• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tesis ekleme

sdagtekin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Vakıf
Merhaba,

çevre izin lisans işlemleri için öncelikli olarak yapmamız gereken Çevre Bilgi Sitemine kayıt aşamasında tesisi ile ilgili bilgileri soran form da tesisiniz entegre mi kısmına ne yazılacağı konusunda emin olamadım.

projemiz kalker ocağı ve kırma eleme tesisi ÇED gerekli değildir belgesi buna göre alındı ama bu tesis ekleme formundaki entegre kısmında bahsedilen bu mudur işaretlemeli miyim sizce

ÇED belgeniz size yardımcı olacaktır. Ikisi de ayrı ayrı mi? Bir de aynı ruhsat sahası içinde mi?

Eger aynı ruhsat sahası içinde ve ÇED de de birlikteyiz te

ÇED belgeniz size yardımcı olacaktır. Ikisi de ayrı ayrı mi? Bir de aynı ruhsat sahası içinde mi?

Eger aynı ruhsat sahası içinde ve ÇED de de birlikteyse tek tesis olarak bildirmeniz gerekir.

evet aynı ruhsat sahası içinde ve ÇED de kalker madeni ve kırma eleme tesisi olarak geçiyor. yani bu durumda entegre olarak değerlendirmeyeceğiz anladığım kadarıyla,

@shalic

Aynen öyle tek tesis. Kalkar ocağı ve kırma eleme tesisi. Zaten sanırım tesis malzeme alımı yapılan yere çok yakın kurulmuştur.

evet evet zaten alan kısa dolayısıyla baya yakın diyebiliriz, entegre değerlendirmeleri nasıl planlıyorsunuz. Benim bildiğim kadarıyla İl müdürlüğüne görüş sorulduğu esnada (il müdürlüğü uygunluk yazısı için ) bu tesise entegre değerlendirmesi yaparız ya da bunlar çok uzak bunlara ayrı izin lisans işlemleri yürütün deniliyor. ben burada bir çatışma olmasın diye tesis ekleme aşamasından bir netleştireyim ilerde önüme çıkmasın dedim. taban tabana da aynı şeyler değil sanırım Tesisi ekleme kısmında ki entegre ile il müd. uyg. kısmındaki entegre,,

çok teşekkürler

Ben sadece bir kere sormuştum. O zaman da size verdiğim cevabı verdiler. Daha sonra 3 farklı ilde aynı şekilde yaptık kimse de neden entegre değil demedi. ;) yani zaten mantıklı olanı tek tesis olması. Iki taraf içinde.