Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekstil arıtma çamuru

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında gncgl tarafından paylaşıldı.

 1. gncgl

  gncgl CMNet Üyesi

  Merhabalar,
  Çaılşmakta olduğum tekstil firması arıtma faaliyetleri sonrasında oluşan çamur tehlikesiz sınıftadır.
  Bu çamurun bertarafı için yapabileceklerim nelerdir?
  Belediyenin bu konudaki yükümlülüğü nedir?
  Bu tehklikesiz ve %30-35 kuru madde oranına sahip çamur için benden taşıma ve depolama bedeli isteyebilir mi?
  Acil yardımcı olunabilirse çok sevinirim.
  İyi günler diliyorum.
   
 2. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Çamurunuz tehlikesiz olsa da belediye tarafından deponi sahalarına alınıyor.Bunun için de bir taşıma firması ile anlaşma yapmanız,taşıma formunu da bağlı olduğunuz çevre il müdürlüğüne göndermeniz gerekmektedir.
   
 3. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Geç farkettim fakat en azından diğer üyelerin de okuyacağını düşünürsek özür dileyerek bir düzeltme yapmam lazım;çamur tehlikesiz olduğu için çevre il müdürlüğüne göndermeniz gerekmiyor.Fakat kuru madde oranının %65 olması lazım,dolayısıyla su oranını azaltmak gerekir.Fakat daha önce de dediğim gibi yine de belediyeler alıyor ve bunu da bir lisanslı firma ile taşımasını gerçekleştirmeniz gerekir.
   
 4. lutfi.polat

  lutfi.polat CMNet Üyesi

  bu konuyla ilgili dekantör kullanımı düşündünüzmü? aydında faaliyet gösteren bir firma var POLAT MAKİNA susuzlaştırma ve artıma dekantörleri yapıyorlar belki bu sorunu çözerler dekantör ile
   
 5. Çağatay Çetinkaya

  Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

  Merhaba;
  Arıtma çamurunuzun tehlikesiz olması işin bir kısmını çözdüğünüz anlamına geliyor. Daha sonra yapılması gereken çamurun tehlikesiz ve inert atık olarak bertaraf edilebilirliğini gösteren analizleri yaptırdınız mı? Yapılan analizleride buraya yazarsanız ne yapılması gerektiğini paylaşırım.
   
Tekstil arıtma çamuru konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Arıtma çamuru?

  Eloksal tesisimizin atıksu arıtma tesisi çamurlarının analizini yaptırıp il çevre ve orman müdürlüğüne gönderdik.Tehlikesiz atık olarak muamele görecek atıklar sınıfında yer aldığını söylediler.Belediye alabiliyormuş ama çamurumuzun özelliklerine göre almayabilirmişte.Dilekçe hazırladım belediyeye proses akım şeması ve çamur analiz sonuçlarıyla birlikte göndereceğim.Ancak çimento fabrikaları...
 2. Aritma Çamuru

  merhaba arkadaşlar; yapmış olduğum araştırmalarda arıtma çamuru yağ-gres içeriği ile ilgili herhangi bir sınır değere ulaşmadım.fikri olan var mı acaba??
 3. Arıtma camuru susuzlastırma

  tehlıkesız ve bakterıyolojık ozellık gostermeyen arıtma camurları toprakta susuzlastırılabılırmı ? egerkı susuzlastırılabılırse susuzlastırılan bu camur dolgu malzemesı olarak kullanılabılır mı? not: burda camur dıye bahsettıgım uretım prosesınden kaynaklanan suyun cokturulmesınden kalan malzemedır. uretımde kullanılan hammadde cımento ve kuavars kumudur.
 4. arıtma çamuru konteyner

  merhaba arkadaşlar tehlikesiz olarak değerlendirilen atık çamurun taşındığı konteyner rengi ne olmalıdır ya da böyle bir gereklilik varmıdır?
 5. Arıtma çamuru kodu

  Arkadaşlar kimyasal paket arıtma tesisimizden çıkan arıtma çamurunu hangi kod ile vereceğim.