• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atıkların bildirimi

M. Hayri Cüneydi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ARFEN ALUMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş.
Arkadaşlar merhaba;

Bu sene Tehlikesiz Atıkların bildirimi sistem üzerinden yapılacak dendi ama herhangi bir tebliğ veya yönetmelik yayımlanmadı konu ile ilgili olarak.Mart sonuna kadardı süre yanılmıyorsam.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı diye sormak istedim.Eski sistemden mi (Ek1'in doldurulması) başvuruda bulanacağız yoksa yeni sistemi mi bekleyeceğiz.

@Merve Özkan
geriye dönük beyan yaptıysanız sıkıntı olmaz sistemde sorun var ne zaman açılacağı belli değil siz formları saklayın

tehlikesiz atıklar kapsamında hangi atıkları beyan edeceksiniz? benim bildiğim hurdalar, plastikler, gibi atıklar. zaten lisanslı firmalara göndermek zorunda olacağız lisanslı firmalarda genelde bu atıklar üzerinden alım yapıyor.

Arkadaşlar Tehlikesiz Atıkların Beyanı hala devam ediyor mu ? Sistem açık mı ?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
dan 2014 tehlikesiz atık giriş ve çıkışlarımı yaptım (lisans başvurusunda istedikleri için), 2015 girişlerini de yapıyorum, 2016 yı beklememiz gerek diye bir durum mu var?

@Gülay Kudret Birdal
Peki stok miktarını yazdın mı hiç? Bende giriş çıkış yapmıştım ama stok miktarını hesapladım sistemde girilecek durum yoktu.

daha öncede başka arkadaşların paylaştığı bir çok yazı vardı il müdürlüklerinden alınmış. beyanların 2016 da yapılmasına ilişkin.

@shalic
Evet sebebi de Lisans başvurusunda istediler.
Bir sorun mu var sanırım tedirgin olmaya başladım :D

sevindim o zaman:) çünkü biz tehlikesiz atık üreticisi konumundaki sanayilerin atıklarını bildirmelerinden bahsediyorduk, bu bambaşka bir şey oldu. tehlikesiz atık beyanı için sistem açılmadı, 2016 yılında açılacakmış,

benim kastettiğim tehlikesiz atık toplama ayırma yapacak olan geri dönüşüm firmaları için balıkesir il müdürlüğünün 2014 yılının atıklarını girmeyeceksiniz demesiydi. umarım bende ortalığı çok karıştırmamışımdır.

@Melike Karakaş
Aynı durumdayız, ve ben girişlerini yaptım :)