Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Termik santral çevre mühendisi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında merihtarim tarafından paylaşıldı.

1. merihtarim

merihtarim CMNet Üyesi

30 yıllık Çed raporu olmayan,baca gazı arıtma tesisi olmayan, evsel atıksu arıtma tesisi devre dışı olan bir tesiste tecrübesiz sayılan bir çevre mühendisi nasıl bir yol izlemelidir?

2. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

tabiki öncelik çed raporunu hazırlamakta. 30 yıldır bunlara zaten göz yumulmuş. bu saatten sonra ceza kesseler o işletme kapanması gerek o yuzden bence rahat olun. sıraladığınız sıralamayla işlemlerini yapın bence.

3. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

çed raporu olmayan değildir o çed raporundan muaftır. Özelleşen santralden bahsediyorsunuz galiba.

4. merihtarim

merihtarim CMNet Üyesi

özelleşmedi henüz fakat böyle söylentiler mevcut ne kadar doğru net bi bilgimiz yok

5. hepaistos

hepaistos CMNet Üyesi

30 yıllıksa çoğu şeyden muaftır. İzin lisans işlemlerine başlayın gerisi iplik söküğü gibi gelecektir.

6. cilgincevreci

EÜAŞ bağlı bir santral mi?

7. merihtarim

merihtarim CMNet Üyesi

8. cilgincevreci

Zaten çedden muafsınız. 2019 yılına kadar çevre izinlerinden muafiyetlik söz konusuydu ama onu anayasa mahkemesi iptal etti diye hatırlıyorum. Yalnız resmi gazetede karar yayınlanmadı. Yani anayasa mahkemesinin vermiş olduğu karar yürürlüğe girdi mi girmedi mi bilmiyorum.

9. merihtarim

merihtarim CMNet Üyesi

anlıyorum araştırayım biraz çok teşekkür ederim.

10. cilgincevreci

Santraldeki eski çevre mühendisinin dosyaları vardır bir şekilde onlara ulaşın. Size yardımcı olacaktır.

11. Seçkin Ertuğrul

Seçkin Ertuğrul CMNet Üyesi

12. merihtarim

merihtarim CMNet Üyesi

Feray Hanım siz misiniz

13. Seçkin Ertuğrul

Seçkin Ertuğrul CMNet Üyesi

benim Merih, hayırlı olsun