Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekstil Sanayi Atık Sularının Arıtılması

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

T.C
    FIRAT ÜNİVERSİTESİ
    MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
    ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

BİTİRME ÖDEVİ

TEKSTİL SANAYİİ ATIK SULARININ ARITILMASI

DANIŞMAN: Yrd. Doç. Dr. Yusuf SAATÇİ

HAZIRLAYAN
    Gökhan YILDIZ

Teze ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Fatma Sena bunu beğendi.
  2. ilaydaaa

ilaydaaa Misafir

Cevap: Tekstil Sanayi Atık Sularının Arıtılması

çok faydalı oldu çok teşekkür ederim.

Tekstil Sanayi Atık Sularının Arıtılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tekstil Atıksularının Arıtılması

Tekstil Atıksularının özellikleri ve arıtılmasına yönelik bir tez çalışması... Alıntıdır... İYİ ÇALIŞMALAR
  2. Çöp Sızıntı Sularının MBR, UF ve NF ile arıtılması

Arkadaşlar, Çöp sızıntı sularının MBR, UF ve NF yöntemleri ile arıtılması konusunda faaliyet gösteren, daha önce bu tür tesisleri kuran firma bilgisine ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  3. Boyar madde içeren tekstil atık sularının arıtım tesisi

ile ilgili akım şeması gerekli yardımcı olursanız sevinirim.
  4. Içme sularının arıtılması ile ilgili bir soru!

soru şöyle yapılan içme suyu analizinde NH4 + 2mg/L , Fe +3mg/L, Mn +2mg/L olarak bulunmaktadir.su sicakligi 20 derece cs:9.2mg/L oldugu tespit ediliyor. suyun icme suyu olarak kullanılıp kullanilmayacagini karar veriniz. tabloda verilen degerlere baktigimda bu verilen degerler fazla ciktigi icin icilmez dedim fakat baska turlu bulunmasını istiyor galiba bende anlayamadim farkli turlu...
  5. Kostik ve Asitli Yıkama Sularının Arıtılması

Kurduğumuz ve devreye almaya hazırlandığımız kimyasal yıkama sularının geldiği bir atık su arıtma tesisi ile deneyimi olan arkadaşların fikirklerine ihtiyacım var. Kimyasal tankerlerin yıkama suları arıtmaya geliyor pH genelde 11-12 civarı genel olarak kostik tankerleri az da olsa fosforik, sülfürik, hidroklorik ve nitrik asit tankerlerinin temizlenmesi ile gelen atık suların arıtılması...