Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Termik Santral ve Hava Kirletici Değerleri

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Emre Türk tarafından paylaşıldı.

1. Emre Türk

Emre Türk CMNet Üyesi

Arkadaslar Termik santraller için 'Endüstriyel Tesislerden Kaynaklanan Hava Kirliliği Kontrol Yönetmeliği'ndeki kirletici sınır değerleri nelerdir...Avrupa uyum sürecindeki normlar hakkında da bilgi verebilirseniz sevinirim...
    Şimdiden çok teşekkür ederim...

2. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Santralin kapasitesine göre oranlar değişiyor. birinci grup yakma tesisleri kısmından yakma tesislerine bakacaksın. burada tesis eğer katı yakıtlı ise ayrı akışkan yataklıysa ayrı sınır değerler kullanılır. Dikkatli incelemek gerekiyor bu nedenle...

3. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

Cevap: Termik Santral ve Hava Kirletici Değerleri

santraller için şimdilik büyük yakma geçerli degil. sanayi kaynaklı hava kirliliği kontrol yönetmeliğine bakacaksın.

4. Ali Çarboğa

Ali Çarboğa CMNet Üyesi

baca filtreleri ile ilgili olarak www.ferkos.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Termik Santral ve Hava Kirletici Değerleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kirletici parametreler

Verilen emisyon izninde ölçülmesi gereken parametrelerin yazmamasının sebebi nedir? İzin belgesinde şu şekilde geçiyor: Hava kalitesinde ölçülmesi gereken kirletici parametreleri: --- Baca gazında sürekli ölçülmesi gereken kirletici parametreleri: --- Bu bölüm boş bırakılmış. Bir de emisyon izninin süresiz olduğunu belgede sürenin yazmadığından anlayabilir miyiz?
  2. Araçlarda iç hava ortam hava kalitesi

arkadaşlar çok acil araçlarda veya taşıtlarda iç ortam hava kalitesiyle ilgili bir tez makale bulmam lazım bana yardım edebilcek biri var mı :(
  3. Iklim değişikliğinin kirletici taşinimina etkisi

bitirme konusu olarak kalıcı organiklerin dağılımına iklim değişikliğinin etkileri konusunu aldım, ancak iklim değişikliğinin sonuçları olarak işime yarayacak bir veriye ulaşamadım. bu konuda yardımcı olabilecek var mı?çok yardımcı oldunuz teşekkürler
  4. Konya çölüne termik santral

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25355158.asp?yazarid=91 Bu aralar fazlaca doğa/çevre tahribatıyla ilgili haber yapılıyor.Anı kurtaralım anlayışıyla yarınımızı sömürüyorlar.Sonumuz hayrolsun !
  5. Termik santral

Merhaba arkadaşlar .. Termik santrali ile ilgili elinde döküman olan paylaşabilir mi ? Teşekkürler..