• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atıkların bildirimi

M. Hayri Cüneydi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ARFEN ALUMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş.
Arkadaşlar merhaba;

Bu sene Tehlikesiz Atıkların bildirimi sistem üzerinden yapılacak dendi ama herhangi bir tebliğ veya yönetmelik yayımlanmadı konu ile ilgili olarak.Mart sonuna kadardı süre yanılmıyorsam.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı diye sormak istedim.Eski sistemden mi (Ek1'in doldurulması) başvuruda bulanacağız yoksa yeni sistemi mi bekleyeceğiz.

@Melike Karakaş
Biz 2014 beyanlarını bir excel tablosunda yapıp saklayalım.Bende excel tablosu mevcut burada paylaşayım.

Ekli dosyalar

• Tehlikesiz Atık Alışlar.xls
    27.5 KB · Görüntüleme: 139
  • Tehlikesiz Atık Satışlar.xls
    18.5 KB · Görüntüleme: 93
merhaba, bende kendimi konunun ortasında buldum :) ama kimden ne istendiğini ne zaman istendiğini anlayamadım. Rica etsem birisi özet geçebilir mi? atık üreticisi ne zaman beyan verecek? lisanslı geri kazanım firmaları ne zaman beyan verecek? şu an kafam karıştı :(

Bu Tebliğ Kapsamında Tehlikesiz veya İnert Atıkların beyanları Haziran 2015 itibarı ile yapılacak tebliğde bir EK-1 birde EK-2 forumları var bu formlar 3 nüsha olarak doldurulup atıklar teslim edilecek diyor fakat nasıl bir form dolduracağız. Formu nereden tedarik edeceğiz ? Form nasıl olacak bununla alakalı açık ve net bir şey yok. Bu konuda girişimde bulunan bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.

@gizemmkk
3 hafta önce eski çalıştığım gdt ve tat tesisine denetime geldiler. Tehlikesiz atık beyanlarını sordular ve bende sistemde sıkıntı var bende excel formatında tutuyorum dedim ve gayet anlayışla karşıladılar. Sizinde dediğiniz gibi siz yine ayrı bir formatta tutup bilgisayarınızda saklayın ve denetime geldiklerinde gösterirsiniz.

Arkadaşlar benim bir sorum olacak. kafam biraz karıştı. tehlikesiz atık üreticisi olarak tehlikesiz atık toplama / ayırma tesisine gönderdiğimiz atıklar atık beyan sistemi üzerinden bildirilecek mi?nasıl bir yol izlenecek.

kd sistemi atık üreticilerini kapsamayan bir sistem değil mi. ben tesisimdeki hurdaları toplama ayırma tesisine verince nasıl bir yol izlemeliyim.

@ysezer
siz sadece yıllık olarak , Mart sonuna kadarTABS sisteminden verdiğiniz atık miktarlarını ve kime verdiğinizin bildirimini yapacaksınız.

nasıl yani:krktm: tehlikesiz ve ambalaj atıklarını burdan sisteme yüklemiyor muyuz. ben ocak ayının ambalaj ve tehlikesizleri burdan sisteme yükledim. tat tesisiyiz ve tehlikesiz atık lisansımız var:naslyany::naslyany::naslyany: @Gülin Ç.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    82.2 KB · Görüntüleme: 88
Arkadaşlar benim de kafam çok karıştı, biz LPG Dolum tesisiyiz ve Tehlikeli Atık oluşuyor onu bildiriyoruz, Tehlikesiz Atık olarak da sadece bizde kağıt/karton/kargo poşeti ve palet gibi ürünler ortaya çıkıyor ve bunları da Geri Dönüşüm firmasına kantar fişi ile teslim ediyorum.
Tebliğ de Ek2 de Tebliğ kapsamında olmayan atıklar var 15 01 01 - 15 01 03 - 15 01 06 gibi bunlar MUAF algılıyorum. O zaman ben Tehlikesiz Atıkları hangi kodla bildirmem gerekiyor ?