Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atıkların toplama ayırma tesislerine verilmesi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında M. Hayri Cüneydi tarafından paylaşıldı.

1. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba;

Endüstriyel Atık Planımı oluşturup İl Çevre Müdürlüğü'ne sundum.Tekstil Atıklarını verdiğimiz firmanın geri dönüşüm tesisi olduğunu,toplama ayırma tesisi olmadığını,bir TAT tesisi ile sözleşme yapmam gerektiğini ve gerekli belgeleri sözleşme ile beraber göndermem gerektiğini söylediler.TAT tesislerine vermeden TAT tesisine Tehlikesiz Atıklar verilemiyor mu?İlk vemeye başladığımızda firmanın GFB si vardı.Sonradan geri dönüşüm belgesi almışlar.Acaba bu atıklarını veren firma için bir sorun oluşturur mu?Bilgi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Tehlikesiz atıkların toplama ayırma tesislerine verilmesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikesiz atık toplama ayırma lisansı

Arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma lisansı için iskan([COLOR=#141414][FONT=Georgia]Yapı Kullanma İzin Belgesi) şartmı iskan olmadan lisans alanlar varmı
  2. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
  3. Ambalaj atığı geri kazanım tesislerine Toplama ayırma belgesi alımı

Merhabalar, Ambalaj atığı geri kazanım tesislerine, il müdürlükleri tarafından verilen Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi alınabiliyor mu ? Teşekkür ederim...
  4. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

iyi günler herkese benim bir sorum olacak toplama ayırma tesisinde çalışıyorum tesisin genelde ambalaj atığı topluyor ve bunun içinde lisansın var ama ambalaj haricinde demir gibi tehlikesiz atıklar sınıfına giren atıklar geliyor bunun için tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak istiyoruz bunun için çevre il müdürlüğü ile konuştum bana dilekçe ile başvuru yapmam söylendi şimdi tehlikesiz...
  5. Tehlikesiz atıkları toplama ayırma belgesi

tehlikesiz atıkları toplama ayırma belgesi nedir? Lisans yerine geçer mi? Tehlikesiz metal hurdalarımızı vermek için bu belge yeterli midir yoksa tehlikesiz atıkları toplama-ayırma belgesi yeterli midir?