Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekstil tebliği temiz üretim planı (mek)

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında ahmetceylan tarafından paylaşıldı.

1. ahmetceylan

ahmetceylan CMNet Üyesi

Tekstil sektörü ile ilgilenip bu konu ile ilgili çalışma yapan varsa örnek çalışma gönderebilir mi?
    Teşekkürler.

Melih Coşar bunu beğendi.
  2. Meltem Mermeroluk

Meltem Mermeroluk CMNet Üyesi

arkadaşlar temiz üretim planı yapan hiç yok mu???:(

3. gamzebektas

gamzebektas CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba
    ben tekstil fabrikasında yeni çalışmaya başladım temiz üretim planı hazırlanacakmış pek bi bilgim yok yardımcı olabilir misiniz?

4. mrtbgcgl

mrtbgcgl CMNet Üyesi

arkadaşlar temiz üretim planı hakkında çalışma yapanınız oldu mu yardımcı olabilir mi ?

5. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Arkadaşlar,

Ben bu planın ve verilen tebliğin çok acele hazırlandığını düşünüyorum, çünkü içerisinde çok saçma şeyler istemekle beraber bir-iki maddesinde yanlış hatırlamıyorsam ticari sır olarak addedilecek bilgileri de istiyordu.

6. Emel.Şimşek

Emel.Şimşek CMNet Üyesi

İplik Bükümü, Tekstüre, Boyama ve Dokuma yapan firmamın tekstil tebliğine göre kurulu kapasitesini hesaplarken; sadece boyama faaliyetini almam gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda fikri olan var mı?

7. Ahu Çilek

Ahu Çilek CMNet Üyesi

ben de sadece boyama faaliyetlerini dikkate almanız gerektiğini düşünüyorum.

8. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

9. jn6zo

jn6zo CMNet Üyesi

Bence de sadece boyama faaliyetleri alınmalı. Biz de aynı şekilde entegre bir tesisiz ve sadece boyahane kapasitesini de alsam kapsamdayız! Temiz üretim planını da sadece boyahane için hazırlıyorum.

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
  10. Emel.Şimşek

Emel.Şimşek CMNet Üyesi

Teşekkür ediyorum..

11. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Baskıda da terbiyede de enerji,su,kimyasal tüketimleri oluyor.Sadece boyama alınması eksik olur kanısındayım.Tabii bu dediğim salt boyahane fabrikaları için geçerli değil.

12. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Kurulu kapasite,kapasite raporlarında vardır.

Tekstil tebliği temiz üretim planı (mek) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Osmaniye'de Temiz Enerji Atağı

Rüzgardan enerji üreten santral hizmete girdi.Kesintisiz, temiz ve ucuz enerji, günümüzün öncelikli konularından. Rüzgardan enerji üretmek de, yatırımcıların yeni gözdesi. Türkiye'nin en büyük rüzgar enerjisi santrali, Osmaniye'de üretime başladı. Osmaniye'nin Bahçe ilçesindeki sürekli esen rüzgar, elektrik enerjisine dönüşüyor. İlçede kurulan 54 tribünden 7 tanesi, 17-buçuk megavat...
  2. Bafa Gölü temiz mi?

Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, Bafa Gölü'nü korumaya yönelik yapılan denetimlerden olumlu sonuçlar alındığını belirterek, ''Alınan önlemler sayesinde gölde yaşanan kirlilik ortadan kalktı ve özellikle kuş sayısında ciddi bir artış yaşandı'' dedi.Gölde yaşanan kirliliği önlemek için önemli çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Atçı, göle ''kara su'' diye tabir edilen atık suların bırakılmasına...
  3. Tekstil sektöründe temiz üretim sempozyumu 27-30 Mart 2012

T.C.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün öncülüğünde, tekstil üretimi ile ilgili uygulamaların güçlendirilmesi, geliştirilmesi ve ilgili paydaş gruplarla (Üniversiteler, özel sektör, STK’lar, oda ve birlikler, Enstitüler,) bilgi alışverişinde bulunulması ve Tekstil Sektöründe Temiz Üretim ile ilgili yeniliklerin değerlendirilmesi amacı ile 27-30 Mart tarihlerinde...
  4. GoGreen Projesi ve temiz üretim bilgilendirme toplantısı

GoGreen Projesi kapsamında 29 Mart 2012 tarihinde Odakule'de "GoGreen Projesi ve Temiz Üretim Bilgilendirme Toplantısı" düzenlenecektir. Söz konusu toplantıda ülkemizdeki çevre ve enerji konusundaki destek ve örnek uygulamalar ele alınacaktır.
  5. En temiz kentim yarışması

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevrenin korunması ve geliştirilmesi konusunda başarılı çalışmalar ve uygulamalar yürüten belediye ve köylere yönelik düzenleyeceği yarışmayla Türkiye'nin en temiz kent ve köyünü seçecek. 'Türkiye'nin En Temiz Köyü Yarışması' kapsamında illerde bulunan köyler, çevrenin korunması ve geliştirilmesi, atık su bertarafı, atıkların düzenli toplanması konularında...