Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tekstil atıkları geri dönüşümü

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında mtnn tarafından paylaşıldı.

1. mtnn

mtnn CMNet Üyesi

Biz tekstil üretiminden kaynaklı tekstil atıklarının alım satımını yapan bir firmayız. Bunlar kesim sonrası atıl olan kırpıntı,kumaş,kenar ip vb... ürünlerdir. Bunlarla ilgili alınması gereken bir lisans varmıdır ve nasıl alınır? Bilgisi olanlardan rica ediyorum.

2. axacevre

axacevre CMNet Üyesi

tekstil atık geri kazanım tesisleri için lisans şartı var. daha önce tekstil atık geri kazanım işiyle ugraşan iki fabrıkanın ÇED görüş yazısını ve lisanslarını aldık. öyle bir düşünceniz varsa yardımcı olabilirim.
    TEL: 05358170655
    RIDVAN - ÇEVRE MÜHENDİSİ VE ÇEVRE GÖREVLİSİ

3. mtnn

mtnn CMNet Üyesi

teşekür ederim Rıdvan Bey. Evet böyle bir düşüncemiz var.

4. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

merhaba arkadaşlar tekstil fabrikalarından kaynaklanan atıkların toplanması geri dönüşümünü sağlayan trakya bölgesinde bildiğiniz lisanslı firma var mı bakanlığın sayfasında göremedim de.

5. Riday

Riday CMNet Üyesi

e izinden bakarsanız 2 tane lısanslı fırma görünüyor tekirdağ da

6. Riday

Riday CMNet Üyesi

gfb düzenlenme tarihleri birinin 24.03.2011, diğerinin de 04.04.2011

7. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

teşekürler
    firma isimlerinin burada yayınlanması yasak herhalde neyse ben biraz daha inceleyeyim bahsettiğiniz firmalardan sadece birini buldum diğerini gözden kaçırdım sanırım biraz daha dikkatli bakmam lazım.

8. Demet Ay

Demet Ay CMNet Üyesi

9. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

Ankara'da tekstil atıklarını alan bildiğiniz bir firma var mı( tatlar dışında)

10. ozel

ozel CMNet Üyesi

Merhaba,
    Tekstil atıklarının kodlarını ve il seçimini aşağıya linkini yazdığım bağlantıyı açtıktan sonra ilgili yerlere yazarsanız lisanslı firmaları bulabilirsiniz
    İzin Lisans Belgesi Sahibi Tesisler

11. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

Ankarada bulunan lisanslı firmalar almıyor maalesef

tekstil atıkları geri dönüşümü konusuna benzer içeriklerimiz
  1. PET ve Geri Dönüşümü

TSK Koruyucu Hekimlik Bülteni, 2007: 6 (4) Derleme/Review Article Funda Sevencan*, Songül A. Vaizoğlu Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı AD, Ankara * Funda Sevencan, Halk Sağlığı AD, Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi 06100, Sıhhiye, Ankara. E-posta: fundasevencan@yahoo.com ** 18/01/2006-21/01/2006 tarihlerinde düzenlenen II. Çevre Hekimliği Kongresi’nde poster olarak...
  2. İnşaat Atıkları Geri Dönüşümü

Mrb arkadaşlar, İnşaat atıkları geri dönüştürülebilir mi bunlarla alakalı biligisi olan varsa paylaşabilir mi? teşekkürler
  3. Tekstil atıkları

merhaba arkadaşlar, bir tat firmasındayım, atıklarımız arasında bol miktarda tekstil atığı bulunmakta ( özellikle tül ve iplik seklinde) bunların geri dönüşümünü yapan firmalar araştırdım ama pek bir bilgi edinemedim. eğer bu sektörde faaliyet gösteren bir firmada çalışanlarınız varsa benimle iletişime geçebilir mi? şimdiden teşekkür ederim...
  4. Crt geri dönüşümü

crt geri dönüşümü ile ilgili tez için yardımcı kaynak elinde olan var mı acaba?
  5. Fotoğraf endüstri atıkları geri dönüşümü ve berterafı

Merhaba arkadaşlar; fotoğraf endüstrisi atıklarının geri dönüşümü ve bertarafıyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilir mi lütfen?