Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Termik Santraller

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında Dinçer TURUN tarafından paylaşıldı.

1. Dinçer TURUN

Dinçer TURUN CMNet Üyesi

Termik santral da çalışan ya da konu hakkında bilgi sahibi olan meslektaşlarım.
    Sizlere soru sormam gerek,yardımcı olursanız sevinirim.

2. hiclubber

hiclubber CMNet Üyesi

sorunu sorarsan yetkili kişiler cvp verir sor bence :)

Fatih Özcan bunu beğendi.
  3. Okan Öztürk

Okan Öztürk CMNet Üyesi

Altyapıyı hazırladı :) herkes sorusunu bekler

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Acaba soru ney? çok merak ettim :)

5. Dinçer TURUN

Dinçer TURUN CMNet Üyesi

Mezun olduktan sonra askere gittim geldim ve ilk iş başvurumu bir termik santrale yaptım.Termik santral daha inşaat aşamasında ama büyük bir proje, görüştüğüm proje müdürü de bu aşamada işleri tek başıma yürütüp yürütemeyeceğimi sordu,bende yeni mezunum sonuçta yardım almam gerekir, elimden geleni yaparım dedim.
    Aynı zamanda çevre danışmanlık hizmeti de alıyorlar, bu aşamada benim görevim nasıl olur, neler yapmam neler bilmem gerekir, yardımcı olursanız sevinirim.

6. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Çevre Danışmanlık hizmeti almaları sizin açınızdan çok iyi bir durum.Çevre Danışmanınız geldiğinde ondan neler yapılması gerektiği hakkında detaylı bilgi alırsınız.Gelmediği günlerde de öncelik olarak mevzuatları,yönetmelikleri okursunuz ve tesisinizin atıklarının takibini yaparsınız diye düşünüyorum.

7. Dinçer TURUN

Dinçer TURUN CMNet Üyesi

Merhabalar, Ben yeni mezun bir çevre mühendisiyim, Yapım aşamasında olan bir termik satrale iş başvurusunda bulundum, olumlu döneceklerine inanıyorum, Termik santral ile ilgili bilgi birikiminiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.Hangi konulara hakim olmam gerek,sisteme nasıl faydalı bir çevre mühendisi olabilirim.Açıkca bir çevre mühendisi yapım aşamasında olan bir Termik Santral de ne iş yapar?

8. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Aynı konu 2. kez açıldığı içi konularınız birleştirilmiştir.

9. Erol DALKILINÇ

Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

danışmanlık almanız sizin için iyi olur. termik santrali için çed(Çevresel Etki Değerlendirilmesi)hazırlanmıstır sanırım. ilk olarak onu incelemekle başlayın derim.

Melih Coşar bunu beğendi.
Termik Santraller konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Termik Santrali Gaz Kirlenmesi

Bu dokümanın nerden buldum bilmiyorum. Ancak yararlı olacağını düşündüm ve kaynakları sağlam geldi. :) Termik Santrali Gaz Kirlenmesi GİRİS 21. yüzyıla giriste fosil yakıtlar halen dünya çapında birçok ekonomik sektörde, özellikle elektrik üretiminde egemenliğini sürdürmektedir. Gelismis ve gelismekte olan ülkelerdeki hızlı ekonomik büyüme enerji tüketiminde ve baca gazı emisyonlarının...
  2. Türkiye'de Enerji İhtiyacı ve Termik Santraller

Arkadaşlar merhaba.... Herkesin bildiği gibi devlet şuan da elektrik üretimi için termik santral yapımı için özel şirketleri yatırıma teşvik etmektedir.Şuan da ülkemizde tek iyi örnek 2003 yılında faaliyete geçen Adana ilindeki Sugözü Enerji Santralidir. (www.isken.com.tr) Günümüz teknolojisiyle termik santral zararsız hale getirilebilirmi? Şuan ki başta yatağan ve afşin-elbistan termik...
  3. Hidroelektrik santraller(Ödev)

Öncelikle hayırlı akşamlar herkese.yine bir ödev ve yine ben :) Bu seferki ödev Su Kalitesi Kontrolü dersi ile ilgili. Ödev konum :Hidroelektrik santrallerin su kaynakları ve çevresinde genel olarak meydana getirdiği ve su kalitesi parametrelerinde meydana getirdiği değişiklikler ve etkileri nelerdir? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)
  4. Çevre Mühendisleri Hidroelektrik Santraller hakkında ne düşünüyor?

Bu konudaki düşüncelerinizi, bilgilerinizi varsa dökümanlarınızı paylaşırsanız sevinirim.
  5. Termik santral

Merhaba arkadaşlar .. Termik santrali ile ilgili elinde döküman olan paylaşabilir mi ? Teşekkürler..