• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Teknik rapor

mamala53

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cevre ve sehircilik bakanligi
Merhaba Arkadaşlar.
Kömür yakma sisteminde oluşan baca gazlarını sulu sistemle arıtılmasıyla olusan atıksuların geri dönüştürülmesiyle ilgili onaylanmış teknik raporunuz var mı? Bana gönderebilir misiniz ? Onaylayan il biliyosanız onu söylesenizde olur.
İyi çalışmalar

üniversiteler ile iletişime geçmelisin.hangi ünüversite oldugu fark etmez. Çevre mühendisliği bölümünden bir ögretim görevlisi hazırlayabilir.

peki raporu hazırlattıktan sonraki süreç nasıl oluyor. çevre mühendisliğinden hoca raporu imzalayıp bize gönderiyor ve hocanın işi orada bitiyor mu? imzalı raporu il müdürlüğüne teslim etmek mi kalıyor.
teşekkürler

@sdagtekin Raporu hazırlattıktan sonra 2014/07 genelgesi kapsamında proje onayından muaf olabilmeniz için, genelgede belirtilen diğer evraklar ile birlikte İl Müdürlüğü'ne başvuru yapmanız gerekiyor.
Üniversite raporu akademik bilgisi çerçevesinde hazırlamakla sorumlu, bu çalışma kapsamında genellikle analiz talepleri olabiliyor. Onun dışında İl Müdürlüğü'nün rapora ilave edilmesini istediği hususlar olabilir. Sorumlulukları bu kadar:)

çok teşekkür ederim. raporu hoca imzalıyor, şu anda bu aşamadayız sanırım bana kargo ile gönderecekler bende il müdürlüğüne teslimini sağlayacağım. teslimi yine evrak kayıttan yapacağız değil mi, çünkü bir denetimde istenmişti bizden:

@sdagtekin Rica ederim, tabi evrak kayıttan verebilirsiniz, denetim tutanağında belirtilmiş ise tutanağı da dilekçenize ilgi tutmanızda fayda var;)
Bir de; Genelgenin III. Bölüm f) bendinde belirtilen evrakları hazırlayıp eke koymanız gerekecek, bilginize.

GENELDE MADDESİ.JPG

Ekli dosyalar

• 2014-7 AAT PROJE ONAY GENELGESİ.pdf
    370.1 KB · Görüntüleme: 18
Karsilastirma yapmak icin projeye ihtiyacim vardi. ilgilendiginiz icin tesekkurler

Melis hanim. analizden bahsettiz. Analiz il mudurlugu gozetiminde mi aliyosunuz eger il mudurlugu gozetiminde aliyosaniz hangi ildesiniz. Iyi calismalar

Yani il mudurlugu kendi gozetiminde numune alinmasini istiyo mu?

@mamala53 Merhaba, İl Müdürlüğü gözetiminde değil, akademisyen tarafindan dosya hazırlandığı için kendisi alıyor. Birçok ilde uygulama bu şekilde. Ama aklınıza takılıyorsa, Müdürlüğünüze bir danışın, her ilde farklı uygulama var, belli olmaz.

Numune alımları ilden ile farkli oluyor, ben 2 isletmem için il müdürlüğü gözetiminde aldırdım. İl cevre ile görüşün kesinlik için

SU KĐRLĐLĐĞĐ KONTROLÜ YÖNETMELĐĞĐ NUMUNE ALMA VE ANALĐZ METODLARI TEBLİĞİ nede 4. madde 12 bentte; Denetim, doğrulama ve çevresel izinler için gerekli numunelerin Đl Çevre ve Orman Müdürlüğü personeli gözetiminde alınması zorunludur. hükmü var. Teknik rapora esas olacak numunelerin alınmasını doğrulama numunesi olarak görebilir miyiz ?