Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Terfi Merkezi Hesabı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Hamit Hatip tarafından paylaşıldı.

1. Hamit Hatip

Hamit Hatip CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar;

Atıksu Arıtma Tesisi Terfi Merkezi Hesabı örneğine ihtiyacım var,

elimde yarım yamalak bir örnek var fakat daha detaylısı gerekiyor
    Emme haznsesi hesabı

Tmin = 3600/n (n=ŞALT SAYISI)
    V1 = (Tmin X Qp)/4
    V2 = 0,392 x V1
    V3 = 0,264 X V1
    V4 = ?
    Vr = ?
    Vö = ? (ölü hacim)

Vt = V1 + V2 + V3 + V4 + Vr + Vö
    buna benzer bir örnek var elimde fakat V4, Vr ve Vö'nün formulleri yok bir kaç kaynağı araştırdırm fakat onlarıda bu yönetem yok formülleri bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Arkadaşlar, bu konuda bizlere yardımcı olabilecek bir doküman varsa paylaşabilir misiniz? Hesaplarına ulaşmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.

Related Contents

Görüş Yazısı.png
Dipte biriken beton çamurlarının yeniden kullanımını/değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle genel olarak sularından arındırıp kırma eleme işleminden geçirttiriyorum. Yeniden...
1116665_620x410.jpg
Yozgat'ta ilk uranyum 2016'da çıkarılacak Uranyumun varlığı bilinen Yozgat Temrezli’de ilk maden 2016 sonunda açılacak. Saha hakkına sahip Avustralyalı Anatolia Energy, Amerikalı URI’yle eylülde...
Ekran Resmi 2015-10-14 14.48.34.png
Sorun devam ediyor mu? Çözdüm sanıyorum ama sorayım dedim. [ATTACH]
AYLIK NUMUNE ALMA ZAMANIÜ.jpg
Ahmed Bey, bu bilgi hangi tebliğ ya da yönetmelikte (vs) yer almaktadır acaba, bilgilendirirseniz sevinirim. Çoğunluk evsel atıksu arıtımı yapan paket arıtmalar debileri günlük 50 m3 olduğundan...
1116665_695b0f443716d456f44c55014eed0b6f.jpg
Yozgat'ta ilk uranyum 2016'da çıkarılacak Uranyumun varlığı bilinen Yozgat Temrezli’de ilk maden 2016 sonunda açılacak. Saha hakkına sahip Avustralyalı Anatolia Energy, Amerikalı URI’yle eylülde...
Numune Alma Sıklığı.JPG
Firmamızda paket arıtma sistemi bulunmaktadır proses sırasında her hangi bir endüstriyel nitelikli kullanılmış su çıkmıyor sadece evsel nitelikli atık su çıkmakta tuvaletler lavabolar vs. İç...
20150624_140007.jpg
OZON UYGULAMA İLE İLGİLİ BAZI OSB'DE ÇALIŞMALAR YAPTIK. PROJELER DEVAM EDİYOR. OSB 1 : ÇIKIŞ SUYU Pt-co değeri : 420 5 DK. UYGULAMA SONRASI Pt-co değeri :24 10 dk UYGULAMA SONRASI Pt-co...