlu şehircilik ve cevre mudurlugu ile görüştüm..