Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ters osmoz sisteminden çıkan atık reçine

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

1. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Merhaba,

Ters osmoz sisteminden çıkan atık reçineyi daha önce bertarafa göndermiş olan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa, hangi kod ile gönderilebilir ve bildiğiniz bir tesis var mıdır?

Teşekkürler.

2. Göksel Kurtuluş

Sanırım aşağıdaki kod uygundur;

19 09 05 Doymuş ya da kullanılmış iyon değtirme reçinesi

3. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

Ters osmoz da reçine çıkmıyor bildiğim kadarıyla. sanırım siz su yumuşatma cihazını kastediyorsunuz

4. Göksel Kurtuluş

olabilir, ben cihazı görmediğim için bana söyleneni aktardım.

5. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Göksel Bey,

Bu atıklarla ilgili geri kazanım/bertaraf firması bulabildiniz mi

6. Göksel Kurtuluş

hayır bulamadım henüz

7. morgul

morgul CMNet Üyesi

diyalizlerde su yumuşatma esnasında kullanılan reçine atıkları bertarafa hangi kodla gönderilmeli? akvaryumlarda kullanıldığı söyleniyor izlenecek yol hakkında bilgisi olan var mı?

8. ysezer

ysezer CMNet Üyesi

19 09 05 (
    doymuş ya da kullanılmış iyon değiştirme reçinesi)
    atık kodu olabilir.

Ters osmoz sisteminden çıkan atık reçine konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ters osmoz

merhabalar kafama takılan bir kaç soru var, bana yardımcı olursanız çok sevinirim. su arıtım sistemlerinde son nokta olan ters osmoz sistemi ile ilgili bazı sorularım var. Sistem kabaca; 1. filtre katı partikülleri tutuyor , 2. filtre aktif karbon, 3. filtre daha küçük partikülleri tutuyor, 4. filtre membran filte ve enson tatlandıcı yani suyun tadını sağlayan bir sistem var . 1 sorum bu...
  2. atık akümülatörlerin kırılıp kurşunları alındıktan sonra çıkan plastik dış aksamlarının atık kodu

atık akümülatör geri dönüsüm tesisinde akülerin kurşunları çıkarıldıktan sonra dış plastikleri kırılıp yıkanarak depolanıyor.bu plastiklerin atık kodunu bulamadım ve ne sekilde bertaraf edilecegi veya görüdönüşümü hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim yada bu palstiklerin analizini yapan yerler varsa burda paylasırsanız sevinirim
  3. Ters osmoz ünitelerinin kimyasal yıkanması (cip)

[FONT=Georgia]Ters Osmoz (RO) Membranlarının Yıkanması [FONT=Georgia] [FONT=Georgia]Ters osmoz membranlarının,bu işlem için tasarlanmış özel su kimyasalları ile yıkanarak, sağlıklı görev yapması sağlanır.Ancak bu membranların sınırlı bir ömrü olduğu unutulmamalıdır. [FONT=Georgia]Membranların tıkanması sorununun giderilmesi bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. [FONT=Symbol]·...
  4. Ters osmoz membranları neden tıkanır?

Ters Osmoz Membranları Neden Tıkanır? Membranlar konusundan en çok duyulan kaygı membranların tıkanmasıdır.Membranlar ilk işletmeye alındığı hafta içinde ürün suyu debisi azalmaya başlar bunula birlikte iletkenliği artış gösterir.Çünkü ters osmoz membranları tıkanmaya başlamıştır.Bazı durumlarda membranlar tam tıkanır ve artık kimyasal yıkama fayda etmez.Bu durumda mevcut membranların tamamı...
  5. Ters osmoz öncesi su şartlandırma

Ters Ozmoz günümüzde artık her sanayi kuruluşunda küçük veya büyük kapasiteli Ters Ozmoz cihazına rastlıyoruz. Ancak çoğu işletmede T.O. cihazından işletmeci şikayetçidir. Aslında bu şikayetin bir kısmı eksik işletme eğitimi sebebiyle yanlış işletilmeden kaynaklanıyorsa da şikayetin bir kısmı, T.O. cihazının “ÖN ŞARTLANDIRMASI”nın eksik tasarlanmasından kaynaklanır. Bugünkü piyasa anlayışına...