• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Teknik uygunluk raporu

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Merhabalar arkadaşlar,

Çevre lisansı aşamasında Teknik uygunluk raporu telaşı almış başını gidiyor. Bakanlığımızın yayınladığı alınacak lisansa göre "TEKNİK UYGUNLUK RAPORU FORMATLARI"na ekten tek tek de, sıkıştırılmış hepsi bulunan tek dosyayla da ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• Teknik Uygunluk Rapor Formatları.Tarık CAN.rar
    140.8 KB · Görüntüleme: 1,919
  • tehlikeli atık.doc
    31.5 KB · Görüntüleme: 580
  • Genel Bilgi.docx
    16.8 KB · Görüntüleme: 507
  • tehlikesiz atık.doc
    38 KB · Görüntüleme: 1,111
  • Atk Yag.docx
    17.6 KB · Görüntüleme: 251
  • ömrünü tamamlamış lastik.docx
    14.9 KB · Görüntüleme: 207
  • Atık pil ve akümülatör.docx
    18 KB · Görüntüleme: 176
  • Bitkisel atık yağ.docx
    16.5 KB · Görüntüleme: 206
  • Ömrünü tamamlamış araç geçici depolama.docx
    15.3 KB · Görüntüleme: 213
  • Ömrünü tamamlamış araç işleme.docx
    15 KB · Görüntüleme: 196
  • Tıbbi atık sterilizasyon.docx
    15.2 KB · Görüntüleme: 232
@Büşra Seçkin

Büsra Hanım Merhaba ,
İl Çevre yetkilileriyle görüştünüz mü ?, bizim daha süremiz vardı ancak il müd.onay yazısını alınca ben dün sisteme yükledim ve gönderdim, acaba bizde de bir sorun olur mu ? Cevap alabilirseniz paylaşın lütfen .

@zeynepcakil
Yeni izin ve lisans yönetmeliğine göre teknik uygunluk raporu isteniyor ve eğer sisteme yüklemişsiniz sıkıntı olmaz.

Olgaç Bey , dün sistem Ambalaj atıkları veri giriş sistemi onay yazısı istiyordu , ben de onu yükledim ve gönderdim. şu an değerlendirmede yazıyor. fakat bu gün sistem teknik uygunluk istiyormuş. inşallah benim evrakta sıkıntı çıkmaz :)

@zeynepcakil
peki teknik uygunluğu yüklemediniz değil mi? Eğer sistem teknik uygunluk raporu istiyorsa ve siz de yüklemediyseniz eksiklik bildirimi gönderirler.

@Olgaç Sürmelihindi

Sistem benden amabaj atıkları veri giriş sistemi onay yazısını istedi olgaç bey , ben de onu yukledim ve gönderdim. zannedersem ertesi gün sistemi değiştirerek teknik uygunluk raporunu koymuşlar , ama sistem benden teknik uygunluk istemedi. bu gün il çevre yetkilisi ile görüştüm. kendisi de pek bişey bilmiyor, bakıcam size dönücem deyip yolladı beni .

@zeynepcakil
Zeynep hanım Çevre ve izin lisans yönetmeliğinde teknik uygunluk raporu istiyorlar. İsterseniz il çevre ile bir daha görüşün hatta yönetmelikten çıktı alın gösterin.

Arkadaşlar tehlikesiz atık geri kazanımı için teknik uygunluk raporu hazırlayan varsa yardımcı olsun gerçekten.Bu bakanlığın verdiği taslak raporda 6. madde ürün standartlarından bahsediyor bunun için geri dönüşüm sonrası oluşan ürünün TSE den ürün standardı için bir analizmi yaptırmamız gerek anlayamadım.O şekilde yapmamız gerekirse bunun için ortalama maliyet ne olur.

@Arıkan17
Kardeş ben lisans için geri dönüşüm sonucu için oluşan ürünü TSE'ye göndermiştim istersen bana mail adresini gönder sana detayları oradan göndereyim.

mrb arkadaşlar üretimden kaynaklanan atık su için teknik Rapor hazırlatmam gerekiyor....yalniz teknik hususları bu ara değişmiş...güncel haliyle hazırlatan varsa uygunluk alınmışsa tavsiye edeceğiniz var mı...

@sevgi barış
Biz hazırlattık ama cevabı yazı daha gelmedi
Raporun arkasında üniversitebnin mührüne dikkat edin
Sudan önce prosesin anlatımını istediler hatta video, resim istemişti
su analizini akredite laboratuvarda yaptırmıştık

@TunaUZEL merhaba Tuna Bey konudaki mesajınızı gördüm ilk defa teknik uygunluk raporu hazırlatacağız atık yağ geri kazanım lisans konusu için. nasıl bir yol izlememiz gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba Olcay Bey, konuya cevap olarak Tuna Beyden cevap istemişsiniz. Ama bu hafta Teknik Uygunluk Raporu hazırlattık.Bende genel olarak yaptıklarımızı paylaşmak istedim.

Mersin Üniversitesinin sayfasında Teknik Uygunluk Raporu hakkında bilgi var.
Mersin Üniversitesi ile görüştük. Tesisin adının adresinin ve faaliyetinin bulunduğu bir dilekçe hazırladık. Onlara fax çektik. Verilen hesap numarasına para yatırdık. Bölüm Başkanı ilgili görevlileri atadı. Onlarla irtibata geçerek gün ve saat belirledik. İstenilen gün ve saatte görevlileri aldık ve tesise gittik. İncelmeler bittikten sonra aldığımız yere geri götürdük. Şuan Rapor sonucunu bekliyoruz.

@Servin Uludağ Bu sadece Teknik Uygunluk Dosyası için Akedemik Rapor Kısmı zannedersem. Yani Teknik Uygunluk Raporu için istenilen 12 başlık var bu sadece oradaki 5. başlık Kurumsal Akedemik Raporu olması lazım doğru mudur? Bunun yanında atık analizleri filan yapılacak, fizibilite raporu gibi tesisi ile ilgili bilgiler bunlar Akedemik Raporun dışında kalıyor olması lazım.

@OlcayE
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Teknik Uygunluk Rapor Formatını burada bulabilirsiniz, raporlar tesisin faaliyetine göre değişmektedir. Üniversiteler ile bağlantıya geçip Üniversite'yede yazdırabilirsiniz. Ekstradan Atık analizleri gibi bir kaç maddeyi sizin hazırlamanız da gerekebilir.

@Özkan B.
Teşekkür ederim :) Eksik bir şey olduğunda kendileri de istiyor. Önemli olan onlarla irtibata geçmek sonrası geliyor. Ne yapılması gerektiğini, yapılması gereken analizlerin olup olmadığını dile getiriyorlar. :harika:

Arkadaşlar Atıksu Geri Dönüşüm (Proseste Tekrardan Kullanım) için Üniversitelerden alınacak "Teknik Uygunluk Raporları" konusunda destek sağlayabilirim iletişime geçin.