• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Teknik uygunluk raporu

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Merhabalar arkadaşlar,

Çevre lisansı aşamasında Teknik uygunluk raporu telaşı almış başını gidiyor. Bakanlığımızın yayınladığı alınacak lisansa göre "TEKNİK UYGUNLUK RAPORU FORMATLARI"na ekten tek tek de, sıkıştırılmış hepsi bulunan tek dosyayla da ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• Teknik Uygunluk Rapor Formatları.Tarık CAN.rar
    140.8 KB · Görüntüleme: 1,920
  • tehlikeli atık.doc
    31.5 KB · Görüntüleme: 580
  • Genel Bilgi.docx
    16.8 KB · Görüntüleme: 507
  • tehlikesiz atık.doc
    38 KB · Görüntüleme: 1,111
  • Atk Yag.docx
    17.6 KB · Görüntüleme: 251
  • ömrünü tamamlamış lastik.docx
    14.9 KB · Görüntüleme: 207
  • Atık pil ve akümülatör.docx
    18 KB · Görüntüleme: 176
  • Bitkisel atık yağ.docx
    16.5 KB · Görüntüleme: 206
  • Ömrünü tamamlamış araç geçici depolama.docx
    15.3 KB · Görüntüleme: 213
  • Ömrünü tamamlamış araç işleme.docx
    15 KB · Görüntüleme: 196
  • Tıbbi atık sterilizasyon.docx
    15.2 KB · Görüntüleme: 232
merhaba arkadaşlar
Ambalaj atığı toplama ayırma konusunda teknik uygunluk raporu hazırladım yalnız doğruluk payı için hazırlayan varsa paylaşabilir mi?Eksiklerim varsa tamamlamak istiyorum

Arkadaşlar merhabalar, bana Tehlikeli Atık Ara Depolama tesisi teknik uygunluk rapor formatı veya örneği lazım, bir üniversiteye yaptırmıştık fakat eksik diye geri döndü. Bir benzerini bulabilirsem üniversiteye şurası eksik tamamla diyebilirim. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler şimdiden :)

@Sena Çetinkaya
Eğer eksiklik bildirdikleri yazıda eksikliği net biçimde ifade etmemişlerse, dosyayı inceleyen personelle görüşsen senin için daha iyi olur. Çünkü belki rapor formatında sıkıntı olamayıp eklettirmek istedikleri yada eksik gördükleri herhangi bir şey olabilir.

Teknik uygunluk raporunun yanı sıra atık ara depolama tesisleri tebliği kapsamında birde ölçüm analizi istiyorlarmış. Madem böyle bir şey isteyecekler raporun formatına baştan yazsalar ya?

Merhaba Arkadaşlar
Teknik uygunluk raporu hakkında aklıma bir kaç soru işareti takılmıştı ki bu başlığı buldum. Konu 2011 yılında açılmış. Birçok arkadaşın defalarca rica etmesine rağmen bir tane teknik uygunluk raporu paylaşılmamış, formatlara yönlendirilmiş. Elinde hazır bir teknik uygunluk raporu olan arkadaştan (gerekirse firma bilgilerini silerek) paylaşmasını istiyorum. Bende olumlu sonuç alınan bir rapor hazırlaya bilirsem bu başlık altında paylaşmayı planlıyorum.

@fatih boztepe
Tehlilesiz atık heri kazanımı yapan bir işletme için hazırlıyorum Fatih Bey. Ama şahsi gorüşüm bu başlık altında her proses için bir örnek/örnekler bulunması hepimiz için faydalı olur.

arkadaşlar merhaba,
tehlikeli atık uygunluk raporunda istenen 2-Tesise giriş yapan araçların kontrolünün nasıl yapıldığı (radyoaktif ölçüm cihazının bulunup bulunmadığı, cihazı kullanan personele ait Radyoaktif Ölçüm Belgesi, görevli sayısı ve sorumluluklar)'ı nasıl hazırlayacağız?

@irem_arikan

Mrb İrem Hanım,

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; bahsettiğiniz başlık "Tehlikeli Atık Geri Kazanımı Teknik Uygunluk Rapor Formatı" (
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
) içerisinde yer almıyor, emin misiniz doğru formatı kullandığınızdan?

Ama ben yine de bahsettiğiniz konuda yardımcı olmaya çalışıyım. Burada tehlikeli atık geri kazanım tesislerinde yer alması gereken radyoaktif ölçüm cihazları hakkında bilgi isteniyor. Bu cihazlar da sabit(kurulu) ve el ölçüm cihazları olarak iki tiptir. Tesisiniz de bu cihaz tiplerinden hangisinin kullanıldığını ve kullanım şekli hakkında bilgi isteniyor. Ayrıca bu cihazları kullanmak için en az bir çalışanınızın gerekli eğitimlerini ve bu eğitim sonucunda verilen eğitim sertifikasını da almış olması gerekmektedir. Genel olarak cihazınızın türü, cinsi, modeli(fotoğrafı), cihazınızın kullanım detayları, sertifikası olan personel veya personeller hakkında bilgi vermeniz yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar..

Biraz geç oldu ama ancak fırsat bulabildim. Ekte ki dosya tehlikesiz atık geri kazanımına ait dosya olup üniversiteye hazırlatılmasına gerek yoktur. Resimleri çıkardım sıkıntı olur diye değil megabayt olarak fazla diye.

Ekli dosyalar

• teknik rapor.doc
    76 KB · Görüntüleme: 1,007
@esra kokturk
siz hazırlayın çevre eve şehircilik bakanlığının sitesinde rapor örneği var.Takıldığınız yerde ben size yardımcı olurum.:)

Merhaba Arkadaşlar

Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Tesisi İçin elinizde bulunan örnek TEKNİK UYGULUK RAPORU var mıdır?

Firma adı olmadan paylaşırsanız çok sevinirim

merhaba arkadaşlar. ambalaj atığı toplama ayırma tesisi için elinde teknik uygunluk raporu olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba?

@n.tas merhaba :)hazırlamış olduğunuz teknik uygunluk raporunuzu benimle paylaşabilirmisiniz acaba? rica etsem:)