Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekstil ambalaj atıkları

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Can Doğan tarafından paylaşıldı.

1. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

Tat firması olarak tekstil ambalaj atığı alabiliriz. Peki bu atıklara kumaş haricinde ne dahildir? Sünger ve elyafı da katabilir miyiz?

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Ben de bu konuda bir soru sormak istiyorum: ÖTL'lerin parçalanması sonucu ortaya çıkan tekstil malzeme de tekstil atığına mı girer?

3. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

eğer elyaf kullanımdan sonra malzeme bırakırsa tehlıkesız atığa girebilir. örneğin oyma tozu gibi.

Tekstil ambalaj atıkları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tekstil atıkları geri dönüşümü

Biz tekstil üretiminden kaynaklı tekstil atıklarının alım satımını yapan bir firmayız. Bunlar kesim sonrası atıl olan kırpıntı,kumaş,kenar ip vb... ürünlerdir. Bunlarla ilgili alınması gereken bir lisans varmıdır ve nasıl alınır? Bilgisi olanlardan rica ediyorum.
  2. Tehlikesiz atıklar (tekstil atıkları)

Tehlikesiz atık toplama ayırma tesisinde çevre görevlisi bulunması gerekli mi? çkailhy 8.1 kapsamına mı dahil edilmeli ?
  3. Ambalaj atıkları

Ambalaj atıkları piyasa süren sınıfında olan bir işletme veya satış noktası geri kazanım hedefini nasıl gerçekleştirir? prosedür nedir?
  4. Tekstil atıkları

merhaba arkadaşlar, bir tat firmasındayım, atıklarımız arasında bol miktarda tekstil atığı bulunmakta ( özellikle tül ve iplik seklinde) bunların geri dönüşümünü yapan firmalar araştırdım ama pek bir bilgi edinemedim. eğer bu sektörde faaliyet gösteren bir firmada çalışanlarınız varsa benimle iletişime geçebilir mi? şimdiden teşekkür ederim...
  5. Ambalaj atıkları

ambalaj atıklarının geri dönüşümüyle ilgili kaynak bulmam lazım. bitirme ödevi için. yardımcı olursanız sevinirim