• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Teknik uygunluk raporu

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Bir firma, atık yağlı kablolardan bakır geri dönüşümünü yapmaktadır. Gfb ye başvurulup alınmıştır. gfb tamamlama aşamasında teknik uygunluk raporu hazırlamamız istenmektedir. Tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği EK-19 undaki teknik uygunluk raporundaki bilgileri ile ilgili herşeyi hazırladım. ancak sadece EK-19 A)10 maddesinde 10) Geri kazanılan ürünlerin piyasaya ürün olarak sürülebilmesi için ilgili kurum/kuruluşlardan alınacak belge, denmektedir.

Bu belge ile ilgili TSe haricinde bir yerden almam mümkün müdür?

Bu süreci yaşayan arkadaşlar var mıdır?

Üniversitelerin çevre mühendisleri bölümleri ile görüşebilirsiniz. İstanbul Üni, Uludağ Üni, Balıkesir Üni yapıyor bildiğim kadarıyla. Tehlikeli kablo için fizibilite raporu da isteniyor diye biliyorum. Onu da yine üniversiteler yapıyor. Teknik uygunluk raporuna göre biraz daha pahalı.Belirlenen ücret üniversitenin döner sermayesine yatırılıyor. Dilekçeyle başvuru yapılıyor. Raporu hazırlayacak olan hoca gelip tesisi yerinde inceliyor. İstediği belgeleri tamamlayıp hazırlıyor.

Konuya göre diğer bölümler de hazırlayabilir, biz çevre müh bölümüne hazırlatmıştık.

Konularımız ÖTL Geri Kazanımı,tehlikesiz atık geri kazanımı,ambalaj atıkları geri kazanımı ve tehlikeli atık ara depolama

Çevre müh bölümlerinden yardım alabilirsiniz. İstanbul Üni, Uludağ Üni, Balıkesir Üni yapıyor bildiğim kadarıyla.