Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Termal Oteller

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Adnan Sağlam tarafından paylaşıldı.

 1. Adnan Sağlam

  Adnan Sağlam CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Termal Otelleri ÇKAGİLHY Ek -2 listesi 10.9 Kentlerin dışında yer alan tatil köyleri ve otel kompleksleri ve entegre tesisleri.* kapsamında değerlendirebilirmiyiz? Birde oluşan veya oluşması muhmetemel atıklarla ilgili nelere dikkat etmeliyiz? Hiç bişeyi gözden kaçırmak istemıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
   
 2. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  konumuna göre yani; şehir merkezi içinde mi dışında mı buna göre değerlendirmelisiniz.
   
 3. Adnan Sağlam

  Adnan Sağlam CMNet Üyesi

  şehir merkezi girişinde diyebilirim
   
 4. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  "kentlerin dışında yer alan" dan kasıtları mücavir alan dışında yer alan otellerdir. yüksek ihtimalle sizin işletmenizde mücavir alan dışındadır. tesisiniz konumunun netleşmesi için belediye ile görüşmelisiniz.
   
 5. Adnan Sağlam

  Adnan Sağlam CMNet Üyesi

  Evt kesinlikle peki atık oluşumu konusunda nelere dikkat etmem gerekmekte
  1-bitkisel atık yağlar
  2 -tehlikeli atıklar
  3-ambalaj atıkları
  4-atıksu desarjı
  5- emisyon kaynağı
  6-madeni atık yağ
  Bunların dışında gözden kaçırdığım bi nokta var mı ?
   
 6. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  bence yeterlidir.
   
 7. Adnan Sağlam

  Adnan Sağlam CMNet Üyesi

  Teşekkürler.
   
 8. mgules

  mgules CMNet Üyesi

  atıksular değerlendirilirken jeotermal atıksular ve evsel atıksular ayrı değerlendirilmesi gerekir tabii kanalizasyona bağlı değilse yani SKKY tablo 21.1 ve tablo 9.5 e göre ayrı ayrı değerlendirilmeleri gerekir
   
 9. frat1903

  frat1903 CMNet Üyesi

  Kaan bey şuan termal bir otele danışmanlık hizmeti vermekteyim iş akım şeması ve proses özeti hazırlamaktayım format olarak farklılıklar varmı yardımcı olabilcek bir döküman gönderirseniz sevinirim. iyi çalışmalar
   
 10. Elmas Maden

  Elmas Maden CMNet Üyesi

  Merhabalar,
  termal otele çevre danışmanlık hizmeti vereceğim. Nelere dikkat etmeliyim?? GFB aldık aylık ziyaretlerde nelere dikkat edeceğim.
  Yardımcı olur musunuz?
   
 11. Hurşit

  Hurşit CMNet Üyesi

  @Elmas Maden Merhabalar; termal otel ile ilgili hangi konular üzerinden izin lisans sürecini başlattınız? bilgi verebilir misiniz? Hava ve gürültüden muaf olduğunu biliyorum ancak diğer konularla ilgili nasıl bir yol izlediniz?
   
 12. Elmas Maden

  Elmas Maden CMNet Üyesi

  Yalnızca atık su konulu çevre iznine tabii. Dolaysyla o kapsamda izin sürecindeyiz.
   
 13. Hurşit

  Hurşit CMNet Üyesi

 14. ZEYNEPKRKZ

  ZEYNEPKRKZ CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Termal atık suların alıcı ortama verilebilmesi için bir adet 100 m3 lük kademeli dinlendirme havuzu inşa ettik. Termal atık suyun karakterizasyonu bakımdan yağ-gres, KOİ değerlerinde sürekli değişimler olması nedeni ile su yüzeyine yağ tutucu yastık yerleştirildi. Ancak suyun sıcaklığını 35 C nin altına yaz aylarında düşüremiyoruz. Soğutma kulesi projesi maliyetli olması nedeni ile eşanjör sistemi ile soğutma sağlamayı düşünüyoruz. Ancak termal su mineral bakımından zengin olması ve eser miktarda da olsa ağır metallerin bulunması nedeni ile eşanjör sistemine zarar vermesi durumu söz konusu. Termal atık suyun arıtılması ile ilgili çalışmaları olan ve yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır ?
   
Termal Oteller konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Katı Atık ve Arıtma Çamurlarının Değerlendirilmesinde Alternatif Termal Teknolojiler

  Katı Atık ve Arıtma Çamurlarının Değerlendirilmesinde Alternatif Termal Teknolojiler ve Uygulamaları Ö. Yusuf TORAMAN* ve Hüseyin TOPAL ** Katı atık ve arıtma çamurlarının tek başına veya diğer yakıtlarla birlikte yakılmasına alternatif teknolojiler araştırmak için iki önemli sebep bulunmaktadır. Bunlar, yanma boyunca oluşan büyük oranlardaki baca gazı emisyonları ve küldür. Yanma sonrası...
 2. oteller ve çevre görevlisi

  Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Ne tür oteller çevre görevlisi istihdam etmek zorundadırlar? Cevaplar için şimdiden teşekkürler...
 3. Oteller için hazırlanması gereken GFB başvuru evrakları

  Arkadaşlar oteller için geçici faaliyet belgesi başvurusu yaparken kapasite raporu yerine turizm işletme belgesi ve periyodik kazan kontrol raporu mu yüklenmeli? Bakanlık farklı, çevre il müdürlükleri farklı şey söylüyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
 4. Termal Konfor

  Baş iş Müfettişi Mahmut Çandır tarafından hazırlanan sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
 5. Termal Konfor

  Baş iş Müfettişi Mahmut Çandır tarafından hazırlanan sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
 6. Oteller için iş akım şeması ve proses özeti

  Merhaba arkadaşlar, Aranızda oteller için iş akım şeması ve proses özeti hazırlayanlar var mı? Eğer varsa paylaşabilirlerse sevinirim.
 7. Termal kurutma

  Arıtma tesisinde termal kurutma yapan veya kurutma ünitesi üretimi, kurulumu yapan firmalarda çalışanlar var mı? Bilgi verebilirmisiniz.
 8. Oteller için tehlikeli atık sunumu

  merhaba arkadaşlar oteller için hazırlamış oldugunuz tehlikeli atık sunumu olan varmıdır..örnek olması hasebiyle paylaşırsanız sevinirim.
 9. Termal suların Atıksuya etkisi

  Merhaba Arkadaşlar; Bulunduğum Belediyenin Atıksu Arıtma Tesisi bulunmaktadır. İlçemizde termal oteller bulunmaktadır.Bu otellerden gelen termal suyun bakterilere,kokuya veya arıtma tesisine olumsuz etkisiyle ilgili bir çalışma var mı? Bu konuda bilgisi olanlardan yardımlarını bekliyorum... Teşekkürler.