Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Termik Santrali Gaz Kirlenmesi

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Bu dokümanın nerden buldum bilmiyorum. Ancak yararlı olacağını düşündüm ve kaynakları sağlam geldi. :)

Termik Santrali Gaz Kirlenmesi

GİRİS
    21. yüzyıla giriste fosil yakıtlar halen dünya çapında birçok ekonomik sektörde, özellikle elektrik üretiminde egemenliğini sürdürmektedir. Gelismis ve gelismekte olan ülkelerdeki hızlı ekonomik büyüme enerji tüketiminde ve baca gazı emisyonlarının sebep olduğu hava kalitesindeki düsüsün artısına neden olmaktadır. Bu emisyonlar enerji dönüsüm proseslerinde ve enerji santrallerinde hava kalitesi ve çevre ile ilgili stratejilerin gelistirilmesini gerekli kılmaktadır.

Devamı ektedir.

Ekli Dosyalar:

Adem Dursun bunu beğendi.
Termik Santrali Gaz Kirlenmesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hava kirlenmesi ve kontrolü ders notları

HAVA KİRLENMESİ VE KONTROLÜ DERS NOTLARI Prof. Dr. CUMA BAYAT T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Ders Programı 1) Hava Kirliliği Tarihsel Gelişimi 2) Hava Kirliliği Çeşitleri, Etki ve Kaynakları 3) Ölçüm Birimleri 4) Çeşitli Hava Kirleticiler 5) Hava Kirlenmesinin Etkileri 6) Meteoroloji, Duman Davranışı ve Dispersiyon 7) Bacalar ve...
  2. Termik Santraller

Termik santral da çalışan ya da konu hakkında bilgi sahibi olan meslektaşlarım. Sizlere soru sormam gerek,yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Termik santrallerle ilgili yardım

iyi günler:) yeni mezun çevre mühendisiyim. bir termik santralde görev aldım. yalnız buranın ılk cevre muhendisi benim. proje müdürü ile görüştük. ne iş yapacagını bul öğren ve mümkün olduğunca az masrafla benı cezadan kurtar dedı:) ve benım ne yapacagın hakında gerçekten hiç bir fikrim yok :) lütfen yardımlarınızı beklıyorum:) bi çevre gövlisi bir termik santralde ne işler yapar nelerı...
  4. Konya çölüne termik santral

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25355158.asp?yazarid=91 Bu aralar fazlaca doğa/çevre tahribatıyla ilgili haber yapılıyor.Anı kurtaralım anlayışıyla yarınımızı sömürüyorlar.Sonumuz hayrolsun !
  5. Termik santral

Merhaba arkadaşlar .. Termik santrali ile ilgili elinde döküman olan paylaşabilir mi ? Teşekkürler..