Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teknik uygunluk raporu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Bir firma, atık yağlı kablolardan bakır geri dönüşümünü yapmaktadır. Gfb ye başvurulup alınmıştır. gfb tamamlama aşamasında teknik uygunluk raporu hazırlamamız istenmektedir. Tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği EK-19 undaki teknik uygunluk raporundaki bilgileri ile ilgili herşeyi hazırladım. ancak sadece EK-19 A)10 maddesinde 10) Geri kazanılan ürünlerin piyasaya ürün olarak sürülebilmesi için ilgili kurum/kuruluşlardan alınacak belge, denmektedir.

Bu belge ile ilgili TSe haricinde bir yerden almam mümkün müdür?

Bu süreci yaşayan arkadaşlar var mıdır?

Oguzhan Ergan bunu beğendi.
  2. Burçin Birinç

Burçin Birinç CMNet Üyesi

Üniversitelerin çevre mühendisleri bölümleri ile görüşebilirsiniz. İstanbul Üni, Uludağ Üni, Balıkesir Üni yapıyor bildiğim kadarıyla. Tehlikeli kablo için fizibilite raporu da isteniyor diye biliyorum. Onu da yine üniversiteler yapıyor. Teknik uygunluk raporuna göre biraz daha pahalı.Belirlenen ücret üniversitenin döner sermayesine yatırılıyor. Dilekçeyle başvuru yapılıyor. Raporu hazırlayacak olan hoca gelip tesisi yerinde inceliyor. İstediği belgeleri tamamlayıp hazırlıyor.

3. Hamdiye Güzel

Hamdiye Güzel CMNet Üyesi

teknik uygunluk raporunu çevre müh.hazırlayabilir mi?

4. Seda Yılmaz

Seda Yılmaz CMNet Üyesi

Teknik Uygunluk Raporu, Üniversitelerin Makine Mühendisliği Bölümleri tarafından hazırlanabiliyor.

5. Hamdiye Güzel

teşekkürler seda hanım

Seda Yılmaz bunu beğendi.
  6. Burçin Birinç

Konuya göre diğer bölümler de hazırlayabilir, biz çevre müh bölümüne hazırlatmıştık.

7. Hamdiye Güzel

Konularımız ÖTL Geri Kazanımı,tehlikesiz atık geri kazanımı,ambalaj atıkları geri kazanımı ve tehlikeli atık ara depolama

8. Burçin Birinç

Çevre müh bölümlerinden yardım alabilirsiniz. İstanbul Üni, Uludağ Üni, Balıkesir Üni yapıyor bildiğim kadarıyla.

9. Hamdiye Güzel

teşekkürler Burçin Hanım

10. Burçin Birinç

Teknik uygunluk raporu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Teknik uygunluk raporu yardım

arkadaşlar tehlikesiz atık geri kazanım için lisans aşamasında teknik yeterlilik raporunu nerden temin edebilirim bilgisi olan benimle paylaşablirmi ..
  2. Teknik uygunluk raporu

ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ ARAÇ GERİ KAZANIM LİSANS aşamasında teknik uygunluk raporu istenmekte bu raporu tehlikesi olanı firmalar hazırlayabiliyorlarmıs bögle bir rapor hazırlayan varsa örnek gönderebilirmisiniz.
  3. Teknik Uygunluk Raporu

Merhabalar arkadaşlar, Çevre lisansı aşamasında Teknik uygunluk raporu telaşı almış başını gidiyor. Bakanlığımızın yayınladığı alınacak lisansa göre "TEKNİK UYGUNLUK RAPORU FORMATLARI"na ekten tek tek de, sıkıştırılmış hepsi bulunan tek dosyayla da ulaşabilirsiniz. Saygılarımla,
  4. Teknik uygunluk raporu

Bir firmaya teknik uygunluk raporu hazırlamaktayım fakat birde tesisin tehlikeli atıkların kontrolü ynetmeliği ve diğer hukuki ve teknik düzenlemelerde istenen aşrtları yerine getirebileceğini gösterir, kmali fizibiliyeteyi de içeren ve atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmeliğin 8. maddesinde belirtilen atık yönetim planıyla uyumlu olduğunu gösterir rapor istenmekte fakat tüm...
  5. Teknik uygunluk ve kurumsal akademik raporu

teknik uygunluk raporu ve kurumsal akademik rapor hazırlanması konusunda yardım edebilecek birileri var mıdır acaba acil yaptırmamız gerekli